Petek Temizliği Nedir? Petek Nasıl Temizlenir?

Petek Temizliği Nedir? Petek Nasıl Temizlenir?

Petek temizliği evinde petek olanların aslında bir çoğunun bilmediği işlemlerden biri olmaktadır. Bunun nedeni de tabi ki dikkatli ve araştırıcı bir yapıya sahip olmamızdır.

Siz eğer tesadüfen de olsa bu yazımıza denk geldiyseniz ve 2-3 sene üst üste petek temizleme işlemi yaptırmadıysanız hemen telefonunuzu elinize alıp bizi aramanız gerekir.

Aslında mantık olarak baktığınızda sobaları kullanırken nasıl dikkatli bir şekilde kullanıyorsak hatta her kış boruların temizlemesini yapıyorsak ayni şekilde de petek temizleme işleminin de yapılması gerekmektedir. Kış boyunca soba borularını temizlemediğimiz zaman karşılaştığımız sorunlar sobanın tütmesi, bir türlü yanmaması ve kurum üflemesi gibi kışın soğuğunda bizleri uğraştıran işlemler olmaktadır. Aynı biçimde her sene yaptırmamız gereken petek bakımı gibi ihtiyaçların ihmal edilmesi yada bir şekilde gereksiz görülmesi de belki tütme yada kurum üfleme gibi bir sorunla karşılaştırmaz fakat ısınma konusunda ciddi problemler yaşatır.

Zamanla sobaların iptal edilip doğalgazlı sistemlerle ısınmak hayatımızı kolaylaştıran bir durum olmuştur. Her gün kömür hazırla, odun kes sürekli yanması için odun atmalar artık hepsi geride kaldı ve tek bir düğme ile evimizi son derece modern bir şekilde ısıtmaktayız.

KIRIKKALE PETEK TEMİZLİĞİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Tabi ki bu kalıcılığın istikrarlı bir sürede kalması için uygulanması gereken en temel işlemlerden biri kalorifer petek temizliğidir. Fakat halk arasında peteklerimin alt kısmı bir türlü ısınmıyor yada dengesiz bir ısınma var gibi ifadeler kullandığımızda peteklerde hava birikmiştir denir. Bize de mantıklı gelen bu söylem ile hemen peteklerin havası nasıl alınır gibi cümleler ile araştırma yaparak nasıl uygulandığını öğreniriz.

Genellikle peteklerin sağ ve sol üst bölgelerin de bulunan purjör kısımlarının hafif gevşetilip bu sırada çıkacak suyla beraber altına bir kap tutulmasıyla her petek de yapmış olduğunuz bu işlemler ile peteklerin havasını almış olursunuz. Fakat gene de ısınma konusunda bir değişme yoksa ve hala ısınmak için kombinin ayarını sürekli yükseltiyorsanız o halde bizleri arayın. Faturalara ödediğiniz paralardan çok daha ucuz kombi petek temizliği işleminizi yapalım. Yurt dışından özel olarak getirdiğimiz modern petek temizleme cihazları ve solüsyonları ile içeri de biriken ve dibe çökerek ısınmanın engellenmesine neden olan bütün pisliklerin dışarı çıkarılmasını sağlayalım. Bu noktada cihazları peteklerin çıkış ve giriş noktalarına bağlayarak içeri vermiş olduğumuz kimyasal özellikli temizleme ilaçları ile başlayan temizleme işlemi bir saat kadar devam etmektedir.

Bu işlem sırasında devir daim işlemlerinin yapılması için çalışan bir peteğe ihtiyacımız olacağından peteğin yerinden sökülmesi yada çeşitli bölgelerinin hasar görmesi gibi bir etki ile karşılaşmaya gerek kalmadan son derece hasarsız bir şekilde kalorifer petek temizleme yapılmaktadır. Bir saat kadar uygulanan bu devir diam işlemler sayesinde petekte ki bütün pisliklerin suyla karışması sağlanarak etkili bir çalışma yapılır. Tabi ki bu noktadan sonra işlem bitmemektedir. Suya karışan bu pisliğin temizlenmesi ve içeri göndermiş olduğumuz petek temizleyici kimyasal ilaçları tam anlamıyla temizlemek gerekir ki kısa zaman içerisinde peteklerde ısınma problemlerinizi tekrar yaşamaya başlamayın.

Peteklere bağlamış olduğumuz robotlar ile uygulamış olduğumuz bu işlemler de bir taraftan pis suyun çıkışını yaparken bir taraftan da temiz suyun içeri verilmesini sağlamaktayız. Çok kısa zaman içerisinde yapmış olduğumuz radyatör petek yıkama ile daha az yakarak daha çok ısındığınızı fark edeceksiniz ve bu sayede de yüklü miktarlarda ödeyeceğiniz bütün faturaları çöpe atacaksınız. Bunun için de yapmanız gereken 0537 392 93 61 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizleri aramaktır.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir