Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Makineyle Klozet Gideri Açan Firma

Klozet gideri açma servisi olarak, tıkanıklık durumlarında size acil hizmet sunan Kırıkkale Tesisat sorununuzu en acil şekilde çözer. Klozet gideri açılması için acil tıkanıklık açma servisi hizmeti sayesinde size 2 saat içinde ulaşır problemi çözeriz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Klozet Gideri Tıkanması

Giderlerde tıkanma sebepleri genelde ıslak mendil ve çokça atılan kalitesiz tuvalet kâğıtlarıdır. Binalarda ortak kullanım alanlarında kimin ne attığı belli olmadığından, boruyu kimin ve neyin tıkadığı da anlaşılamaz. Bu sebepten apartman sakinleri arasında tartışma çıkar. Tıkanıklık olan katın aşağısında oturanlar, bu durumla alakalı değildir. Çünkü boru nereden tıkandıysa, oranın üst katlarında sorun vardır ve üst kattan atılan bir cisim gideri tıkadı demektir. Aşağı kattakilerin attığı pislik, yukarı doğru gidemez. Su ikinci katın tuvaletinden geri tepiyor ise, ikinci kat ve üst katları sorumludur. Eğer en alt kattan tıkanmış oradan geri veriyorsa, bütün bina sorumlu demektir. Ana boru en alttan gittiği için, tüm binadakilerin kullandığı sular oradan geçer. Tıkanma olduğunda bütün bina sakinlerinin üstlenmesi gerekir. Klozet tıkanmaları da aynı şekilde ana boru tıkandığında su geri teper. Fakat klozetten önce yerde gider olduğu için, su oradan çıkar ve klozete kadar yükselemez. Bu tip bir tıkanıklık da ana boru tıkanıklığıdır. Sadece klozetten su gitmiyorsa, işte o zaman klozet tıkanıklığı var diyebiliriz.

Diğer tüm giderler çalışıyorsa, lavabo, duş, süzgeçte sorun yoksa ve sadece klozet tıkandıysa size klozet gideri açan servis gerekiyor demektir. Bizi aradığınızda size yolladığımız servis, klozeti kırmadan ya da fayansları kırmadan, makine ile klozet tıkanıklığı açma yaptıktan sonra, kamera ile bakarak herhangi bir arıza var mı, boru neden tıkanmış görüntülüyor ve size buna göre bir rapor veriyor. Yapılan işlemler sonunda klozet, eski halinde çalışır vaziyette teslim ediliyor. Garantili bir şekilde yapılan klozet gideri açma işlemi esnasında borulara zarar verilmeden yapılmaktadır. Kırıkkale Tesisatın kalitesi ve kurumsallığı işte bu noktada devreye giriyor Herkesin elinden bazı işler geliyor olabilir, ancak işin profesyonelliği ve herhangi bir kaza, risk oluşmasını engellemek bu işin ustasına aittir. Sürprizleri kaldıramayacak işler vardır, tıkanan klozet giderini açma işi de onlardan biri. Sağlık koşulları, teknik şartlar ve bilgi birikimi olmadan, yapılacak bir iş değildir klozet gideri tıkanıklıklarını açma. Bu yüzden, siz de klozet gideri tıkanıklığını makineyle açma işini bize bırakın ve rahatınıza bakın.

Makineyle Klozet Gideri Nasıl Açılır?

Kırıkkale tesisat, Kırıkkale Su Tesisat ve Kırıkkale Su Tesisatçısı, uzun yılların deneyimini teknoloji ile birleştirerek geliştirdiği bir yöntem sayesinde kırmadan makineyle tuvalet gideri açma işlerini yapmaktadır. Firmamızın çalışma prensiplerine göre, bizi arayıp servis kaydı açtırmanız ile süreç başlar. Ardından izlenecek aşamalarda;

  • İlk olarak tıkalı tuvalet giderine makine gönderilerek açma çalışması başlatılır.
  • İkinci aşamada tıkanan gidere kamera gönderilerek, tıkanmaya neyin sebep olduğu, açılıp açılmadığı ve başka bir arıza var mı kontrol edilir.
  • Son olarak müşterimize eğer klozet yeniden tıkanmaya meyilli ise jet motorla tuvalet gideri yıkamasıyapılması önerilir.
  • Tuvalet giderini makineyle açan usta ekibimiz size servis formu doldurarak yapılan işlemi garanti altına alır.

Klozet Tıkanıklığı ve Ana Boru Tıkanıklığı Farkı Nedir?

Klozet, çoğu zaman normal tuvalet yerine tercih edilebilir, bu da daha rahat olmasından dolayıdır. Fakat unutulmamalıdır ki; yanlış kullanımda ve gereken özen gösterilmediğinde klozet tıkanmaları da sık görülebilecek bir sorundur. Klozet borusu tıkanıklığı ve boru tıkanıklığı ayrı olarak değerlendirilebilir. Fakat ortak yanları da vardır. Klozet tıkanmasında da ana boru tıkanmasında da su geri tepebilir. Fakat klozet kısmında yerde gider kapağı olduğunda dolayı su o kadar yükselemez ve o kısımda çıkar. İşte bunaana gider borusu tıkanıklığı ismi verilir. Klozetten su gitmemesi durumu ise klozet tıkanıklığı olarak adlandırılmaktadır. İkisinin farkı bilindiğinde uygulanacak olan işlemlerin seçilmesi daha da kolaylaşır. Artık teknoloji geliştiği için makinelerle tıkalı tuvalet gideri açma işlemi gerçekleşebilmektedir.

Robot makine ile kırmadan gider açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Cihazla tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Tuvalet pimaşları neden tıkanır? gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Makine ile tıkanan tuvaleti açan firmalar genellikle bünyelerinde kamerada bulundurmaktadır. Bu makineler sayesinde önümüze çıkabilecek tüm problemleri çok önceden tespit etmiş olup müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. Kırıkkale Tesisat şirketi 15 servis aracı ile tüm Kırıkkale ilçelerine hizmet vermekte olup ekiplerimizin hepsinde bu kameralar mevcuttur.

Robotla tıkalı tuvalet açma nedir? Bu makinedeki tel 20-25 metre uzaklıkta olan tıkanıkları bile açmaktadır. Bu telin üzerine takılan başlık sayesinde döne döne ileri giden sistemiyle boru içerisinde bir noktadan fazla tıkanıklık varsa bile açmaktadır. Boruya hiç bir zarar vermeden ilerleyen bu akıllı sistem tıkanıklık açmadaki en zararsız ve garantili yöntemdir.

Klozet giderleri neden tıkanır?  

Genellikle kullanımla alakalı yaşanabilen bu tıkanıklar tesisatta yapılan hatalardan dolayıda tıkanmaktadır. Peki bu olası problemler nelerdir?

  • Yoğun peçete kağıt vb kullanımı
  • Tesisatın montajı yapılırken ters eğim verilmesi durumunda
  • Gidere atılan yabancı maddelerin boru içerinde kalması durumunda
  • Rögarların tıkanması durumunda
  • En alt katta oturuyorsanız bina ana borusunun kırılması veya çökmesi durumunda

Daha detaylı bilgi için  Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı  yazımızı okuyabilir veya bizi arayıp bilgi edinebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir