MUTFAK LAVABOSU GİDERİ TIKANIKLIĞI

Mutfak lavabosu tıkanıklıklarını yaşamayan yoktur herhalde. Bu tıkanıklıkların sebeplerini incelediğimizde en çok karşılaşılan sebebin yemek yaparken veya bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken ortaya çıkan yabancı maddelerin su yardımıyla mutfak lavabosundan gönderilmeye çalışılmasıdır. Buna en önemli örnek olarak bulaşık artıklarının çöpe dökülmesi yerine, giderden gönderilmeye çalışıldığına bir çok kez tanık olduk. Benzer bir sorun ise, durumumuzla pek alakasız gibi olsa da bulaşık makinelerinin gider borularında görülmektedir. Tam temizlenmeyen bulaşıkların makineye koyulması borularında zamanla tıkanmasına neden olmaktadır.

KLOZET GİDERİ TIKANIKLIĞI / TUVALET GİDERİ TIKANIKLIĞI

Klozet gideri tıkanıklıklarıda oldukça sık karşılaşılan tıkanıklıklardandır. Müşterilerimizin bir çoğunun “ya bundan da bu boru tıkanır mı” dedikleri olaylara çokça şahit olmaktayız. Tuvalet gideri tıkanıklıklarında da en sık karşılaştığımız durum tuvalet kağıtlarının biraz bol şekilde kullanılıp klozetten giderilmeye çalışılmasıdır.

Piyasada suda eriyen tuvalet kağıdı diye reklam edilen bir çok ürünün suda erimediği bir gerçektir. Bu sebepten dolayı tuvalet kağıtlarının klozete atıklarla gönderilmeye çalışması pek de doğru bir yöntem değildir.

BANYO GİDERİ TIKANIKLIĞI

Banyo gideri tıkanıklıklarına önceki iki tıkanıklık kadar rastlanmasa da, zaman zaman karşılaşılan bir tıkanma sorunudur. Bu tıkanıklıklarla da en çok karşılaşılma nedeni saç, kıl, tüy v.b gibi artıkların birleşmesi ve özellikle “T” dediğimiz dirsek boruların dönemeç yerlerinde yapışması, yer yapmasıdır. Yer yapan bu artıklar sonradan gelen en ufak maddeyi dahi tutarlar. Küçük gibi görünen artıklar önce suyun akış hızını azaltır, sonra da tıkanıklığın büyümesine yol açar.

YAĞMUR SUYU BORUSU TIKANIKLIĞI, PİMAŞ TIKANIKLIĞI

Yağmur suyu tıkanıklıkları en az yaşanan tıkanma sorunlarındandır. Genelde bu tıkanıklığa en çok sebep olan durum, çam pürçekleri, ağaç yaprakları ve toz toprağın boru içinde birleşmesi ve sonunda açılamaz bir tıkanıklığa sebep olmasıdır. En nihayetinde de su ya da yağmur; toz - toprak ile birleşerek taşlaşmış bir çamur kitlesi halini alarak tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.

Kırıkkale' de bu tıkanıklıklar konusunda oldukça tecrübeli olan firmamız, bu tıkanıklıkları kameralı görüntüleme sistemlerine sahip özel robotla onbeş dakika gibi kısa sürede sebebini bulubilmekte, ona göre da çözümler üretebilmektedir.

  • Kırıkkale Su Tesisat, Sıhhi Tesisat Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Kırıkkale Kırmadan Termal Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Bulma Servisi Fiyatları.
  • Kırıkkale Klozet, Rezervuar, Reservuar, Sifon Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Kırıkkale Musluk, Çeşme, Batarya, Armatür Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Kırıkkale Banyo, Küvet, Duşakabin, Mutfak, Pimaş, Klozet Tesisat Tıkanık Açma Servisi Fiyatları.
  • Kırıkkale İlaçlı veya İlaçsız Petek, Radyatör Temizleme Servisi Fiyatları.
KIRIKKALE TESİSAT TIKANIKLIK AÇMA VE KANAL GÖRÜNTÜLEME
Tıkanıklıklara uzun zaman müdahale edilmediğinde,bina tesisatında daha farklı sorunlara neden olacaktır. Hatta tüm tesisatın onarılması bile gerekebilir.Siz değerli müşterilemize aşağıda belirtmiş olduğumuz hizmetlerimizi sunup çözüm oluyoruz
*Lavabo Açma
*Tuvalet Açma
*Balkon Gideri Açma
*Kanal Açma
*Mutfak Tıkanıklığı Açma
*Duş Gideri Açma
*Tıkalı Pimaş ve Gider Açma
*Kanal Görüntüleme
Yaşanan konut ve ticari alanlarda su taşması sonucu biriken yağlardan dolayı koku problemleri yaşanmaktadır. Lavabo temizliği insanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için önemlidir. Teknoloji ile birlikte şimdi tıkanan boruların nerede ve nasıl tıkandığını gösteren kamera sistemi ile çalışmalarını yürüten firmamız, artık konuyu daha teknolojik imkanlarla çözebilmektedir.Böylelikle giderleri kırmaya da gerek kalmamaktadır.Kamera ile tespit edilen tıkanıklığa gönderilen kızıl ötesi sinyalleri ile nokta atışı yapan firmamız ,robot cihazlar yardımı ile tıkanıklığı ortadan kaldırıyor. Eskiden saatler süren tıkanıklık açma işlemi şimdi robotlar yardımı ile kısa sürede tamamlanıyor.
Gider borularının tıkanmasında en önemli neden içine atılan yabancı cisimlerdir. Tıkanan boruların açımı için uygulanan metotlar ise atılan cismin ne kadar inatçı olduğuna ya da borulardaki akıntıyı engelleyen yağ ve kireç birikimlerinin ne kadar kalın olduğu ile ilgilidir. Banyolarda kullanılan sabun artıkları, lavabo borusunun dibine çökerek saçların birbirine yapışıp yumak oluşturmasına sebep olur.  engelleyemez, sebebi bilinmeyen bir sorun sadece robotla çözülmüş sayılamaz.Firmamız öncelikle sorunu oluşturan nesneleri yani katı atıkları kameralı görüntüleme cihazları ile bulur yerini tespit eder,ezici,parçalayıcı ve itici özelliklere sahip robot cihazlarla da tıkayan tüm nesneleri tesisat borularından kanalizasyona ulaşmasını sağlarız. Bu sayede robotla tıkanıklık açılır, kameralı cihazlarımız ile de sorunu meydana getiren nesneler bulunarak çözüm sağlanır.
Genellikle mutfakta bulunan atık su giderleri lavaboya dökülen yağ ve atılan yemek atıkları nedeniyle  tıkanır. Bu tıkanıklıkların açılması ise boruları tıkayan cismin, yağ ya da kir birikiminin büyüklüğüne bağlıdır. Fazla miktarda kullanacağınız lavabo açıcılarının giderlerinizi zamanla aşındıracağı unutmamak gereklidir.Tuvalet giderlerindeki tıkanıklarının nedenlerinin başında da giderlere atılan ıslak mendiller, pedler ve naylon poşetler ile temizlik bezleri geliyor.Lavabolarda olduğu gibi tuvalet giderlerine de kimyasal açıcı dökebilir, tel yardımıyla tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Tıkanık bölgeye suyla tazyik uygulamak da tıkanıklık açmada uygulanan ayrı bir yöntemdir Yöntem ve metotların hemen hemen aynı olduğu tıkanıklık açmalarda en çok rastlanan sorunlu yerleri sıralarsak öncelik WC giderleri olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan bu sıralamada lavabo giderleri, pimaş tıkanıklıkları, genel gider boruları,kanalizasyon ve logarlar yer alıyor.
Çoğunlukla hatalı kullanımların yanısıra kullanma süresi dolmuş malzemelerde zaman içinde kırılarak giderlerde tıkanmaya yol açmaktadır.Biz bütün bu olumsuzlukları bir kenara bırakıp itina ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.Tıkanıklık sorunları, tesisat borularında biriken katı atıkların logar ve kanalizasyona ulaşmamasından kaynaklanır. Tıkanan bölgenin kameralı cihazla kontrolü sağlanmalı ve robot cihazla da temizlenmesi gerekir.Ancak firmamız aracılığıyla artık bu sorunların hepsi teknolojik kesin çözümlerle rafa kalmaktadır..Tıkanıklık açıma çalışmalarında klasik yöntemlerin dışında, kameralı sistem ve robotlarda kullanan firmamız memnuniyetiniz için bir telefon kadar yakınınızda,.
Tüm KIRIKKALE genelinde Kanal Görüntüleme ve Tıkanıklık Tespiti hizmetine ihtiyaç duyduğunuz her an, 7/24 hizmetinizdeyiz. Bilgi veya hizmet almak için lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz..