Gider borularındaki tıkanma problemleri, artık çevremizde görebileceğimiz durumlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Bizde bu yazımızda her evde ve iş yerinde oluşan tıkanmalar için ne yapılabilir konusuna değineceğiz. Ayrıca pimaş yıkama işleminin detaylarını da öğrenebilirsiniz.

Mutfak lavabosu neden tıkanır?

Mutfak lavabosunun kullanımı genelde bayanlar tarafından olur. Tıkanmanın sebeplerini de az çok tahmin edebilirler. Çünkü mutfak kısmını genelde onlar kullanır. Tıkanmanın sebepleri ise birden fazladır.

  1. Mutfak borusunun eğimsiz olması tıkanmanın daha çok ve çabuk oluşmasını sağlar.
  2. Mutfak borusu ana boruya ne kadar uzaksa, tıkanma riski o kadar fazladır.
  3. Mutfak lavabosunda ıspanak yıkamak, çamurlu sebzeleri temizlemek ve evye içinde salata yapmak, kesilen domates soğan parçalarını gidere kaçırmak, giderin çok çabuk tıkanmasına sebep olur.
  4. Yemek artıkları ve yağlar gidere döküldüğünde, yağ tamamen akıp gitmez ve borunun dibine birikerek zamanla sertleşmeye başlayıp tıkanır.

Mutfak lavabosu neden tıkanır? diye soruyorsanız işte bu anlattığımız sebeplerden dolayıdır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Mutfak lavabosunun tıkanmaması için ne yapılabilir?

Bayanların bu konuda hassas olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte bazı önlemler alınabilir. Mutfak lavabosunun içine, daha ince delikli süzgeç konulabilir. Kullanım esnasında küçük parçaların gidere kaçmasını önlemek için konulan bu süzgeç sayesinde, giderinize kaba parçalar giremez. Fakat yağ bu süzgeçten de akıp gideceği için yine dikkatli kullanım gerekmektedir.

Tüm bu yolları denemenize rağmen mutfak gideri tıkanıyorsa boru eğimsiz olabilir. Bu noktada yapacağınız evye giderini açma işlemine yönelik çalışmalar yetersiz olabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken mutfak lavabosu açan usta çağırmaktır. Günümüz teknolojisi sayesinde kırmadan mutfak gideri açma işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Mutfak lavabosunu açan tesisatçı firmalar görüntüleme sistemleri kullanarak giderin neden tıkandığını size rahatlıkla söyleyebilir. Eğer gider tekrar tıkanmaya müsait ise yapılacak işlemler planlanabilir.

Mutfak Lavabosunu Açan Maddelerin Bileşenleri

Mutfak lavabosu, en çok bayanlar tarafından kullanılan kısımdır ve bu yüzden temizliğine ve bakımına ekstra özen gösterilmelidir. Bazı durumlarda mutfak lavaboları tıkanabilir ve tıkandığı zaman ek olarak mutfak lavabosunu açan maddeler kullanılması gerekebilir. Mutfak lavabosunu açmak için kullanılan bu maddeler bileşenlerinden dolayı açıcı özelliktedir. Mutfak lavabosunu açma yöntemleri denildiğinde akla ilk gelen tıkalı mutfak lavabosunu pompa ile açma yöntemi olacaktır. Bu aşamada pompanın yapısı ve maddesinin bileşenleri önemli değildir. Mutfak lavabosunu açan diğer bir madde de karbonat ve sirkedir. Tıkanan lavaboya sirke ya da karbonat dökerek de açılma işlemi uygulanır. Sirke yapısındaki asidik özelliğinden dolayı borulardaki kalıntıların yanmasına ve tıkanıklığın açılmasına yarar. Ayrıca karbonata ek olarak mutfak lavabosunu açmada tuz da kullanılmaktadır. Mutfak lavabosunu açmada kullanılan maddelerden bir diğeri de kostiktir. Kostik, asit bazlı bir bileşendir. Sodyum-Hidroksit olarak da adlandırılan kostik, insan vücuduna kaşındırıcı bir his verir. Bundan dolayı kullanımı sırasında elinize eldiven giymeniz gerekmektedir. Endüstride de birçok maddenin yapımında kullanılmaktadır.

Kırıkkale Tesisat firması, mutfak lavabosunu aletle açan firmadır. Firmamızda ki tesisatçı ustalarımız, yılların birikimini teknolojiyle birleştirerek, makineyle tıkanan mutfak lavabosunu açma işlemi yapmaktadır. Siz de sürekli tıkanan mutfak lavabosu probleminden şikayetçiyseniz bizi arayın. Kamerayla mutfak lavabosu açma hizmetimizden faydalanarak, problemlerinize elveda diyebilirsiniz.

 Robotla mutfak lavabosunu açan firmalar- Kamera ile lavabo açma yöntemi kullanan şirketler

Artık çoğumuzun bildiği bir uygulama metodu olan makine ile tıkanıklık açma işlemi en yaygın olarak tercih edilen  yöntemidir. Tıkanan gideri açmada en etkili ve zararsız yöntem kuşkusuz ki robot makine ile mutfak lavabosunu açmaktır. Akıllı cihazların yardımıyla boru içerisinde ki problem maddeler halinde belirlenip izlenmesi gereken yol tespit edilir.

Cihazla mutfak lavabosu açma nedir? Kırmadan makine ile gider açma yapan şirketler? Bu gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Öncelikle cihazla lavabo açma yönteminde kullandığımız makine boru içerisinde ilerleyerek tıkanıklığın oluştuğu noktayı belirleyip buraya baskı yaparak giderin açılmasını sağlamaktadır. Herhangi bir kırılma ve borularda deformasyona uğramadan açılan giderin tekrar tıkanıp tıkanmayacağı da kamera ile yapılan görüntüleme işleminde netlik kazanmaktadır.

  • Makine ile açılan boru tekrar tıkanır mı ? Tesisatlardaki bir problem veya aşırı yağlanma durumunda borunun tekrar tıkanabileceği de göz ardı edilmemelidir. Boru içerisi aşırı yağlanmış ise bu durumda tadilata gerek kalmadan daha uygun fiyatlara yıkama yaptırılabilir. Yıkanan tesisat borusunun içerisinde hiç bir pislik kalmayacağı gibi daha uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Detaylar için  Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti   tıklayabilir ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz.
  • Makinesiz tıkanıklık açmanın zararları? Bu yöntem bundan 20 sene öncesinde kalan bir uygulamadır. Günümüz şartlarında artan masraflarla birlikte kırılan gider borularının tadilatını yaptırmak çok yüklü masraflara gebe olabilmektedir. Sert cisimlerle açılmaya çalışılan gider borusu kırılabilir veya gider açıcı kullanılan borularda delinmeler olabilir. Bu 2 yöntemde alt kata su akmasına neden olur ve boruların değişiminden başka bir seçenek kalmaz.

Kırmadan makine ile mutfak gider borusunu açan şirket arıyorsanız Kırıkkale Tesisat firması size yardımcı olabilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz. Kırıkkale’un tüm ilçelerine hizmet veren şirket tıkanıklık sorunlarınıza aynı gün içerisinde müdahale edip sorunu kısa sürede giderecektir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir