Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Makineyle Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tuvalet gideri nasıl açılır? Tuvalet giderlerinin tıkanması durumunda sağlık koşulları elverişsiz olur. Bu gibi durumlarda evde bulunan bebek ve yaşlılar için risk oluşturan tuvalet gideri tıkanması, kendi imkanlarımız ile veya makinelerle açılabilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Tıkanan Tuvalet Giderini Makineyle Açma

Bu yazımızda evinizde ya da komşunuzun evinde oluşan klozet ve tuvalet tıkanıklığı olaylarında, aklınızda bulunması gereken ve işinize yarayabilmesinin yanı sıra kullanabileceğiniz bilgiler vermeye çalışacağız. Tuvalet tıkandığı zaman başvurulan ilk yer İstanbul için İSKİ, diğer şehirler için de o şehrin su ve kanalizasyon işlerine bakan kurum olur. Bu kurumlarda verilen kanalizasyon hizmetleri, tuvalet tıkanıklığını giderebilir. Fakat bu kurumların açtığı giderin tıkanma sebebinin kanalizasyonda ve rögardan kaynaklanması gerekir ki bu kurumun yaptığı çalışma sizin bir işinize yarasın. Eğer sorununuz binadaysa zaten iç hat sayılır ve o kurumla hiçbir alakası yoktur. Rögarda ve rögar sonrasında bir sorun varsa, bu da su ve kanalizasyon idaresini ilgilendiren bir konudur. Size düşen kısım olan, binaya ait olan kısımda bir tıkanma olursa; nasıl açacağınız hakkında size fikir verebiliriz.

Tıkalı tuvalet gideri nasıl açılır? sorusunun cevabını verecek olursak; Tuvalet ya da klozetleri açmak için robot makineler vardır. Bu makinelerin de kendi yayları vardır. Bu yaylar birbirine eklenerek uzatılır ve tıkanma olan borunun uzunluğuna göre boruya salınır. Tıkanan bölgeye ulaşıldığında ise yeterli yay uzunluğu elde edildiği için fazla olan kısım ek yerinden çıkarılıp ayrılır. Gidere salınan yay, tıkalı bölgede dönerek tıkanmaya sebep olan pisliği sararak ya da parçalayarak gideri açar. Yerine göre makine ucu da kullanılır. Alaturka tuvalet tıkanıklığı olan yerlerde, genelde tuvaletin es kısmında kireç kaplamasından dolayı daralma olur ve kolay açılmayacak bir tıkanıklık haline gelir. Es değişimi yapılmadan, kireç tamamen sökülemez. Sık tıkanabilecek olan bu giderler, çok dikkatli kullanılmalıdır.

Tuvalet giderinin kireçlenmesi zamanla oluşan bir sorundur. Kullanımın da bu kireçlenmeye etkisi olur. Tuvalet kullanımından sonra bol su kullanılmalıdır ki insan vücudundaki kireç, este birikip taşlaşmasın. İnsan vücudundaki kireci sakın hafife almayın. Bildiğiniz taş oluşumudur. Tabi bunun yanı sıra evde yapılan ufak tefek işler sonrasında harç, kireç ve alçı gibi kalıntılarda tuvalet giderinde kalıp donabilirler. Klozetlerde genelde bu durumla karşılaşmayız çünkü klozetlerin seramik kısmı kireci tutmaz. Pimaş borularda tutunabilen kireç, kaygan ve pürüzsüz olan seramiklerde kolay tutunamaz. Bu yüzden de tıkanan tuvalet gideri durumu genellikle alaturka tuvaletlerin giderlerinde görünür. Alaturka tuvalet esleri, pimaş olduğundan kireci tutar.  Tıkanmış tuvalet gideri nasıl açılır sorusunun cevabını firmamızdan alabilirsiniz. Bizi aramanız ya da internet sitemizdeki videolar ve resimlere göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makineyle Tuvalet Gideri Açan Firma

İstanbul Tesisat, kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve teknolojiyi yakından takip ederek çalışmayı prensip edinen bir firmadır. Makine kullanarak tuvalet gideri açan firmalar arasında öncü niteliğinde olan firmamız, tuvalet gideri açan usta ekibinin deneyimlerini de müşterilerine sunarak başarılı işler ortaya koymuştur. Firmamızda yapılan garantili tuvalet gideri açmaişlemleri, müşterilerimizi memnuniyeti ve referans ağımızın genişlemesiyle sonuçlanmaktadır. Siz de evinizde yaşanan gider tıkanıklıklarını açtırmak istiyorsanız, makineyle tuvalet tıkanması açma servisi  hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunun için bizi aramanız yeterli. Makineyle tıkalı tuvaleti açan servis ekibimiz en kısa sürede adresinize gelerek sorununuzu çözüme ulaştıracaktır.

