Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Zamanla tuvaletin tavanında sararma olması, pis su borularında sızıntı var anlamına gelir. Bizler de genelde bir takım testler yaparak kesin sonuca ulaşıyoruz.

Sizler evinizde bu bilgileri kullanarak su kaçağının nereden olduğunu bulabilirsiniz. Banyonun yan duvarları alt kısımlarından rutubet yapıyorsa, kalorifer borularında veya küvetin giderinde bir sıkıntı vardır.

Peki ne oluyor da bu beton içerisindeki borular kırılıyor, patlıyor; içinizde merak edenler illaki vardır. Su kaçağına sebep olan faktörler iki kısımda ele alınır;

  • Dış faktörler hepimizin bildiği iş bilmeyen ustalar, kalitesiz su boruları ve inşaat zamanında darbeye maruz kalan kısımlardır.
  • İç faktörler ise şebeke basıncı ve asitli kimyasalların bolca kullanılmasıdır. Pis su boruları tıkanma yaptığında her insan eline bir kimyasal alır borunun içine boşaltır. Fakat bilmediğimiz konu bu ilaçlar kısa süre sonra gider borularının birbirine geçişi sırasında su sızdırmasını engelleyen contaları eritir.
  • Çok nadir başınıza gelecek parkenin üstüne su çıkmasıfayansın üstünde su birikmesi gibi durumlarda sıcak su borunuz patlamış olabilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Genelde bodrum katlarda oluşan rutubetin bir çok sebebi vardır.

Rutubet veya nem, havadaki su buharı demektir. Eğer yalıtım yetersizse, iç mekan ve dış mekan arasında ısı farkı oluşur, bu da rutubeti ortaya çıkarır. Rutubet duvarlarda küflenmeye neden olurken, çok kötü bir koku ve kötü bir görünümde oluşturur.

Duvarlarda veya yerlerde oluşan bir su kaçağı rutubete sebebiyet verir. Rutubet, daire içerisinde sıva ve boyalarda kabarma, dökülme gibi sorunlara ve küf kokusuna yer açar. Parkeler yumuşar, duvarlar terler. Dış cephede de kabarma ve nemlenme varsa, mutlaka su kaçağı var demektir. Banyo gibi yerlerde rutubet ve nem varsa eğer üst kat komşunuzda su kaçağı vardır ve tesisatına baktırması gerekir. Odanın içerisinden geçen duvarlarda rutubet oluştuğunda kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmanız gerekir.

Duvarlarda Rutubet Neden Olur?

Rutubet sorununun kaynağı tespit edilemezse, evlerde birçok kişinin korkulu rüyası olabilir. Özellikle eşyaların çürümesine ve kısa sürede eskimesine neden olduğu için insanlar rutubetten uzak durmak istemektedir. Ayrıca rutubetin sağlığa zararları denildiğinde, bazı hastalıklara karşı alerji yapma özelliği dikkate alınmalıdır. Rutubetin kelime anlamı havada bulunan su buharı demektir. Duvarlarda küflenme nedeni rutubet oluşumudur. Eğer evin yalıtımı iyi ve sağlam bir şekilde sağlanmamışsa rutubetin oluşumu kaçınılmazdır. Duvarlar gerektiği gibi yalıtım yapamadığından dolayı rutubet meydana gelir ve bu da küflenmeye yol açar. Rutubet genelde bodrum katlarında daha çok meydana gelmektedir. Bu katlarda duvarlarda küflenme oranı da daha fazla olur. Küflenme meydana geldiğinde başlarda kendimiz temizleyecek olsak bile, ilerleyen zamanlarda artan rutubeti uzman ile temizlemek kesin çözüm olacaktır.

Su Kaçak Bulan Firma

Kırıkkale Tesisat, rutubet ve küflenme sorununa neden olan su sızıntılarını kırmadan tespit eden firma olarak Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Banyonun tavanında rutubet oluştu ya da odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor diyorsanız, bizi arayıp servis talep edebilirsiniz. Rutubete neden olan su sızıntısını bulma işlemini kısa sürede gerçekleştirip size uygun çözümü sunuyoruz. Atık su kaçağından oluşan rutubetlenme durumu kötü koku ve görünümünün dışında insan sağlığına ciddi zarar vermektedir. Bu yüzden evdeki rutubet sorununu önemsememezlik yapmadan bir an önce kaynağını buldurup rutubet ve küflerden kurtulmak için gerekli çalışmaları bir an önce yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz.

Kameralı cihazlarla su kaçağı tespit çalışması- Cihaz ile noktasal su kaçağını tespit eden firmalar

Görüntülü sistemle su kaçağı tespiti nedirKameralı sistemle su kaçağı nasıl bulunur? Bu gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle atık su tesisatı ve temiz su tesisatını 2 ayrı başlıkta incelemek durumundayız. Her iki tesisattaki su kaçağını bulmak için farklı aletlere ihtiyacımız vardır.

Temiz su borusu patlağı nasıl tespit edilir? Tesisata bağlanan makine ile boruların içerisine su basılır. Ardından cihazda düşüş olup olmadığı kontrol edilir. Makine biz düşüş olduğunu gösterirse temiz su borularında bir yerde kaçak olduğunu anlarız ve hemen akustik dinleme cihazları ile kaçağın noktasını ses takip yöntemiyle tespit ederiz.

Temiz su tesisatında kaçak yok ise gider borularında su kaçıran yeri aramak için çalışmalarımıza başlarız. Atık su tesisat borularının içerisine kamera göndererek, giderin ne durumda olduğunu ekranda izleriz. Boruların ne derece deformasyona uğradığını kırık çatlak vb. durumunu tespit edip gerekli bilgiyi ediniriz. Kamera ile atık su borusu kaçağını tespit etme yöntemi için linke tıklayabilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tüm kontroller yapıldıktan sonra alt kata akan suyun kesilmesi için onarım çalışmasına başlanır ve temiz su borularını aynı gün içinde tamiri yapılıp problemi çözüme kavuştururuz. Atık su tesisatlarında ki onarım çalışması için daha fazla malzemeye ihtiyaç olduğundan ertesi gün yeni pimaş boruları ve gerekli ekipmanlar ile onarım gerçekleştirilir.

Kırıkkale genelinde tüm adreslere aynı gün içerisinde servis hizmeti vermekteyiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir