Kırıkkale' de klozet, lavabo, rezervuar, pisuar, sifon, küvet montajı tamiri yaptırmak istiyorsanız profesyonel ekibimizin derhal müdahalesi için yukarıda yazılı olan müşteri hizmetleri numaramızdan bizi arayabilirsiniz. Klozet içine sürekli su kaçırıyorsa, sifonu çektikten sonra su akmayı bir türlü kesmiyorsa, musluğunda bir sorun varsa, klozetin şamandırası su kesmiyorsa sürekli doluyor gibi ses veriyorsa, klozet kapağı kırıldı değişmesi gerekiyorsa klozetin altından su çıkıyor ise tıkanıksa kısaca klozet, rezervuar, pisuvar, sifon tamiri ile alakalı bir sorununuz varsa bizi arayabilirsiniz. Kırıkkale' de ve Kırıkkale' nin tüm mahallelerine 7 gün 24 saat servislerimiz mevcuttur.

 • Kırıkkale Su Tesisat, Sıhhi Tesisat Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
 • Kırıkkale Kırmadan Termal Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Bulma Servisi Fiyatları.
 • Kırıkkale Klozet, Rezervuar, Reservuar, Sifon Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
 • Kırıkkale Musluk, Çeşme, Batarya, Armatür Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
 • Kırıkkale Banyo, Küvet, Duşakabin, Mutfak, Pimaş, Klozet Tesisat Tıkanık Açma Servisi Fiyatları.
 • Kırıkkale İlaçlı veya İlaçsız Petek, Radyatör Temizleme Servisi Fiyatları.
 • İRTİBAT NUMARAMIZ:
  0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Banyolarımızda ki küçük bir sızıntı size günlük 8-10 litrelik su kaybına neden olabilir. Klozet su kaçaklarında devamlı akan sular ciddi maddi yükler getirmektedir. Klozetlerde oluşan bu sızıntıların sebebi, rezervuar takımlarının iç kısımlarında kullanılan contaların eskimesi yada üründe kullanılan malzemelerin düşük kalitede olması nedeni ile sifonların arızalanmasıdır. Sifon banyolarda en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Çok kullanılan bir parçada zaman içerisinde daha çok deforma olur ve arıza çıkarır. Su rezervuar parçalarına zarar verir ve iç parçalarda kirlenmelere neden olur. Bu durumda sifonun tamiri için sadece contaları değiştirmek çözüm olmayacaktır.
Doldurma haznesi sürekli çalışır durumda ise şamandıranın değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca boşaltma haznesi suyu tutamıyorsa sadece bu kısım değiştirilebilir. İç takımların değiştirilmesi ise en doğru çözüm olabilir. Diğer yandan güçlü temizleyiciler yardımı ile kirlerin temizlenmesi veya contanın değiştirilmesi bir çözüm olarak görünse de, işi bilen uzman yada teknik servislerden bu konuda destek almak en doğru çözüm olacaktır.
Rezervuar tamiri,klozet arızası, rezervuar iç takımının değiştirilmesi,bozuk sifon tamiri ve montajı gibi konularda yeterli tecrübe ve bilgi birikimine sahip tesisatçı yada yetkili servis ile çalıştığınızda problemlerinizin çözümü hızlı ve doğru olacaktır. Banyolarda klozetler yada lavabolar sık sık tıkanıklık yapabilmektedir. Sifon çekildiğinde su tam gitmez ise banyo içerisinde pis bir koku ve görüntü meydana gelmektedir. Bu durumda işi kendi başınıza çözme ihtimaliniz yok ise mutlaka servis çağırmanız gereklidir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda tıkanan kısmın yerinin öncelikle belirlenmesi gerekmektedir. Bunu da işini iyi yapan bir ustaya yada kaliteli hizmet veren bir firmaya yaptırmanızda fayda vardır. Sifon ve klozetlerdeki tıkanıklığın ana sebebi kullanılan tuvalet kağıtlarının klozete atılmasıdır. Atılan kağıtlar hızlı bir şekilde erimediğinden zamanla birikir ve suyun normal akışına engel olur. İsteyerek yada yanlışlıkla atılan sert ve kalın cisimlerde buna sebep olmaktadır.
Su tesisatında kullanılan borular zaman içerisinde eskir vede aşınır. Sürekli bir su akışı olduğundan kireçlenme olur ve tortular meydana gelir. Bunların sonucunda meydana gelen tıkanmalar suyun sızıntı yapmasına ve banyoda kötü kokuların oluşmasına neden olur. Bu durumlarda sifonun doğru şekilde tamir edilmesi gerekmektedir. Klozet iç takımlarındaki contaların eskimesi yada yıpranması sonucu meydana gelen su kaçaklarının da faturalarınıza yansıyacaklarını unutmayınız. Klozet içerisindeki parça değişimlerini talimatları adım adım takip ederek evde kendi başınıza yapabilirsiniz ancak; sifon değişimi için bizim önerimiz mutlaka profesyonel destek almanızdır. İlk başlarda meydana gelen ufak arızaların zaman içerisinde başınıza daha büyük işler aşmaması için en başta ve hızlı şekilde doğru adımları atmanız gerektiğini unutmayınız.

Klozetin içerisinde 5 ile 6 litre su kapasitesi bulunan rezervuarların görevi, klozet içerisindeki pisliklerin kanalizasyona gönderilmesini sağlamaktır. Genelde banyo içerisinde yer alan klozetlerin, rezervuar iç takımları ortalama 2 yılda bir arızalanmaktadır. Klozet iç takımı seçilirken kalitesine bakılmadan alınan ürünlerde, mutlaka sorun yaşanabilir. Sürekli su akıtma probleminin yaşandığı bu ürünlerde, müşteriye yüksek su faturası olarak geri yansıdığı sıkça görülmektedir. Suyun çok önemli bir yaşam kaynağı olduğu günümüzde, su akıtan rezervuar iç takımlarında en az günlük 5 litreye varan su israfı görülmektedir. Zamanında müdahale edilmediğinde tüketilen bu su israfı, 1 yıl süreyle çarpıldığında ortaya çok korkunç rakamlar çıkmaktadır. Bu su israfını önlemek amacıyla, evinizde varsa eski model alaturka tuvaletleri kullanmak bence yeterli olacaktır. Küçük abdestinizi bile yaptığınızda en az 5 litre suyu kanalizasyona gönderiyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor çünkü düğmeye bastığımızda birden bir kova su akıtıyor.

Gömme rezervuar tamirleri oldukça zaman alıcı ve tamiri zor klozetlerdir. Hele eskiden kalma asma klozetlerde kullanılan gömme rezervuar iç takımlarının parçalarını bulamadığımız için, tamirlerini de yapamıyoruz. Günümüz şartlarında bir rezervuar iç takımı 25 Tl ile 60 Tl arası değişiyor. Buna bir de ustanın işçiliğini ekleyince toplamda 100 Tl gibi bir rakam çıkıyor. Bu ücretleri 2 yılda bir vermek zorunda kalıyoruz. Ayrıca israf edilen suyun masrafı da eklediğinde alaturka tuvaletin ne kadar masrafsız bir yapı olduğunu göreceksiniz. Tadilat yaptırıp, eldeki alaturka tuvaletleri, yeni alafranga tuvalete çeviren müşterilerimiz, bu hesapları tekrar yapıp bir daha düşünmelerini öneriyoruz.

Klozet ve Rezervuar Montajı hakkında Kısa Bilgi

Klozet montajı nasıl yapılırklozet nasıl değiştirilir gibi sorularınızı cevaplayabilmek için size aşama aşama klozet ve rezervuar montajı nasıl yapılır anlattık.

 • Öncelikle çalışmaya başlamadan önce ana vanadan veya saatin oradaki vanadan su kesilir.
 • Ardından klozetin montaj yapılacağı yer tespit edilir.
 • Klozet belirlenen yere konularak, zeminde delinecek yerler işaretlenir ve klozet tespit dübelinin çapına uygun olarak darbeli matkap ile delinir.
 • Bu işlemden sonra bağlantı parçası atık borusuna sokulur.
 • Daha sonra klozet atık borusu ile çıkış borusu birleştirilir ve yere delinmiş olan vida yerlerine denk getirilir.
 • Bu işlemlerin ardından klozet vidalar ile yere sabitlenir.
 • Su sızdırmazlığını sağlamak için klozet etrafına ince silikon çekilir.
 • Klozet montajı tamamlandıktan sonra, üzerine uygun olan rezervuar oturtulur ve vidaları ile sabitlenir.
 • Rezervuarın su bağlantı muslukları bağlanır.

Klozet ve Rezervuar Montajı işlemi böyle gerçekleşir.