Tuvalet Gideri Açmada Kullanılan Makinenin Özellikleri

Tuvalet bir evde en çok kullanılan kısımlardan birisidir, bu yüzden de bakımı gerektiği gibi yapılmalıdır. Tuvalet gideri tıkanması sorunu ile karşılaşıldığı zaman kendimiz bir şey yapmak yerine uzman kişilere başvurmalı ve onların dediklerine uymalıyız. Eğer tıkanıklık hafif ise kimyasal maddeler ile bu işlemi yapabilirsiniz.Tuvalet gideri açma işlemi için teknolojinin gelişmesi ile birlikte makineler kullanılmaya başlanmıştır. Tuvalet gideri açan makineler ile % 100 başarı alındığı belirlenmiştir. Bu işlemin süresi oldukça kısadır. Tuvalet gideri açma sırasında klozetin içine bir boru salınır ve uçtaki teçhizat tıkanıklığın açılmasını sağlar. Bu makineler sayesinde ortam dağılmadan ve kısa sürede tuvalet gideri açma işlemleri halledilir. Böylece tıkanıklığı açmak için sürekli para ödemek zorunda kalmazsınız.

Lavabo açıcı kimyasal kullanarak lavabo açmak zararlı mıdır? Robot cihaz ile tıkanıklık açan firmalar?

Kimyasal kullanarak lavabo açma metodu çok zararsız gibi görünen ama oldukça fazla zararı olan bir uygulamadır. Asitli kimyasallar elimize değdiği zaman nasıl ki elimizi yakıyorsa pimaş borularını da aynı şekilde yakıp deformasyona uğramasına sebep olmaktadır. Gider borularının erimesine ve delikler oluşmasına neden olan bu açıcılar lavaboyu açmak isterken alt kata su sızmasına neden olup bize maddi olarak dokunacak hasara yol açmaktadır. Ufak bir sorunun büyük maddi kayıplara mal olmasına izin vermemeliyiz.

  • Tıkalı gider borusunu açmada en zararsız yöntem hangisidir?
  • Pimaş borularını açmak için kullanılan yöntemler nelerdir?
  • Robotla atık su borusu açmak zararlımıdır?
  • Makine ile pis su borusunu açan firmalar?

Tıkalı pimaş borularına zarar vermeden açma yöntemi hiç kuşkusuz ki robotla tıkanıklık açmadan geçmektedir. Bu yöntemle gider borularına hiç bir şekilde zarar verilmeden bu problemden 30 dakika içerisinde kurtulmanız mümkündür. Acil atık su gider borusunu açan firmalar olarak bizler haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet verebilmek için hafta sonları da çalışmaktayız. Makine ile tıkalı atık su borusu açma fiyatlarımız için firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

İstanbul tesisat firması tıkanıklık açma için verdiği hizmetler;

  • Tuvalet giderini makine ile açma
  • Lavabo borusunu cihazla açma
  • Mutfak gider borusunu kameralı makine ile açma
  • Yer süzgeç giderini aletle açma
  • Klozet tıkanıklığını robotla açma

Tıkalı tüm giderlerinizi açtıktan sonra ücretsiz kamera ile görüntülemesini de yaparak size daha detaylı bilgi verebilmekteyiz.

Robot sistemle açılamayan gider borusu ? Bu boruların açılmama durumu sadece en alt kat katlarda olan bir sorundur. Rögarın dolu olması durumunda veya ana boru çökmüş ise tüm pislikler ana gidere bağlı olan en yakındaki yani en alt kattan dışarı atacaktır kendini. Çökme olması durumunda da dedektörle yer tespiti yapılarak çöken noktanın yerini tespit etmek mümkündür.  Dedektörle yer tespiti nasıl yapılır?    Dedektörle Kanal Tespiti    yazımızı tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca dedektör ile kayıp olan rögarların yerini de tespit etmekteyiz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir