Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

Pis su açma robotu olarak bilinen makine, hemen hemen her alanda boru içini açmak için kullanılmaktadır. Üretim amacı, gider borularını açmak olsa da içi boyadan tıkanmış matbaa borularında veya buna benzer üretim yapan fabrika borularında da tıkanıklık açılabilir.

Evinizde, iş yerinde veya herhangi bir gider borusu olan kısımda mutfak gideri tıkanıklığı, banyo duş gideri açma, klozet tuvalet açma gibi işlerde kullanılabilir. Tuvalet borularında ki tıkanıklık genellikle içine kaçırılan yer bezi, tuvalet kağıdı veya kolonyalı mendillerden dolayı kaynaklanır.

Kimin attığı belli olmadığından, komşular arasında tartışmalar çıkar. Bunlara hiç gerek kalmadan, robotla kırmadan pimaş açma sayesinde ortada tartışılacak hiçbir konu kalmaz. Gerçi insanlar kırmadan açılan gidere bile tartışma çıkarabilir ama idare ederek olayı tatlıya bağlamak gerekir. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse, sorun da kalmayacaktır. Pis su gideri dediğimiz giderler, mutfaktaki gider için de geçerlidir. Genelde pis su denince akla, tuvalet giderleri gelse de aslında atık su gideri demek daha doğru olacaktır. Mutfak gideri de tuvalet gideri de atık su grubuna girer.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Pis Su Borusunu Tıkayan Maddelerin Bileşenleri

Su borusu tıkanmaları yukarıda da bahsettiğimiz gibi evlerde en önemli olan tıkanmalar arasındadır. Su borularının tıkanmalarının belli başlı nedenleri vardır. Pis su borularının tıkanmasının nedeni bilinirse soruna da müdahale edilmesi kolaylaşacaktır. Pis su borularında tıkanıklık meydana gelmesi inşaat atıkları ve evlerden gelen atıkların borularda kalması sonucunda oluşabilir. Ayrıca mutfak lavabosuna dökülen yağlar ve yemek artıkları da boruları tıkayabilir. Banyolarda pis su giderlerine saç ve peçete gibi çözünmeyen maddelerin atılmış olması da tıkanıklık sebebidir.

Pis su borularını tıkayan maddelerin bileşenleri de önemlidir. Örneğin evlerden dökülen yağ bir süre sonra boruları tıkadığı için pis su giderinin durması ihtimali vardır. Su polar bir yapıdadır ve yağ da apolar yapıdadır. Bu yüzden yağ suda çözülmez.

Robotla Mutfak Gideri Açan Tesisatçı

Mutfak borusunun tıkanması durumunda, yine aynı pis su borusunu açan robot ile kolayca kırmadan pimaş açılır. Tabi bu işlerin de nasıl yapıldığını gösteren bir sistem bulunur. Kamera sistemi ile çalışma yapılan gider, görüntüleme işi yapılarak tekrar tıkanma ihtimali var mı bakılır. Boru içinde net bir görüntü sağlayan kamera bize; kırık, çatlak, conta kayması ve eğimsizlik gibi sorunları da gösterir. Karşılaşabileceğimiz sorunlara firmamız tarafından anında müdahale edilebilir, yapılacak iş uzunsa, bir sonraki gün tadilat ekibimiz gelip noktayı koyar.

Robot Makinelerle Pis Su Borusu kırmadan açan firması

Bazı durumlarda tıkanıklık açılmayabilir. Bunun nedenleri ise ya rögar tıkanması vardır, ya da gider borusu çökme yapmıştır. Onun dışında her türlü durumda makine tıkanıklığı açar. Bu açılmayan giderler içinde kamera ile detektör kullanılarak, problemli nokta tespit edilir. Toprak olan kısımlarda çökme daha çok olur çünkü hattın altı üstü yumuşak olduğundan yağmurla birlikte toprak oturur. Bu da ezilme ve kırılmalara neden olur. İşte bu tarz bir tıkanıklık, açılsa da kısa zamanda tekrar tıkanacaktır. Çöken borunun yerini tespit etme ile hem çözümü bulunur, hem de sadece belirlenen bölüm değiştirilir. Kanal görüntüleme sistemlerine de sahip olan firmamız, dış hatlarda ve ana borularda da görüntüleme hizmeti vermektedir. Yeni tasarladığımız kamera sistemiyle 40 metre uzunluğundaki hatları bile tek seferde görüntüleyebiliyoruz. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için kendimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Robot Makinelerle Pis Su Borusu Açan Firmalar

Gelişen teknolojinin su tesisat sektörüne etkisiyle, insanları devasa tadilat masraflarından ve yorucu süreçlerden uzak tutmaya yönelik makinelerin keşfedilmesine yol açmıştır. Makineli robotla pis su borusunu açan firmalar da böylece ortaya çıkmış oldu. Aletle pis su borularını açma işlemini yapan tesisatçı ustalar yılların verdiği deneyimi teknolojik cihazlarla birleştirerek insanları pis su borularında tıkanıklık problemlerinden kurtarıyor. Robot makine kullanan usta arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kırıkkale Tesisat firması, robotla atık su gideri açan firma olarak Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Firmamız;

  • Robot makinelerle pis su borusu açma
  • Robotla kanal açma servisi
  • Robot aletlerle pimaş açma
  • Robotla kanalizasyon açma
  • Robotla tıkalı tuvalet açma
  • Robotla tıkalı gider borusu açma hizmetlerini tek kalemde vererek sorununuza garantili çözümler sunmaktadır.

Robotla boru açma cihazı nasıl çalışır?

Adı ilk kulağa geldiği zaman aklımıza gelen normal robotlar olabilir. Asıl durum tabiki sanılanın aksinedir.

  • Robot sistem ne demektir ve tıkanıklığı nasıl açar? Bu cihaz borunun çapına göre takılan tel zincirler gidere gönderilerek çalışan bir mekanizmadır. Tuvalet tıkanmalarında takılan başlık gider borusu içerisindeki kağıt ve bez parçaları gibi yabancı maddeleri kendine sararak dışarıya çeken bir sistemdir. Bazı durumlarda gidere tıkanan sert bir cisim var ise o maddenin parçalanarak rögara gitmesini sağlamaktadır. Burada önemli olan nokta tıkanıklığa neyin sebep olduğunu öğrenmektir.
  • Robotla gider açtırmanın zararı varmıdır? Kesinlikle boru içerisine hiç bir şekilde zarar vermemektedir. Akıllı bir sistem dahilinde çalışan bu cihazlar hem tıkanıklığı daha hızlı açar hemde borularınız da kırılma gibi bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Cihazla açılan tıkanıklık kesin çözümdür ? Bu sistem gider borusunu açmakla kalmaz giderin içerisini görüntüleme olanağı da sağlamaktadır. Görüntülenen gider borusundaki tüm problem net bir şekilde açığa çıkmaktadır. Kamera ile bakılan giderde tekrar tıkanıp tıkanmayacağı da anlaşılmaktadır.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir