Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo yaparken şampuan köpükleri banyonun fayanslarında birikir ve kötü bir leke oluşturur bunun yanı sıra giderlerin akışında problem varsa daha da tıkanmasına neden olur banyo tıkanıklığı açma metotların da en fazla kullanılan sıcak su dökme veya lavabo açıları kullanma olurdu.Banyo tıkanıklığı açma yalnızca şampuan, sabun köpüklerinden oluşan tıkanmalar olmuş olsaydı evet bu metotlar açardı ama banyo tıkanıklığı açma da yalnızca bunlar çıkmaz saçlar borulara dolanı ve şampuan sabun köpükleri vücuttaki kirler saçlara dolanarak kalıplaşmaya bir beton yığını gibi sertleşmeye başlar buda banyo tıkanıklığını açmada zorlaştırır. Bazen de moloz atıklarının birleşmesi ile belirli bir noktada oluşan boru tıkanıklığı ile bu molozların çevresine dolaşan saçlar banyo tıkanıklığını açmada zorluk yaratır.

Kırmadan Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Evde uyguladığınız sıcak su, lavaboaçıcılar, çamaşır suları, por çöz, tuz ruhu gibi metotlar bir işe yaramaz. Sizin hayatınızı zorlaştırır. Hafif açılır gibi olur, ilk banyoda yeniden tıkanıklık başlar. Su gitmez ve banyo sürekli kirli kalır. İstediğiniz kadar temizleyin atık sular girmediği sürece banyonuz kalan su birikintisi ile pis görünür ve koku yaymaya başlar. Belki kolay gibi görünen bir problem sizin evin pis kokmasına ve temizliğinizi tam yapamamanın rahatsızlığı ile problem yaşatmaya başlar yani banyo tıkanıklığı açıcılığını yapmadığınız takdirde rahat edemeyecek hale gelirsiniz.Artık bir uzamandan yardım almaya karar verirsiniz ve bir tesisatçı çağırırsınız, banyo tıkanıklığı açma da tesisatçı banyodaki fayansları kırmaya başlar ve evde gerçek bir inşaat prosedürü başlar zira tesisatçı tıkanıklığın nerede olduğunu öğrenene kadar banyo tıkanıklığı açma da fayans kırma prosedürü başlar ve tıkanıklık bulunur çözülür. Banyo tıkanıklığınız açılmış olur ama ortalık tam bir inşaat durumunda pislik içinde ve kir koku etrafa daha kötü bir görünüm sunmaktadır hatta bazılarımız bu prosedürü yaptırdığımıza pişman bile olmuşuzdur. Arkasından hemen banyo tıkanıklığı açmak için çağırdığımız tesisatçının açtığı fayansları geri takacak ortalığı eski haline getirecek bir usta yani fayansçı çağırmamız gerekecek yani bu prosedürler bizim banyo tıkanıklığı açma da ki yaşadığımız problemler banyo tıkanıklığını açmamızda yaşayacağız prosedürler bunlar.

Banyo Küvet Lavabo Tıkanıklığı Açma

Artık bu prosedürlere son banyo tıkanıklığını açtırmak için onca zahmete ve inşaat haline girecek durumlara son veren son teknoloji olan robot sistemi var. Sizlerde bu teknolojiden faydalanarak banyo tıkanıklığınızı açmak için onca zahmet yerine yalnızca robot teknolojisinde kullanılan kamera sistemi ile tıkanıklığın nerede olduğunu keşfedip fayanslarınızı kırmadan basitçe açılmasını izler etrafa saçılan kokunun olmamasını ve mikropların yayılmadan banyo tıkanıklığınızın açılışı bir günde nasıl ortadan yok olduğunu görürsünüz. Artık çözümü basit olan banyo tıkanıklığı problem olmaktan çıkıyor gününüzün çoğunu veya günlerinizi vermenize gerek kalmadan problemu ortadan robot vasıtası ile kaldırıyorsunuz. Sizler de eş dost çevrenizde bu sorunlardan şikâyet eden çevrenize ben çayımı içerken robot sistemi ile banyo tıkanıklığımı açtırdım etrafa koku mikrop yayılmadan çok basit oldu fayanslarım kırılmadı deyip onlara sizin yaşadığınız rahatlığı tavsiye onların da rahat etmesini sağlarsınız. Robot sistemi ile banyo tıkanıklığınız belirlenip problem ortadan kaldırılır basitçe çözülür bu son teknoloji banyo tıkanıklığını açar lavabolarınızı açar ve borularınızı temizler.
Robot Cihazlarla Kanal Tuvalet Lavabo Açma Servisi Kırıkkale

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Kırmak Yok Robot Cihazlarla Garantili Olarak Açıyoruz

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Banyo tıkanıklığı açma denilince aklımıza birçok seçenek gelmektedir. Banyolarda yer süzgeçleri bulunduğu için küvet ve duş giderlerinin tümü bu kapsam içindedir. Bu durum banyo tıkanıklığı olarak karşımıza çıkar. Bunun için bir çok sebep vardır.
Tıkanmış süzgeç, banyo gideri açma ya da herhangi bir tesisat gideri için ilk neden banyolarda kullanılan sabundur. Sabunda gliserin dediğimiz madde yani yağ bulunmaktadır. Banyo giderlerinin de mutfak giderleri gibi yağ maddesine mahsur kaldığı kaçınılmazdır. Gliserin dediğimiz yağ maddesi katı olduğu için banyo tıkanıklığına neden olan maddelerden biridir.
Banyo tıkanıklığına neden olan bir diğer unsur atılan saç telleridir. Bu da tıkanmanın diğer bir sebebidir. Banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir araç yoksa banyo tıkanıklığı kaçınılmazdır.
Banyo tıkanıklığının diğer nedeni tesisatın düzgün eğimli olmaması ve yanlış döşeme yapılmış olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur ve tekrar düzeltilmesi sorunlu bir işlemdir. Üstelik de maddi zarar anlamına gelir. Kırıkkale'de ve ilçelerinde bu hizmeti veren firma bulunmaktadır.

Banyo Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir?

Banyo tıkanıklığının ilk belirtisi su akışının yavaş olmasıdır. Bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su döküp durumu kontrol edebilirsiniz. Sıcak suyun etkisi ile gliserin dediğimiz madde çözülür ve böylece giderdeki atıklar su ile temizlenmiş olur.
Sıcak su yöntemi işe yaramaz ise fazla miktarda saç ve kıl maddesi bulunmaktadır. Bu tıkanıklığı açmak için tel kullanmanızı öneririz. Bu teli süzgecin içine sokarak orada bulunan saç ve kılları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi bir kaç defa yapmanız gerekebilir. Bu işlemin ardından yine gidere sıcak su dökerek giderin açılıp açılmadığından emin olabilirsiniz.
Bu işlemler de işe yaramaz ise kimyasal lavabo açıcı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu yapılacakların hepsi geçici bir çözümdür. Kimyasal madde kullanarak da gider açılmaz ise Altyapı Tesisat size banyo tıkanıklığı açma hakkında yardımcı olacaktır.
Geleneksel yöntemlerin tam tersine gelişen teknoloji ile birlikte sorun bulma tespiti yapan cihazlar ve robotlar üretilmiştir. Altyapı Tesisat kameralı cihazlar ile tespit işlemi yapılır ve daha sonra banyo tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşir. En çok sorun pimaş hattında görülür. Kamera görüntüsünden net olarak görülen boru hattı tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde cihaz görüntüsü renk değiştirecektir. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından özel tasarlanmış robot sayesinde banyo gider tıkanıklığı açma işlemi sırasında pimaşlar ve borular temizlenerek işlem son bulur. Gider boruları zarar görmeden yapılan bu işlemde herhangi bir kırma ya da delme işlemi yapılmamaktadır.
Banyo giderleri de mutfak giderleri gibi dar hazneli olduğu için tıkanma riski yüksektir. Her ne kadar dikkat edilmez ise bu sorun kaçınılmaz olur. Tıkanıklığın sebebi nadir de olsa tüm binadaki tesisatlar tek bir pimaş gider hattına bağlandığı için sorun oradan da kaynaklanıyor olabilir. Bu pimaş borularında tıkanıklık açma meydana gelirse alt kattaki dairenin banyo gider süzgecinden ya da tuvaletinden geri taşma yapmaktadır.

Banyo Tıkanıklığı Açan Firma

Tesisat hatlarında birden çok sorun olabileceğini düşünerek ve kimyasal maddelerin boru hatlarına zarar vereceğini düşünürsek en etkili yöntem kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmalardan yardım istemektir. Bu konuda Altyapı Tesisat sizlere hizmet vermektedir. İşinde uzman ekip tarafından bu işlem en kısa sürede son bulacaktır. Hem de herhangi bir yer kırılıp dökülmeden. Bu konuda Kırıkkale Su Tesisatçısı size detaylı hizmet verecektir.
Eğer siz de banyo tıkanıklığı açma işlemine ihtiyacınız var ise bu işlemi uzman ekiplerimiz bulunduğunuz noktaya gelir ve sorunun ne olduğunu size rapor olarak sunarlar.