Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet gideri açma işi, tuvaletin gideri tıkanıp da arayış içine girene kadar aklınıza gelmeyen bir durumdur. Tuvalet kelimesi ile özdeşleşen tuvalet tıkanıklığını çözmek için, internet üzerinden aramalar yapılır.

Eskiden olduğu gibi mahalleden bir usta çağrılmaz, çünkü kırmadan tuvalet tıkanıklığı açan makineler artık mevcut.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bina Tuvalet Giderini Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Tuvaletler bir evde en çok kullanılan alanlardan birisidir ve bu yüzden de bakımının normale göre daha fazla olması gerekmektedir. Tuvalet gider borusu bakımı için birçok yöntem vardır ve bunların hepsini değil de; asıl yararlı olanlarını uygulamak yeterli olacaktır.

Tuvaletlerde önemli olan bir diğer konu da tuvalet giderinin neden tıkandığıdır. Tuvalet giderinin tıkanması sorunu altında pek çok nedeni barındırabilir. Kırıkkale Tesisat ve Kırıkkale Su Tesisat olarak sizlere yardımcı olacağız. Bu nedenleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tuvalete suda erimeyen katı cisimlerin atılması bir süre sonra tuvalet giderinin tıkanmasına neden olacaktır.
  • Tuvaletlere suda erimeyen tuvalet kağıdı ve gidere katı cisimlerin atılması da tıkanıklığın nedenlerindendir. Gider tıkanıklığını önlemek için bu maddeleri ayrı bir çöpe atmalısınız.
  • Hali hazırda tıkanık olan tuvalet giderini tuvalet pompası ile açmaya çalışmak da tıkanıklığın daha da ilerlemesine neden olabilir. Bu yüzden bu gibi durumlarda uzman yardımı almak daha iyidir.

Tıkanan Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Okullarda ve iş merkezlerinde veya toplu şekilde kullanımın bol olduğu yerlerde, tuvalet tıkanmaları çok olur. Bunun sebebi ise kimin kullandığının belli olmamasıdır. Bazı sorumsuz insanlar, tıkanma sonucunda kimseye bir hesap verilmeyeceğinden, eline ne geçerse tuvalet giderine atar. Çöp öğütücü niyetine kullanılan giderler tıkanmasın da ne yapsın? Özellikle millet olarak toplu kullanım alanlarına tuvalet kullanmayı beceremediğimiz bir gerçek. Gerçi bu yurt dışında da aynı şekilde. İnsanoğlu genellikle sorumluluk duygusunu yitirmiş durumda. Durum böyleyken de tuvalet giderinin tıkanması çok normal oluyor.

İşin içine bir de kalitesiz malzeme ve işçilik girince, daha da beter durumda kalıyoruz. İşçilik ve malzemenin bu konuyla ne alakası var derseniz; bir tesisat inşaat aşamasında döşenirken giderlerin çok fazla keskin dönüş yapmaması ve eğim sorununun olmaması gerekir. Eğer döşenen pimaşlar eğimsiz ise ya da dönüşler çok keskinse, içine atılan kağıtlar ve pislikler giderden gidemeyerek tıkanmaya sebep olacaktır. Tıkanmanın işçilikle alakalı olmasının nedeni işte budur. Malzeme ile alakasına gelecek olursak eğer; kullanılan pvc pimaş borulardan tutun, boru çapına ve klozet yapısına kadar uzanır. Gider borularının kalitesiz olanlarında ek yerlerinde ve dirseklerde tam alınmamış, çapak gibi çıkıntılar bulunabiliyor. Atılan kağıtlar ve herhangi bir cisim gidip o çıkıntıya takılır ve ardından gelen tüm kağıtlar ve pislikler orada yığılarak tıkanıklık oluşmasına yol açar.

Klozetten kaynaklanan sorunlar ise klozet esinin dar oluşundandır. Klozetlerin içinde bulunan es kısmı, suyu içinde tutarak kokunun sudan geçmesini engeller ve dışarı koku vermemesini sağlar. Bu es “U”  şeklindedir. Klozet markasına göre es kalınlıkları vardır. İnce olan esler yerine, hem kağıt atımı açısından hem de pislik sıkışması açısından geniş olanının kullanılması gerekir. Klozet tipi ve kalitesi bu yüzden çok önemlidir. Tuvalet gideri açma ve tuvalet sorunları tespit etme konusunda bizi tercih edin problem yaşamayın.

Tuvalet Gideri Açan Firmalar

Tuvalet açan firmalar kameralı robot cihazlar bulunduran tesisatçı firmalardan değilse bu işlemi yaptırmanızı önermiyoruz. Çünkü tuvalet tıkanması çeşitli sebeplerle oluşabildiği gibi, kaynağı bilinmeyen tuvalet tıkanıklığının tekrarlama olasılığı oldukça yüksektir. Tuvalet tıkanıklığını açarken kamera kullanılmadığı takdirde sadece semptomları tedavi etmiş bir doktordan farkımız kalmaz. Oysaki hastalık orada duruyordur. Gerekli tahlilleri yaparak semptomların, kaynağına yani hastalığa ulaşmak gerekir. Kırıkkale Tesisat ustalarımızın yaptığı da hemen hemen bunun gibidir. Tuvalet giderindeki tıkanıklığı açma işi bittikten sonra, gider borusuna kamera salınarak içi görüntülenir. Bu görüntüleme sırasında sorunun kaynağı ortaya çıkmaktadır.

Tuvalet tıkanmasının bir takım belirtileri vardır. Tuvalet taşması yaşamak istemiyorsanız tıkanıklığı ilerlemeden açtırmak gerekir. Bu belirtiler,

  • Tuvalet’ten suyun yavaş gitmesi
  • Tuvalet kokusunun banyoya dolması
  • Tuvalet suyunun önce gidip sonra geri gelmesi gibi durumlar tıkanıklığın belirtileridir.

En kısa zamanda aletle Tuvalet gideri açan tesisatçı çağrılıp sorunun kökünden çözülmesi gerekmektedir.

Robot makine ile açılan tuvalet borusu tekrar tıkanır mı ?

Makine ile açılan gider boruları eskisi gibi hor kullanılmaya devam edilirse tekrar tıkanması kaçınılmazdır. Diğer problem de tesisatlardaki sorunlardır. Pimaş borularında bir problem var ise tekrar tıkanma ile karşılaşmanız muhtemeldir. Tespit ekibimizin yaptığı çalışmalar doğrultusunda verilen öneriler yerine getirilirse ve tadilat olması gereken kısım onarılırsa tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Kapalı bir sistem olan pimaş borularında problem olduğu zaman dışarıdan bakıp tahmin yürütmek imkanızdır. Görüntüleme aleti bulunmayan tesisatçıların kırıp onarım yapma isteğini geri çevirmelisiniz. Fazladan masrafa ve günlerce devam edecek olan tadilata gözü kapalı girmek risktir. Hasar tespitini cihazla yaptırıp yapılması gereken bir onarım var ise bu şekilde tadilata girilmesi gereklidir. Ayrıca görüntüleme esnasında dilerseniz sizde boru içerisini ekrana yansıtan monitörden görebilir ve hasardan emin olabilirsiniz.

Cihazla pimaş giderini açan firmalar ?  Kırıkkale Tesisat nerelerde hizmet vermektedir?

Kırıkkale Tesisat şirketi tüm Kırıkkale’un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerine hizmet vererek  15 servis ekibiyle aynı gün içerisinde adresinize hizmet için gelmektedir. Daha ayrıntılı bili için müşteri hizmetlerimizi arayarak yardım alabilir veya   Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı  yazımızı okuyabilirsiniz.

Şirketimizde uygulanan hizmet politikası şu şekildedir;

  • Kırmadan tuvalet açma
  • Açılan giderin muhakkak kamera ile görüntülemesini yapma
  • Olabilecek problemleri müşteriye gösterip çözüm önerileri sunma
  • Müşteri temsilcimizle konuştuğunuz fiyatın dışına çıkılmaması işlem sonrası ekstra ücret talep edilmemesi

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir