Yaşam alanlarını hemen hemen her noktasında kullanılmak zorunda olan su tesisatlarında problem yaşanması halinde, hayat katlanılmaz olmaktadır. Böyle durumlarda su tesisat problemlerini çözen firma arayışına gidilir.

Su Tesisat Çözümleri

Yaşam alanlarını hemen hemen her noktasında kullanılmak zorunda olan su tesisatlarında problem yaşanması halinde, hayat katlanılmaz olmaktadır. Böyle durumlarda su tesisat problemlerini çözen firma arayışına gidilir.

Gelişen teknoloji sayesinde su tesisatı sektöründe kullanılmaya başlayan makineler arıza tespitinde önemli gelişmeler kaydedilmesini sağlamıştır. Bu sayede de su tesisat sisteminde ortaya çıkan arızaları ararken boşu boşuna kırıp dökme işlemlerine son verilmiştir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Su Tesisatı Kaçakları Neden Oluşur?

Su tesisat sorunları sırasında önemli olan konulardan bir diğeri de su tesisat kaçaklarının neden olduğudur. Tesisat kaçaklarının meydana gelmesinin birçok sebebi olabilir. Temiz su tesisat kaçaklarının genel olarak nedenleri şöyledir:

 • Şebeke hattından kaynaklanan su basıncının ani şekilde artması.
 • Tesisat için döşenmiş olan PVC borularının imalatında bazı hataların olması ve kalitesizliği.
 • Tesisatın döşenmesi sırasında tesisatçının boruların kaynak kısımlarını doğru şekilde birleştirmemesi.

Temiz su tesisatındaki kaçakların sebepleri bu şekildedir. Pis su tesisatındaki kaçakların sebepleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Pimaş hattında meydana gelen çökmeler ve çatlaklar.
 • Boruların ek yerlerinde bulunan contaların işlevlerini gerektiği gibi yerine getirmemesi.
 • Gider tesisatındaki boruların tıkanması.
 • Tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasalların ve lavabo açıcılarının tesisata zarar vermesi.

Tesisat Kaçağı Var, Ne Yapmalıyız?

Su tesisatı sistemleri oldukça karmaşık olabilen tesisat sistemleridir. Meydana gelecek bir kaçak sorununda ise uzmandan destek alarak müdahale edilmesi şarttır. Günümüz teknolojileri ile temiz su tesisatı veya sıcak su tesisatında; kalorifer tesisatında meydana gelebilecek kaçaklar için son model cihazlar kullanılmaktadır. Sorunun yerini akustik dinleme cihazları sayesinde tespit eden Kırıkkale Tesisatın yetkili ustaları, kameralı görüntüleme sistemi ile sorunun kaynağına nokta atışı yapar. Bahsetmiş olduğumuz tesisatlarda kaçağın kendini kolay kolay belli etmediğini belirtmek gerekir. Bu yüzden tesisata gerektiği takdirde basınç uygulanarak, kaçağın kaynağının tespiti için gereken işlemler tekrarlanır. Sizlerde tesisat kaçağı sorunu karşısında çaresiz kaldıysanız, cihazla su kaçak tespiti yapan firmalardan destek almanızda fayda vardır.

Su Tesisatı Kaçağı Sorunu Nasıl Giderilmelidir?

Makineyle su tesisat problemlerini arama işlemleri sırasında kullanılan cihazlar yapılan çalışmaları hızlandırdığı gibi çok düşük maliyetli tamir işlemleri ortaya çıkardığından günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Eski yöntemler kullanılarak tesisat sorunlarını çözüme kavuşturan firmalar işlerini tamamladıktan sonra arkalarında uzun ve masraflı bir tadilat süreci bırakmaktadırlar. Bu yüzden de kamera ile su tesisat arızası bulan tesisatçı ile iş yapmak hem evinizi hem de cebinizi korumaktadır.

Kırıkkale Tesisat profesyonel sıhhi tesisat çözümleri uygulayan bir firmadır. Makine ile su tesisat arızalarını çözüme kavuşturan firmamız, son teknoloji ekipmanlar ve konusunda uzman su tesisatçı ustalarımız sayesinde problemleri kısa sürede çözüme ulaştırarak sizleri sıhhi tesisat sorunlarından kurtarıyor. Kırıkkale su tesisat çözümleri üreten firma arayışına bizimle son verebilirsiniz. Kırıkkale’da hem Avrupa, hem de Anadolu yakasında servis veren firmamız garantili su tesisat çözümleri uygulamalarıyla müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sunmaktadır.

Son teknoloji su kaçağı makineleri? Cihazla su borusu patlağı nasıl tespit edilir ?

Firmamız bünyesinde bulunan makinelerin tamamı yeni nesil cihazlardan oluşmaktadır. Sektördeki deneyimimizle ve yurt dışı bağlantılarımızla teknolojiyi yakından takip etmekteyiz. Eski dayatma fikirlere takılmadan yeni cihazları deneyerek müşterilerimize her daim en son teknolojiyi sunmaktayız.

Cihazla su kaçağını bulan makineler boru patlağını nasıl tespit eder. Şimdi sırasıyla bunu açıklayacağız. Esasında su kaçağını bulma işlemi 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar ; Dinleme cihazı, görüntülü sistem ve termal kamera yöntemi.

 • Temiz su kaçaklarını basınç testi diye adlandırılan bir makine ile yapmaktayız. Bu makine ile ustalarımız tesisata yeterli olarak su vermekte ve ekrandaki çizelgeyi  takip edip herhangi bir düşüş olup olmadığını tespit etmektedir. Basınçta düşüş  var ise ustalarımız akustik dinleme yöntemiyle kaçağın noktasını tespit edip sadece 1 kaç fayans kırarak boruyu tamir etmektedir.
 • Gider borularındaki kaçak bulma yöntemi çoğu kişinin bildiği görüntülü sistemlerle gerçekleşmektedir. Gider borusunun içerisine gönderilen kamera ile bağlı olduğu ekrandan izleme yaparak kırıkları,çatlakları vb problemlerin tespiti yapılmaktadır.
 • Son olarak termal kamera bu yöntem çoğu kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Termal sıcak anlamına gelir ve sadece sıcak su olan boru kaçağını görebilir.  Soğuk su borusunun geçtiği yerlere bu kamera ile baksakta görüntü almamız mümkün değildir. Genellikle kalorifer kaçaklarında kullanılan bu makine sıcak suda kesin çözüm sunmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti çalışması alttaki ekte yer almaktadır.

Kırıkkale Tesisat firmasının sunduğu su tesisat çözümlerinden bazıları aşağıda listelenmiştir. Sizde bizi 7 gün 24 saat arayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

   • Kamerayla su kaçağı arama
   • Makineyle su sızıntısı arama
   • Su kaçak çözümleri
   • Gider tıkanıklığı çözümleri
   • Atık su kaçağı çözümleri
   • Lavabo tıkanması çözümleri
   • Su patlağı çözümleri
   • Tıkalı pimaş çözümü
   • Cihazlı su kaçağı arama

Su tesisatı sorunlarını çözen firmamız Kırıkkale Tesisatın referanslarına web sitemizden ulaşabilir, müşterilerimizin ustalarımıza yorumlarını kendiniz de okuyabilirsiniz. Firmamız tesisatlarda oluşan her türlü hasarı kameralı ve bilgisayarlı cihazlarla tespit ederek çözüme ulaştırmaktadır. Su kaçağı çözümü için kamera kullanan ustalarımız tıkanan borunun çözümü için de kanal açma makineleri ile müdahale etmektedir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir