Petek temizleme uzman ekip tarafından uygun ilaç ve uygun makinelerle yapılır. Petek temizlemede uygun kimyasallar kullanılmadığı taktirde kalorifer tesisatlarınız da yüksek maliyetli zararlar oluşabilir. Unutulmamalıdır ki tuz ruhu, cam sil, antifriz gibi sıvılar aynı zamanda kombinizden geçtiği için zarar verebilir. Bu konuda iyi bir firma ile çalışmak gerekir. Kurumsal ve özel olarak çalışan Kırıkkale Su Tesisat olarak özel olarak kullanmış olduğumuz ilaçlar sayesinde gerek kombinize, gerek tesisatınıza zarar vermeden, sadece kirli suyu değil aynı zamanda balçık, kurum ve kireç benzeri zararlı tortuları da yok ediyoruz.
Petek temizliği yapan uzman firmalarımız bir telefon kadar yakınınızda.

Petek Temizleme

Petek temizliği konut ve iş yerlerinde ısınma sorunlarının meydana gelmemesi için önemlidir. Peteklerin düzenli olarak temizliğini yapmak, radyatörler içinde oluşan kireçlenmeleri ve biriken tortuların ortadan kaldırılmasını sağlar. Radyatör temizleme oldukça hassas bir konudur. Kalorifer tesisatında temizlik yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Temizlik sırasında tortuları ve oluşan kireçleri dışarı atmak gerekir. Bazı Kırıkkale su tesisatçısı arkadaşlar kalorifer temizliği yaparken tesisatın suyunu tamamen boşaltıyor. Bu yapılması gereken bir işlem. Ancak sonrasında sisteme bazı kimyasallar enjekte edip sonra da mekandan ayrılıyor. Bu kimyasallar kireci ve tortuyu söküyor ancak yine radyatörlerin içinde kalıyor. Çünkü tortu ve kireçler dışarı atılmıyor. İçeride kalan tortu ve kireçler peteklerin alt kısımlarına çöküyor. Bu da belirli bir süre sonra yine tesisatta tıkanmalara yol açıyor ve ısınma sorunları başlıyor. Bu size faydadan çok zarar sağlar ve boşuna masraf yapmanıza neden olur. Bunun sonucunda da kombiler daha fazla enerji harcıyor. Sonuç ise ısınamadan yüksek faturalara neden oluyor. Profesyonel ekiplerimiz sisteme kimyasalı koyduktan sonra belirli bir süre bekliyor. Tesisattaki yabancı maddeleri dışarı atıyor. Bunun için özel cihazlar kullanan uzman ekipler, tesisattaki kireci ve dibe çökmüş tortuyu tamamen temizliyor.

Kalorifer tesisatı içine atılan temizleyici kimyasal bir saat sonra kombinin basıncını yükseltiyor. Bu basınç emniyet ventilininden su ile birlikte çıkıyor. Oysa gelişi güzel iş yapan tesisatçılar temizleme değil koruma kimyasalı dolduruyor. Aslında bu kimyasallar petek temizliği için kullanılmıyor. Koruyucu kimyasallar sadece peteklerin paslanarak delinmesini önlüyor. Bazı tesisatçılar da kimyasal diye boyalı su da atabiliyor. Bu tüketicinin dolandırılması anlamına geliyor. Ancak maalesef bunu yapan firmalar da bulunabiliyor. Bu nedenle kalorifer tesisatlarının temizliğinden önce çok iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. Gelen ekiplere kullanılan kimyasalın içeriğinin öğrenilmesi, kandırılma ihtimalini nispeten ortadan kaldırabiliyor. Lakin tamamen bu ihtimali ortadan kaldırmıyor. Oysa kurumsal firmalar işin gereğini tam olarak yerine getiriyor. Ve önceliği müşteri memnuniyetine verdikleri için garantili temizlik yapıyor. Kandırılmamak ve güvenilir petek temizliği yaptırmak için size bir telefon kadar yakınız.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Bize gelen şikayetlerden yola çıktığımızda; “Kombimi yüksek devirde çalıştırdığım halde ısınamıyorum, kombimden abartılı sesler duyuyorum, yüksek faturalar ödeyip yinede ısınamıyorum” gelen en yaygın şikayetlerdir. Yılların verdiği tecrübe ve birikintileri bir nebzede olsa sizlerle paylaşalım ısınma dediğimiz sistem kalorifer sistemidir. Aynı suyun kombi sistemi yardımıyla dönüşüm alarak petek sisteminde ısınmasıdır. Kalorifer sistemi aynı su  yıllardır kalorifer sisteminde dolaşarak katılaşmasına neden olur. Bu katılaşma sonunda petek sisteminin iç kanalarını kapatmasına, bu da rahat sirkülasyon yani rahat dolaşım yapamadığında petek sisteminin ya yarısını yada beli bölümünü ısıtmadığını gördük. Ne yapılmalı bu sıkıntıyı yaşayan kişilerin kendi çabalarıyla suyu yenileyerek gidermeye çalıştıklarını gördük. Ve duyduk bu açıdan bakarsak ne kadar performans sağlamışlardır. Bizce %5 gibi küçük bir oran. Çünkü böyle bir sistemde bu yola ancak petek temizleme değil, sadece hattın içini temizlemiş olursunuz bu petek temizliğini ancak makine yöntemiyle sadece ilaçla peteklere tek tek müdahale ederek temizleyebilirsiniz.

Bu arada petekleri tek tek yerinden sökerek değil yanlış anlamayın. İlk zamanları bizde tek petek sökerek müdahalede bulunuyorduk. Şikayetler geldikten sonra değerlendirmeye aldık. Ve bu sorunu yanlış yaptığımız neydi acaba diyerek, araştırmalarımız sonunda petek hava alma yerinden ve alt kapama yani kör tapasını sökerek peteği yerinden oynatmadan makineyi bağlayarak tek tek peteklere müdahale ettik. Sonunda bu işi aldığımız teşekkür vede tebriklerden sonra başardığımızı anladık. Bu konuda iddialıyız. İlk günkü peteklerinizi temizleyip sizlere Kırıkkale Su Tesisat olarak teslim edebiliriz.

Petek Temizleyen Firma

1992 yılında Kırıkakle Petek Temizleme ekibi olarak çıktığımız bu yolda, şuan tüm Kırıkkale ve çevre illerine hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz  mevcuttur. Kırıkkale Petek Temizleme servisi olarak sektörde öncü ve alanında hep bir adım önde firma olmaktan ayrıca mutluluk duymaktayız. İşinin ehli ustalarımız ve modern ekipmanları sayesinde petek temizleyen firmalar arasında kolaylıkla sıyrılmayı başardık. Teknoloji geliştikçe sizler için en iyisini sunmaktan mutluluk ve gurur duyacağımızı bilmenizi isteriz. Kırıkkale Su Tesisat her an sizlerle beraber ve  derdinize  derman ve çözüm ortağınızdır.