Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Kameralı Sistemle Banyoda Su Sızıntısı Bulan Tesisatçı

Banyoda su sızıntısı bulma işlemi, bazen komşumuzun bir anlık kızgınlık ile yukarı çıkması ile anlaşılabilir bir durumken, bazen de var olduğunu bildiğimiz halde geçici çözümler ile bir süre daha idare etmeye çalışırız.

Halbuki bilmiyoruz ki kendi evimize zarar verdiğimiz kadar, bundan aynı derecede etkilenen diğer bir yer ise alt katta ki komşularımızdır. Yeni yapılan binaların banyo, tuvalet ve lavabo kullanımının aynı yerde olması bir bakıma iyiyken, bazı olumsuz yanları da vardır. Bunların başında da su kaçağı oluşumları gelir. Banyo su kaçağı bulma oldukça zahmet gerektirir. Banyoda oluşan su kaçak nasıl oluyor da alt kata kadar sızıyor diye düşünüyorsanız, bunun cevabının suyun aşındırıcı etkisinde olduğunu söyleyebiliriz. Müdahale edilmeyen su zamanla duvarı bile delecek derece inceltebilir. Akışkan ve içeriğinin sert olması, bu etkiyi ortaya çıkardığı gibi, ilk zamanlar damlama ile rahatsız olan komşunuzla aranızı bozmaya yeter. Damlama ile rutubetlenme başlayan duvarların akabinde oluşan kötü bir kokunun etrafa yayılmaya başlamasıyla, banyodaki su kaçağını bulma işleminde bir uzmandan yardım almak gerekir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Firma

Aslında banyoda su sızıntısı var ise yapılması gereken, bu denli büyümesini beklemeden, su kaçağını ilk fark ettiğiniz anda bir firmadan yardım almaktır. Bunu yapmak yerine, bazen en kötüsünü bekleyebiliyoruz. Evimiz kırılacak gibi düşünceleri ve bu yüzden yaptığımız bütün bu ihmalleri geride bırakma zamanı çoktan geldi de çattı. Fark edilen su kaçaklarına, anında müdahale edilmesi için bizi tercih edebilirsiniz. Su sızıntısı bulma cihazları banyo giderleri ya da fayans aralarında oluşan kaçak durumlarında fark etmeksizin doğru bir onarım sunar. Görüntülü kameralar ile belirlemiş olduğumuz su kaçaklarına, etrafta oluşan hasara göre farklı çözümler türetilir. Bunlar arasında en çok uygulanan çözüm olan kaynak işlemleri, kaçak %100 kapanma sağlanana kadar devam eder ve hattınız eskisinden daha sağlam bir şekilde size teslim edilir. Aynı kaçak problemlerini tekrar tekrar yaşamanızı engellemek için, özel ithal edilen su kaçak bulan robot cihazları siz de tercih ederek, banyoda kamerayla su kaçağı bulma işlemini daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Doğru yöntemler ile aslında her sorun çok daha kolaydır. Doğru çözümler için adresiniz Kırıkkale Tesisat.  Bunun için gece gündüz hizmette olan servislerimizi arayarak gerekli bilgiyi almanız mümkün.

Banyo Tıkanıklıklarını Açan Kameralı Sistemin Özellikleri

Banyo borusu tıkanıklıkları çok sık görülemese de oluştuğunda hayatımızı kısıtlayan durumlardandır. Tıkanıklık miktarı az olduğunda doğal yöntemlerle tıkanıklık açılabilir fakat durum ilerlediğinde sirke, tuz gibi işlemler işe yaramaz. İşte o zaman iş uzmanına bırakılmalıdır. Banyo tıkanıklıklarını açan kameralı sistem bu işlemler için özel olarak üretilmekte ve programlanmaktadır. Giderler tıkandığında ilk olarak tıkalı kısmın nerede ve tıkanmanın hangi yoğunlukta olduğu belirlenmelidir. Banyo tıkanıklığını açan kameralı cihaz ile bu işlemler sırası ile yapar ve tıkalı kısmında nerede olduğunu tespit eder. Daha sonrasında ise kameralı sistem sayesinde gider temizliği yapılır ve borular eski haline döndürülür. Özelikle apartman dairelerinde oturanlar için bu yöntem oldukça kullanışlıdır. Kamera ile tıkanıklıkların açılması ile yakındaki su sızıntıları da bulunabilmektedir. Bu işlem için de özel olarak tasarlanmış olan kameralar kullanılır.

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

Su sızıntısının kamerayla bulunması işlemi için su kaçağı bulan firmalarda bulunması gereken bazı cihazlar vardır. Bunun için kullanılan cihazlar;

  • Akustik dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Kanal görüntüleme kamerası
  • Detektör

Eğer su kaçağını bulan tesisatçı firmada bu cihazlar bulunmazsa su kaçağının yerinin tespit edilmesi için tadilat yapılması gerekecektir. Su sızıntısının yerini bulan firma kaçağın atık su borusundan mı temiz su borusundan mı olduğunu bilmiyorsa dinleme cihazı kullanarak kaçağı tespit etmeye çalışır. Sıcak su borularında oluşan su sızıntıları termal kamerayla tespit edilebilmektedir. Kanal görüntüleme kamerasıyla su sızıntısı bulma işlemi adından da anlaşılacağı gibi atık su giderlerinde oluşan kaçakları bulmak için kullanılmaktadır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir