Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme

Dairelerin gider borularında farklı nedenlerden dolayı tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklık sebepleri bez, kolonyalı mendil, kıl, tüy, yün, kireçlenme, yağlanma vb. şeylerdir.

Bir dairede giderlerin atık su olarak kullanım alanı ikiye ayrılır. Mutfak, temiz olan gider kısmıdır. Banyo ve tuvalet ise, giderin pis olan kısmıdır. Çapı kalın olan ve yüzlük diye adlandırdığımız tuvalet giderleri ve ellilik denilen çapı tuvalet giderinin yarısı kadar olan lavabo ve mutfak giderleridir. Tüm giderler yukarıda belirttiğimiz cisimlerden dolayı tıkanabilir. Fakat mutfak borusu aşırı derecede tıkandığında, açmak çok ama çok zorlaşır. Bu boruyu tıkayan ve zor açılmasına neden olan şey ise yağlanmadır. Günümüz teknolojisiyle, sayesinde bu şekilde tıkanan giderleri kolayca açmak elbette mümkün olmaktadır. Bu işleme özel olarak kanal açma makineleri üretilmiştir. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işini, bu makineye yaptırabilirsiniz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Ancak asıl dikkat edilmesi gereken konu; makineyle tıkanan lavabo giderini açma işleminin ardından yağ tutan boruyu tamamen temizleme işlemidir. Eğer gider borusu aşırı yağlanmışsa, basınçlı kanal yıkama makinesi ile 120 bar basınçla ve özel yıkama başlıkları kullanılıp, dönerek su püskürtme yöntemi ile güzelce yıkanır. Yağlanan mutfak borusu yıkama işleminin ardından ilk günkü gibi olur. Basınçlı kanal yıkama makinesi sayesinde, yağ tutmuş lavabo borusu temizlenmiş olur.

Lavabo Borusu Temizleyici Maddelerin Kimyasal Yapıları

Lavabo gider borusunun tıkanıklığı günlük hayatımızda sık olmasa da karşılaşabileceğimiz durumlardandır, bu yüzden tıkanıklık ile karşılaşıldığında ne yapılmasının gerektiği bilinmelidir. Lavabo açıcıların kimyasal yapısı diğer temizlik ürünlerine göre daha farklı olabilir, çünkü etkisinin fazla olması gerekmektedir. Lavabo gider borusu açıcıları doğal olarak uygulanabileceği gibi işlenmiş olarak da uygulanabilir.

Lavabo Borusuna Yapışan Yağların Temizlenmesi

Örneğin kostik soda sıklıkla kullanılan lavabo açıcılarından bir tanesidir. Saniyedeki adı ise Sodyum Hidroksit’tir. Bazik bir yapıdadır ve lavabo açıcı, kireç çözücü olarak kullanılmaktadır. Lavabo borusu temizleyici maddelerin kimyasal yapıları genel olarak yakıcıdır. Kostik soda, kimyasal özelliğinden dolayı yüz ve göz ile temas ettirilmemelidir. Lavabo açıcıların yapısında Potasyum Hidroksit de sıklıkla kullanılmaktadır. Potasyum Hidroksit ve Sodyum Hidroksit bir araya geldiğinde suda çözünmeyen maddelerin suda çözünmesini sağlar, bu yüzden lavabo açıma işlemlerinde kullanılır.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleyen Firma

Kırıkkale Tesisat, zamanla yağlanma sonucu tıkanan mutfak borularını açma hizmeti veren bir firmadır. Mutfak giderinin yağ tutarak tıkanması durumuyla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken bizi arayarak servis kaydı açtırmaktır. Firmamızın bünyesinde bulunan yağ tutan lavaboyu açan makineler ve jet yıkama motorları kullanan tesisatçı ustalarımız, kısa sürede yağlanmış gider borusunu yıkamayla açma yaparak, tertemiz olmasını sağlayabilir. Uzun yıllardır yağ tutan boruyu temizleyen tesisatçı ustalarımız, yağlanmaya neden olan sebepleri sizin için yazdı.

  • Mutfak giderine gönderilen yemek artıkları giderin yağ tutmasına sebep olabilir.
  • Atık kızartma yağlarının mutfak giderine dökülmesi boruda yağlanma olmasına neden olabilir.
  • Mutfak giderine bağlı olan çamaşır ve bulaşık makinesi dolayısıyla, çamaşır tüyleri bulaşık makinesinden ya da lavaboya dökülen yemek artıklarından dolayı tıkanmaya sebep olabilir.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır- Kamera ile yağlanan lavaboyu açan firmalar

Lavabonuz mu tıkandı? Mutfak giderinden su geri mi taşıyor? O halde tam da teknik destek alabileceğiniz doğru yerdesiniz.  Kırıkkale Tesisat firması Kırıkkale’un tüm ilçelerine tek servis bedeli karşılığında tıkanıklığı açıp kamera ile de görüntü olanağı sağlamaktadır. Makine ile tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar tıkanma olur mu ? Gider borusu açıldıktan sonra hiç bir firma size tekrar tıkanmayacağını garanti edemez bunun garantisini veriyoruz deseler bile geri dönüş yaptığınızda karşınızda muhattap bulamayacağınız kaçınılmaz sondur. Çünkü boru içerisi yağlanmış olan giderin tekrar tıkanması olası bir durumdur. Aşırı yağlanmış mutfak lavabolarını Jet yıkama dediğimiz makine ile yıkanması şarttır.  Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.   Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Kameralı sistemle lavabo borusunu açan firma olarak bizler boru içerisini görüntüleyerek yıkamaya müsaitlik durumunun kontrolünü sağlamadan yıkama yapılmasını önermemekteyiz. Bazı tesisat borularında yeterince eğim verilmemiş olması durumunda yıkamanın hiç bir faydasını göremezsiniz. Ayrıca tesisat borusu deforme olmuş ise yıkama işlemi yapmak sakıncalıdır. Nasıl bir yol izleyeceğimize karar vermek için teknik personellerimiz boru içerisinden aldığı görüntüler sayesinde size hasar tespitini rapor halinde sunmaktadır.

Kırıkkale Tesisat firması çalışma aşamaları

  • Acil tıkanıklık açan tesisatçı hizmetimiz ile de haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
  • Servis personelimiz verilen saat aralığı içerisinde adresinizde bulunacaktır.
  • Yapılan işlemler servis formunda açıkça belirtilecektir.
  • Hasar tespiti yapılan mekandaki problemler tarafınıza sözlü ve yazılı olarak sunulacaktır.
  • Açılmayan tıkanıklar dan ücret alınmayacaktır.

Teknik bilgi için müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir