Tıkalı Lavabo Giderini Açma Teknikleri

Tıkalı Lavabo Giderini Açma Teknikleri

Lavabo tesisatı her evin ya da bir işyerinin ya da herhangi bir konaklama yerinin mutlaka olmazsa olmaz bir tesisatıdır. Yıllık mevsimlerin değişmesi ile ya da sıcak soğuk su değişimleri hatta kimi zaman içine dökülen maddelerden dolayı bile sorun yaratabilen hassas bir tesisattır.

Bu nedenle kullanım şekli oldukça önemlidir. Tabi bunun öncesinde tesisatın bunlara karşı oldukça dayanıklı olması önemli bir şeydir. Fakat eski zamanlardan kalan bir çok binada bunu yenilemek zordur. Bu nedenle mevcut olanı korumak en doğrusudur. Yine de bir sorun yaşandığı zaman insanlar kendi kendine bir şeyler yapmaya çabalamaktadır.

Tıkanan lavabolar için bir çok açma yöntemi vardır. Şirketlere başvurmadan önce insanların halk arasında kullandığı kendi yöntemleri vardır. Herkes kendi bilgisi ile bir şeyler yapmaya çalışmaktadır. Ancak bilmedikleri bir durum vardır ki karışık kimyasallar sonucunda farklı reaksiyonlar oluşabilir. Buda hem çevreye hem de borulara zarar verebilir. Bunun sonucunda eriyen borular, yavaş yavaş eriyerek çevreye pis su akıntı yapmaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için gerekli bilgilere sahip olmadan herhangi bir işlem yapmamak gerekir. Aksi taktirde başınıza büyük dertler açabilirsiniz. Ancak yine pazarlarda satılan tuz ruhu gibi kimyasal maddeler bazen işinize yarayabilir. Eğer bu işi evinde çözmek isteyenler olursa da farklı yöntemler vardır. Halk arasında kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesi yarım su bardağı karbonatın içine sirke suyu koyarak tıkalıolan lavaboya uygulamaktır. Bu sayede biraz da olsa bir şeyler elde edilmekte ve geçici de olsa lavabo açılmaktaydı. Ya da lavabo aç denilen tuzlar kullanılabilir.

TIKALI LAVABO AÇMA SERVİSİ

Ancak artık işler biraz daha değişti. Eski zamanda uygulanan teknikler yerine teknoloji sayesinde bir çok lavabo açıcı yeni cihaz gelmeye başladı. Bu cihazlar sayesinde artık her şey daha pratik ve kolay. Eskiden ise lavabonun tıkanık olduğu boruyu ortaya çıkarmak için bir çok kırma ve dökme işlemi yapılırdı. Mutfak tamamen kullanılmaz hale gelirdi ve bir çok masraf ortaya çıkardı. Kırılan fayansların yenileri alınırdı. Birde onları tekrardan yaptırmak için ustalar çağırılırdı. Şimdi ise lavabo açmak için özel aletler kullanılmaktadır. Peki lavabo tıkanıklığı nasıl açılır ? Bunun için yurt dışından getirilen özel cihazlar vardır. Bir kısmına robot adı verilen bu cihazlar tamamen bu işler için özel olarak tasarlanmıştır. Hatta kullanım alanına göre termal kameraya sahip olanları bile mevcuttur. Bu gelişmiş teknoloji sayesinde tıkalı olan tüm borular kolayca açılabilir. Lavabo tıkanması eskiden belki ciddi bir sıkıntı olabilirdi ancak şimdileri için kısa zamanda çözülebilecek bir sorundur.

Eğer çok büyük bir tıkanıklık değilse lavabo açmak herkesin yapabileceği bir şeydir. Ancak sorun büyük ise mutlaka bu işi bilen profesyonel lavabo açma servisi şirketlerine başvurulmalıdır. Çünkü ciddi durumlar tıkalı lavabo açmak bu konuda uzmanlaşmış firmalar için kolay ve pratik bir iştir. Aksi taktirde kendi başınıza ciddi sıkıntılar yaratabilirsiniz. Zaten bunun önüne geçmek için kurulan bu firmalar yalnızca uzmanları işe alarak bu gibi durumlarda acil müdahale ekipleri kurmuşlardır. Bu sayede işler çok daha hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Uzmanların kullandığı lavabo açıcılar sayesinde eskiye nazaran her şey daha da pratik hale getirilmiştir. Kullandıkları robotla lavabo açma tekniği sayesinde tıkalı olan bir lavaboyu 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde açabilmektedirler. Bu sayede beklenenden daha yüksek bir performans ie işler yürütülmekte ve müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Ancak işler buraya kadar gelmeden önce yapılması gereken şeyler vardır. Ne de olsa bir kaç şekilde lavabo tıkanıklarıoluşmaktadır. Zamanla kendiliğinden tıkanan borular yada kişinin kendi yaptığı hatalar yüzünden tıkanan borular. İşte böyle bir durum söz konusu ise bilinmesi gereken bir kaç durum söz konusudur. Genellikle lavabolara yemek artıkları ya da benzeri şeyler dökülmekte ve atılmaktadır. Bunlara mümkün olduğunda özen göstermeliyiz. Aksi taktirde lavabo tıkanıklarını yaşamanız an meselesidir. Böyle bir durumda lavabo tıkanıklığı açma için dışarıda satılan bazı kimyasallar mevcuttur. Bunları kullanabilir ve kendi imkanlarınız ile bu işi çözebilirsiniz. Ancak bu işin birde diğer bir boyutu vardır ki o da; Yağdan dolayı oluşan tıkanıklardır. İşte bu tıkanıklar borunun içini tamamen sarar ve çözmesi oldukça zordur. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için gerekli özen mutlaka gösterilmelidir. Yoksa sıkıntılar sizin peşinizi bırakmayacaktır. Ufak tefek durumlar için ise bir marketten ya da ilgili yerden lavabo gideri açma kimyasalları satın alarak kullanabilirsiniz. Bu sayede maddi açıdan da kâr elde etmiş olursunuz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir