Batarya değiştirmek yeni tür bataryalar sayesinde çok daha kolay bir hale geldi. İlk iş olarak, lavabonun altında yer alan tesisatta ara musluk olup olmadığını kontrol ekmek gerekiyor.

Su Kaçakları Tamir Servisi

Kameralı sistemler yardımı ile su kaçakları tamir servisimiz başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Yerini belirlediğimiz sızıntının tamiratını en kısa süre içerisinde yapmaktayız.

Kırıkkale’da istediğiniz yere servisimizi çağırın su kaçağını tamir edelim. Kadromuz tecrübeli su tesisat ustalarından oluşmaktadır. Servis için randevu aldığınız gün ve saat sözümüze kesinlikle bağlı kalıyoruz. Gelişimlerin ve değişimlerin yaşandığı günümüzde teknoloji en üst sırada değişim ve gelişim göstermekte. Teknolojik gelişimler sayesinde insan gücüne orantılı olan zorunluluklar da yok oluyor. Birçok tesisatçının bulamadığı su kaçaklarını artık bir makine sayesinde insan gücüne gerek kalmadan tamir edilebiliyor. Su kaçaklarını bulmak için kullandığımız cihazlar teknolojinin bize sağladığı en son sistemle donatılmış makinelerdir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Su kaçakları tamir servisini arayarak borularınızda olan kaçakları tespit ettirebilirsiniz.  Mutfak ve banyolarda su tesisatının herhangi bir hattından dökülen sular, borular sayesinde kanallara boşalırken oluşabilecek çatlaklardan su sızmaya başlayabilir. Sızan bu sular su kaçağı olarak adlandırılmaktadır. Yeni bina ya da eski bina olsun zamanla tıkanan borular, çatlamaya, patlamaya başlayabilir. Su kaçağı çoğu zaman belirti göstermeyebilir. Ancak zamanla oluşan bazı belirtiler sayesinde su kaçağı olduğunu anlayabilirsiniz. Temiz su yanında pis su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşlarda kaçaklar oluşabilir. Kırmadan su kaçağı tespiti ile tesisat borularınızı yenileyebilirsiniz.

Su kaçağı belirtileri nelerdir?

  • Su kaçağının olduğu yerde nem, küflenme, rutubet oluşur.
  • Fayans araları şişer, duvarlarda dökülme ve kabarmalar meydana gelir.
  • Su kaçağının olduğu duvarlarda sararmalar oluşur.
  • Tavanda su damlacıkları ve duvarlarda terlemeler görülmeye başlar.

Su kaçağı tespiti yapılırken birçok teknolojik cihaz kullanılmaktadır. Çok önceleri kırıp dökülerek yapılan su kaçakları tespiti, artık modern cihazlarla çok daha kolay ve pratik şekilde gerçekleştirilmektedir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Su kaçağı tespitinde ilk önce hangi borularda kaçak olduğunun anlaşılması gerekir. Temiz su borularında oluşmuş bir kaçak varsa bunun için akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespit edilmektedir. Su kaçağında oluşacak nem, küflenme ve rutubet durumunda ise nem ölçe cihazları ile su kaçağı tespit edilmektedir.

Su kaçağı tespitinde bir başka yöntem ise termal kamera ile su kaçağı tespitidir. Sıcak su tesisatında oluşabilecek herhangi bir su kaçağında termal cihazlar sayesinde herhangi bir tadilata gerek duyulmadan su kaçağı tespitleri pratik şekilde yapılabilmektedir. Modern cihazların ve robotik aletler ile sorun yaratmış yer kolaylıkla bulunarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçakları tespitinde kullanılacak boyalı su yöntemi ve gaz izleme yöntemi ile de kırıp dökmeden su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Evinizde olabilecek herhangi bir su sızıntısında yapmanız gereken tek şey kırmadan su kaçağı tespiti yapan usta ile iletişime geçmektir. Teknolojik cihazlarımız sayesinde borularınızda olabilecek su kaçağını nokta atışı ile tespit ederek tamir ve onarımını yapmaktayız.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir