Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri birçok farklı şekilde uygulanmaktadır. En iyi ve köklü çözüm tıkanıklık açma makinesi ile gerçekleşir. İnsan gücünden çok üstün olduğundan, sıkışmış pislikleri ve her türlü atığı söker.

Ancak insanlar önce tıkanan tuvaleti kendileri açmak için uğraşır. Eldeki malzemelerle veya nalburdan temin edilen takımlarla işe koyulurlar. Kimse yoktan yere parasını harcamak istemez. Her tıkanıklık olayında olduğu gibi, gidere bir şeyler sokarak denenir. Ancak çoğu zaman gidere zarar verilir ya da içeri sokulmaya çalışılan cisim gidere kaçırılır ve başa daha büyük belalar açılır. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri denenirken buna çok dikkat edilmelidir. Çünkü sert cisimler, bez gibi makinenin ucuna sarılarak çıkarılamaz. Tahta, plastik boru vb. sert cisimler gidere bir kere kaçarsa, bir daha çıkmaz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tıkanan tuvaleti açma yöntemleri yukarıdaki gibidir fakat öncesinde önemli olan bir diğer konu da tuvaletlerin neden tıkandığıdır. Tuvalet tıkanmaları çok sık görülmese de herkes bu durumlar karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden neden kaynaklandığı da bilinmelidir.

Tuvalet tıkanmalarının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

   • Tuvalet giderlerine suda erimeyen ve katı cisimlerin atılması tuvalet tıkanmalarının nedenlerindendir. Bu katı cisimler bir süre sonra borularda sıkışma ve daralmanın meydana gelmesine neden olur ve bu da tıkanma ile sonuçlanır.
   • Tuvalete ped ve suda erimeyen tuvalet kağıtlarının atılması da tuvalet tıkanmasının sebeplerindendir. Bu atıklar için ayrıca bir çöp kutusu kullanılması yararlıdır.
   • Bazı durumlarda tuvalet temizliğinde kullanılan kimyasal temizlik ürünleri de pimaş kısımlarının tıkanmasına ve daralmasına sebep olabilir.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Makinenin yapabileceği kaçan cismin yanına birikerek, tıkanıklığa sebep olan pislik ya da bezi almaktır. Eğer cisim borunun içinde hareket edebilecek şekildeyse, ana boruya kadar makine ile ittirilir ve dışarı atılması sağlanır. Eğer kaçırılan sopa gibi bir şeyse çıkarmak imkansız olur. Siz siz olun, sakın böyle bir yöntemle tıkanıklık açmayı denemeyin. Giderin o bölümü kesilmeden cisim çıkarılamaz, ancak kesilecekse de keserken dikkat edilmelidir. Çünkü kesilen kısmın kapanamayacak şekilde kesilmesi, gider borusunu tekrar döşemek anlamına gelecektir. Gideri açalım derken bir sürü kırma dökme işi çıkar ortaya. Daha ucuza gelsin diye uğraşırken üç katı masraf açılabilir.

      • Tüm bunların yanı sıra tuvalet eslerin de kalan pislik tıkanıklığa sebep olduysa ve eğer elinizi gidere sokabilecek kadar cesaretiniz varsa, gerçekten de etkili bir tıkanıklık açma yöntemi Tabi elinizi sokmak derken sadece tuvaletin ağzında yaşanan bir soruna elle müdahale edilir. Ancak çoğu zaman tercih edilmeyen bu yöntem, elinizin yetişemeyeceği bir yer için de zaten geçersiz olur.
      • Genelde tuvaletler alaturka ise eslerinden tıkanır. Es denilen kısım, tuvaletin altında “U” şeklinde olan kısımdır. Klozetlerde de esindeki kıvrımdan dolayı, çok kağıt atıldığında dönüş yapamaz tıkanır. Buralardan dönebilecek şekilde bir hortum tuvalete sokularak açmak denenebilir.
      • Ya da pompa ile pompalanarak tıkanıklık açılmaya çalışılabilir. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri bu şekildedir.

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemlerinin Özellikleri

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri denildiğinde pek çok çözüm sıralayabiliriz. Fakat bu yöntemler her tıkanıklıkta kullanılamaz. Hepsinin kendine özgü özelliği vardır. Binalarda yaşayan kişiler bazı durumlarda tıkalı tuvaletten sıklıkla şikayet edebilir ve bu da hemen çözülmesi gereken sorunlardandır. İşte bu durumda tıkalı tuvalet açma yöntemlerinin özelliklerinin bilinmesinde yarar vardır.

      • Klozet Açıcı: Tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden birisi klozet açıcıdır. Bu ürünü, piyasada aynı isim ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Kaynar su ile etkileşime girdikten sonra tıkanıklığı ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Sıvı ya da toz hali ile satılmaktadır. Fakat cilt ile temas ettirilmemelidir.
      • Klozet Açma Spirali: Tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden bir diğeri de klozet açma spiralinin kullanılmasıdır. Boruların şeklini alabilecek derece esnektir ve bu da ekstra kolaylık sağlamaktadır.
      • Klozet Açma Pompası: Diğer yöntemlere başvurulmadan önce tıkalı tuvaletleri açmada kullanılan yöntemdir. Uzun vadeli bir çözüm süreci sunar. Fakat bu ürünün etki gösterebilmesi için klozetin tamamı tıkalı olmalıdır.
      • Klozet Açma Bandı: Bu Japonlar tarafından icat edilen bir tıkanıklık açma aracıdır. Klozetin oturulduğu kısma yapıştırılarak uygulanır. Kullanımı çok yaygın değildir.

Tıkanan Tuvaleti Açan Firmalar

İstanbul Tesisat, İstanbul’un tüm semtlerine tıkanan tuvaleti açan servis hizmeti vermektedir. Tıkalı tuvaleti açmayı beceremediyseniz, bizi arayarak servis talep edebilirsiniz. Firmamız teknolojiyi ustalıkla birleştirerek makineyle tuvalet açma hizmeti vermektedir. Aletle tuvalet açan usta ekibimiz söz verdiği saatte evinize gelerek, robotla tuvalet tıkanıklığı açma işini kısa sürede tamamlamaktadır. Siz de tıkanan tuvaleti açtırmak için bizi arayabilir, kamerayla tuvalet tıkanmasını açtırma hizmeti alabilirsiniz.

Makine ile tuvalet gideri kesin açılır mı ?

Cihazla tüm giderler açılabilmekte olup bazı durumlarda açılmayabilir. Peki bu durumlar ne olabilir? Robotla tıkanıklık neden açılmaz?

   • En alt katlarda tuvalet tıkanmalarını açmak üst katlara oranla biraz daha zordur. Giriş kattaki dairelerde ana bağlantı boruları döşenmiştir. Tüm binanın ortak gideri bu bağlantının içerisindedir. Diğer dairelerin attığı bezler ve yabancı cisimler ana boruyu tıkayabilir.
    Peki ana boru tıkanınca neden en alttaki daireden pislik çıkar? Bunun nedeni bağlantı borusuna en yakın olan pimaşlar en alt kattaki dairenin borularıdır. Bu durumda giriş kattan geri tepme yapacaktır ve bu sadece sizi değil tüm binayı ilgilendiren genel bir sorundur.
   • Başka bir problem ise ana borularda çıkık,kırık,çökme olma durumudur. Zamanla deformasyona uğrayan tesisat boruları çürüyebilir ve kırılabilir bu durumda kullanılamaz duruma gelince gelen atığı rögara gönderemeyecek ve geri taşma yaparak tüm pisliği alttaki daireye atacaktır.
   • Çökme,ezilme gibi olan durumlarda ne yapmalıyız?  Dedektörle Kanal Tespiti   adlı makalemizi okuyabilir detayları öğrenebilir veya bizi arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi edinebilirsiniz.
   • En son olabilecek bir diğer problem ise binaya ait rögarın dolu olmasıdır böyle bir durumla da karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Rögarın dolu olması durumunda belediyeden yardım alarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir