Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı?

Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma işlemi makine ile tıkanıklık açmaya oranla çok daha zordur. Aslında çalışma prensipleri birbirine çok yakındır. İki yöntemdeki açma işlemi de tel ile yapılır.

Lavabo açma teli ile kanal açma makinesi arasındaki farklardan biri, tellerin kalınlıklarıdır. Lavabo açma teli daha ince, diğeri ise daha kalındır. Birini eliniz ile itmek gerekirken, diğerini makine iter. Eliniz ile ittiğiniz lavabo teli dönmez ancak diğerinde ise makine teli hem ileriye doğru iter, hem de çevirir. En önemli nokta ise özellikle mutfak giderlerinde lavabo açma telini salarsınız, tel ileriye doğru rahatça gitse de ince olduğu için ufak bir yol açar. Teli geri çektiğinizde giderdeki yağlanma tekrar bu yolu kapatacaktır. Kanal açma makinesindeki tel ise daha kalındır ve telin ucunda daha geniş bir yol açması için topuz bulunur. Bu topuz dönerek kendine geniş bir yol açıp, yağları ileri doğru iter ve parçalar. Teli geri çektiğinizde bu yol geniş olduğundan tekrar kapanmaz. Kendi aldığınız lavabo açma teli de yerine göre etkili olabilir. Fakat probleminiz ilerlemişse, yani gider çok kirlenmişse lavabo açma teli işinize yaramayabilir. Yine de ilk etapta denemeye değer.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Giderlerin Tıkanması Nasıl Önlenir?

Evimizden en sık kullandığımız kısımlar mutfak ve tuvalettir. Bu kısımlara gerekli özen gösterilmezse ileride olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu olumsuz durumlardan birisi de giderlerin tıkanmasıdır. Gider borularının tıkanması sorunu hayatınızı büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyebilir. Giderlerin tıkanmasının belli başlı sebepleri vardır. Bu sebepler bilindiği ve önlem aldığı sürede gider tıkanmasından korkmanıza gerek yoktur. Örneğin lavabo giderlerine suda erimeyen kağıt peçete ya da maddelerin atılmaması gider borularının tıkanmasını önleyen yöntemler arasındadır. Yemek artıklarının da lavaboya dökülmemesi önemlidir. Sürekli lavaboya atıklar dökülürse, bir süre sonra boruların kıvrım yerlerinde birikmeler olur ve bu da giderlerin tıkanmasına sebep olur. Bu yüzden atıkları lavabo yerine çöpe dökmelisiniz.

Lavabo Açma Teliyle Gider Nasıl Açılır?

Lavabo tıkandı nasıl açarım? lavabo tıkanmasını nasıl açarım, gibi sorularınıza yanıt verebilecek bir yöntem olan lavabo açma teliyle lavabo gideri açma işlemi tüm tıkanıklıkları açamasa da işe yarayabilecek bir yöntemdir. Bunun için tıkalı lavabo giderine lavabo açma teli sokarak ileri doğru itmeniz yeterlidir. Eğer tıkanıklık çok derinde ve büyük değilse lavabo açma teli işinizi görecek ve tıkanan lavabo borusunu tel ile açma işlemi başarıyla gerçekleşecektir. Ancak lavabo açma teli kullanımı işe yaramadıysa artık bir profesyonelden yardım istemeniz gerekmektedir. Tıkalı lavaboyu açmak için en etkili yöntem robotla tıkanıklık açtırmaktır. İstanbul Tesisat, tıkanan lavaboyu makineyle açtıktan sonra kamerayla görüntüleme yaparak tıkanıklığın açıldığından emin olunmasını sağlamaktadır. Firmamız İstanbul’un tüm semtlerine hizmet verdiğinden size en yakın şubemizi arayarak lavabo açan servis talep edebilirsiniz.

Robot makine ile atık su borusunu açan firmalar-Kameralı sistemlerle lavabo borusunu açan tesisatçılar

Cihaz ile lavabo borusu kırmadan açılır mıRobotla sistemle lavabo açmak zararlı mıdırMakine kullanarak lavabo açma yöntemi gelişen teknoloji sayesinde borulara zarar vermeden tıkanıklık açma mümkün hale gelmiştir.

Cihaz ile lavabo borusu kırmadan açılır mı ? Robot sistemle lavabo açmak zararlı mıdır?  Kameralı alet kullanarak lavabo açma yöntemi gelişen teknoloji sayesinde borulara hiç bir zarar verilmeden tıkanıklığı gidermek mümkün hale gelmiştir. O kadar ki açılan gider borusunun içerisindeki durumu ekrandan izleme olanağını elde etmiş bulunmaktayız. Görüntülü sistemin buradaki önemi ileride borunun tekrar tıkanacağını ve ya tıkanmayacağını anlayabilmemizi sağlamaktadır. Böylesine gelişmiş bir teknoloji varken neden boruları zorla açmaya çalışarak kırıp hem maddi kayba hemde zaman kaybına sebep olalım. Üstelik teknik olarak sürekli kendini yenileyen bir firma varken. İstanbul Tesisat şirketi size bu konuda tam destek sağlayabilecek cihazları ve tecrübeli ustaları ile hizmet vermektedir.

Makine ile tıkanıklık açıldıktan sonra neden tekrar tıkanır? Atık su borusunun tekrar tıkanma olasılığını sizlere detaylı olarak anlatacak olursak;

Genellikle mutfak lavabolarında tekrarlayan tıkanıklığın sebebi aşırı yağlanma dır. Bu durum da yıkama yapılarak bu problem den kurtulmak mümkün olup yıkama yapılması önerilmektedir. Detay için linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Tesisat borularının hatalı döşenmiş olmasından dolayıda sürekli tıkanıklık olması kaçınılmazdır. Sorunun tesisatta olduğu anlaşıldığı durumlarda boruların yeniden montaj yapılmasından başka bir seçenek yoktur.

En basit tıkanma sorunun kullanımla alakalı olan sorunlardır. Elimize ne geçerse lavabolara dökersek peçete, bez parçaları ve yabancı cisimleri gidere atmak tıkanmanın başlıca nedenidir.

Sorunun ana kaynağına ulaşmak için robotla tıkalı gideri açtırmak ve ardından kamera ile boru içerisinden görüntü almayı sağlamaktadır. Kesin bilgi edinmek lavabolara yapılacak olan yanlış müdahalelerin önüne geçecektir. Görüntülü sistemle tıkanıklık açma servisimizden yararlanabilir problemi kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir