Tuvaletlerde yaşanan tıkanma olayları nedeniyle mağdur olan birçok insan var kuşkusuz. Mağduriyet olmadan önce alınacak önlemler de elbette vardır.

WC Tıkanıklığı Neyle Açılır

Tuvaletlerde yaşanan tıkanma olayları nedeniyle mağdur olan birçok insan var kuşkusuz. Mağduriyet olmadan önce alınacak önlemler de elbette vardır.

Boru kullanımı, belirli bir yıldan sonra mümkün olmaz çünkü kireçlenmeden dolayı boru daralır ve dar olan kısımdan katı atıklar geçemez, sık sık tıkanır. Kireçlenme durumunun önlenmesi mümkün değildir ancak boruya atılacak katı ve sıvı atıklara dikkat ederek bu durumu geciktirebiliriz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

WC Tıkanıklığının Başlıca Nedenleri

Tuvalet tıkanması sorunu ciddi bir konudur ve ilerlediği takdirde evde olumsuz durumlara yol açabilir. Tuvalet tıkanıklıklarının geneli kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır ve ayrıca inşaat sırasında meydana gelen hatalar da tıkanıklıklara yol açabilir. Bu alanlar evde çok kullanıldığından dolayı bakımı özenle yapılmalı ve tıkanıklığa neden olabilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

WC tıkanıklığının nedenleri konusunu genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tuvalet giderine erimeyen kağıt, katı cisim ve bu şekilde maddeleri atma tuvalet tıkanıklığının başlıca nedenlerindendir. Bunu önlemek için klozet kapağı kapalı tutulmalıdır ve bu da yabancı maddelerin düşmesini büyük ölçüde engelleyecektir.
  • İnşaat sırasında meydana gelen bazı olaylar da tuvalet tıkanıklıklarının sebepleri arasında yer alabilir. İç tesisat sorunları eğer önceden biliniyorsa ya da erken dönemde karşılaşılmışsa hemen çözüm bulunmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde daha kötü sonuçlara yol açabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması durumunu hızlandıran en temel sebeplerden birisi kireç, diğeri ise evde yapılan çimento, alçı kalıntılarıdır. Bu kalıntılar kovalarda yapıldıktan sonra, temizlenirken gidere dökülür ve üzerine bolca su dökülmediği için orada donar. Tuvalet altındaki este bu kalıntıların toplanmasına müsait olduğundan, genelde es kısmı daralır. Dökülen her atığa çok dikkat edilmeli ve çok mecbur kalınmadıkça kireç, alçı, çimento vb. atıklar pimaşa dökülmemelidir. Pimaşın ömrü, kullanımla alakalı olarak kısalır. Bu şekilde tıkanan giderlerin, robotla kırmadan açılması da mümkün olmaz. Sertleşen katı atık parçalansa dahi, pimaşı da parçalama riski oluşur.

Ancak gider borusuna kaçırılan bez, kolonyalı mendil, saç kılı, yün vb. cisimler, kanal açma robotu ile çıkarılabilir. Pimaş içine salınan yay, ucundaki kanca sayesinde, dolanabilecek her türlü malzemeyi dolayıp dışarı çeker. Eğer atık dolanmayacak şekilde ise; örneğin yağlanma gibi bir sorun varsa, bu yağları da gidere zarar vermeden parçalayan bir sistem mevcuttur. Herhangi bir tadilat işi sonucunda fayans, parke ya da boyaya zarar verilmesi, herkesi sıkıntıya sokar. Özellikle günümüzde böyle inşaat işlerine alışkın olmayan bir toplum olduğundan 1 fayans kırılması bile çok büyük bir problem olarak görülür. İşin içinde olan biri için basit görünse de bu işlerden hiç anlamayan birine göre evi yeniden yapmak gibidir. Bu yüzden tıkanıklık açma robotu ile müdahale çokça tercih edilir hale gelmiştir.

Tıkanan Tuvalet Borusu Açma

Her şeye rağmen işimi kendim çözerim diyen insanlar da yok değil. Ancak gider tıkanmaları kendi çözebileceğiniz bir durum değildir. Çok nadir olarak yaşansa da küçük parçaların gidere kaçmasıyla oluşan tıkanmalar açılabilir fakat boru gerçek anlamda tıkanmışsa, kendi çabamız sonuç vermez. Yardım almadan mutfak giderini ya da tuvalet esindeki tıkanmayı belki açabilirsiniz ama boru daha ileriden tıkandıysa kanal açma makinesi olmadan açılamaz. Tuvalet tıkanıklığı kostikle açılmaz. Kostik kullanılan bölüm üst katlardaysa gideri açsa da pimaş ek yerlerindeki contaları yakabilir bu da alt kata su sızmasına sebep olur. Kırmadan tuvalet açmanın yolları değişkendir. Tuvalet esi tıkandı ise pompalayarak açmayı deneyebiliriz. Mutfak gideri yağdan yemek artığından tıkandı ise bunu da nalburlarda bulunan sustalarla çözmeye çalışabilirsiniz.

Eğer bu giderler en alt katta ise ve ufak sızıntılar problem olmayacaksa, gidere kuvvetli kimyasal maddeler dökülerek de gider açma denenebilir. Yalnız kimyasal kostikle gider açma denenecekse, tıkalı borudan suyun geri atması olasılığı da hesaba katılarak, çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geri tepen suyüzünüze veya cildinize çok ciddi zararlar verir. Bunu düşünerek çok dikkatli hareket etmelisiniz. Kırıkkale Tesisat, tuvalet tıkanıklığı açan firma olarak hizmet verdiğinden bizi tercih ettiğiniz sürece böyle bir riske ya da başka herhangi bir yönteme gerek kalmaz. Makineyle tuvalet açan tesisatçı ekibimiz size hızlı, güvenli ve başarılı sonuç alabileceğiniz hizmet sunar. Aynı zamanda tuvalet tıkanmasını açmada kullanılan robotlar sayesinde garantili bir hizmet almış olursunuz. Kamerayla tuvalet tıkanması açan firma arıyorsanız Kırıkkale Tesisat tam aradığınız firmadır. Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet veren cihazlı tesisatçı ekiplerimiz kısa zamanda gelerek tıkanan tuvaleti açma işleminizi yapabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açan firmaların kullandığı aletlerin tümü firmamızda mevcuttur. Bu aletler aşağıda listelenmiştir.

     • Tıkanan tuvaleti açan makine
     • Tıkalı tuvalet görüntüleyen kamera
     • tuvalet temizliği yapan basınçlı jet motor

Tuvalet tıkanmasının nedenleri ve çözüm yolları

Tuvalet tıkanması sorunun evimizde yaşayabileceğimiz en büyük problemlerden biridir. Geri taşan tuvalet evi bakteri yuvasına çevirir ve sağlığımızı ciddi boyutlarda tehdit eder hale gelir. Bir an önce müdahale etmemiz gerekir ama ne yapacağımızı bilemediğimiz için işi içinden çıkılmaz bir hale sokmamız muhtemeldir. Hiç tereddüt etmeden profesyonel şirketlerden yardım alarak bu problemden kısa süre içerisinde kurtulmamız mümkündür. Acil tıkanıklık açma firmalarından yardım alarak sorunu çözüme kavuşturabiliriz. Kırıkkale Tesisat ve Kırıkkale Su Tesisat sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

      • Hangi durumlarda kamera ile tıkanıklık açma firmalarından yardım almak gereklidir
      • Tuvalet tıkanıp gerip taşmaya başladığı zaman pis sular evi tamamen kaplamadan yardım çağırmak gereklidir.
      • Tuvalet suyu yavaş çekmeye başladığı zaman bu boru içerisinde bir problem olduğunu gösterir ileride daha büyük bir sorunla karşılaşmamak için kameralı sistemlerle baktırmak gerekir.
      • Pompa yardımıyla kendimiz açabildiğimiz tıkanıklarının kaynağına ulaşıp hasarın tespiti için görüntülü sistemle tesisatın kontrolünün yapılması şarttır.   Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı    adlı makalemizden detayları inceleyebilirsiniz.

 

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir