Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet tıkanması durumu hepimizin en çok korktuğu tesisat problemlerindendir. Hele bir de tuvalet taşması da bu duruma eklenirse işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Böyle durumlarda evde kendimizin uygulayabileceği geçici önlemler vardır ancak tuvalet tıkanmasını açmak için mutlaka makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı çağırmak gerekmektedir.

Her Öneriyi Uygulamayın

Söz konusu tuvalet tıkanıklığı olduğunda, çoğu kez çaresiz kalınmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ile tıkanıklığı gidermeye çalışan ev sahibi, ilk olarak pompayı kullanmayı dener. Fakat unutulan bir detay vardır ki, tuvaletlerde meydana gelen tıkanmalar esas olarak S borusunda oluşmaktadır. Zamanla boruda biriken katı maddeler, borularda tıkanıklığa neden olur. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında yapılması gereken tek şey makine ile tuvalet gideri açan tesisatçı çağırmaktır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, eski zamanlarda uygulanan tıkanıklık açma yöntemleri geride kalmıştır. Tıkanıklık açma makinesi sayesinde soruna yerinde müdahale edilerek, oldukça kısa bir sürede sorun giderilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Tuvalet Gideri Açılmadığında Yapılması Gerekenler

Tuvalet giderinin tıkanmasının birçok nedeni olabilir. Bu sebepler ön görülerek çalışmalara başlanılmalıdır. Aksi takdirde yanlış bir işlem tuvalet giderine ve borularına zarar verebilir. Tuvalet gideri tıkandığında ise unutulmaması gereken bazı maddeler vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tuvalet temizleme işlemi ve gider tıkanıklığını açma sırasında kesinlikle eldiven giyilmeli ve kollar kapatılmalı.
 • Eğer tuvalet tıkanıklığına sert bir cisim neden oluyorsa kimyasal tuvalet açıcıları kullanmanız önerilmez.
 • Tuvalet pompası da etkili olmuyorsa, profesyonel bir tesisatçı çağırmalısınız.
 • Tuvalet tıkanıklıklarını önlemek için klozete hijyenik ped, temizlik bezi ve çocuk bezi gibi cisimlerin atılmasını önlemelisiniz.
 • Çocukların klozete cisim atmasını engellemek için klozetin kapağını daima kapalı tutmalısınız.
 • Tuvalet tıkanıklığını açacağınız sırada çok zorlamak, boruların zarar görmesine neden olur.
 • Tıkanıklığı açarken kullanılacak kimyasal maddeler çok fazla solumamalı ve vücutla temas ettirilmemeli.

Tuvalet giderini açmak için tuvalet gideri açan tesisatçı usta çağırmalısınız. Profesyonel olarak çalışan ustaların kullandığı kameralı cihazlar, tıkanan lavabo giderinin neden dolayı tıkandığını tespit eder. Yapılan bütün tespit işlemleri ve tıkanan lavaboyu açma işlemi, hem lavabonuzun tıkanıklığını giderirken hemde bütçenizi göz önünde bulundurur. Tuvalet gideri tıkanıklığının giderilmesi işlemi %99 oranında başarı ile sonuçlanır. Kırma işlemine her zaman başvurulmamasına rağmen, bazı durumlarda tesisat ustasının hasarlı bölgeyi kırarak boru içerisindeki hatalı yeri tamir etmesi gerekebilir. Fakat uzman ustalar, bu işlemleri de en kısa sürede gerçekleştirerek sizleri mağdur etmez.

Tuvalet Gideri Tıkandığında Ne Yapılmalıdır?

Tuvalet tıkandığında yapılacak işlemlerden ilki kullanımına son vermek olmalıdır. Üst kattaki komşular durumdan haberdar edilmelidir. Aksi takdirde sifonu çeken üst kat komşunuz yüzünden tuvaletten dışarıya suların taşması kaçınılmaz olacaktır. Tuvaleti tıkayan içine düşürdüğünüz bir nesne ise tel askı kullanarak çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ama unutulmaması gereken nokta kaçırdığınız cismin giderde ulaşabileceğiniz noktada kalırsa bu işlemin işe yarama ihtimali olduğudur. Aksi takdirde tıkanan tuvaleti makineyle açan servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz.

Makine kullanarak tuvalet tıkanıklığı açan firmalar, robot denilen cihazlar kullanarak tıkanan tuvaleti açma işlemi yaparlar. Makine ile tuvalet gideri açan usta tuvalet giderini açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme sağlaması gerekmektedir. Kamerayla tuvalet giderinin görüntülenmesi işlemleri, tıkanıklığının açıldığını garantilediği gibi, gider borularında oluşabilecek potansiyel arızaları tespit etmeye de yaramaktadır.

Tıkanan tuvalet giderini açan tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kırıkkale Tesisat, tıkanan giderleri profesyonel yöntemler ve cihazlar kullanarak açmaktadır. Firmamıza gelen bir arıza kaydı doğrultusunda yapılan tüm makineyle tuvalet açma işlemleri garantilidir. Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet veren firmamızı aradığınızda size en yakın cihazlı tesisatçı ekibimizi size yönlendiriyoruz. Tıkanan tuvalet giderini makineyle açmak için evinize gelen ustalarımız, gider üzerinde tıkanıklık açma makinesi adı verilen cihazla çalıştıktan sonra kamerayla tıkanıklığın açıldığını görüntüleme yapmaktadır. Yapılan tüm işlemler servis formu ile garanti altına alınmaktadır. Açamadığımız tıkanıklık için hiçbir ücret almamaktayız.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet politikamızın yanı sıra profesyonel tesisatçı ekibimiz problemlerinizi kendilerininki gibi benimseyerek hizmet verdiğinden referans ağımız oldukça geniştir. Profesyonel tesisat firması arayan firmalara kurumsal tesisat çözümleri sunduğumuzdan, kurumlara makineyle tuvalet gideri açan firma arayışlarını sonlandırır.

Tuvalet giderlerinin sürekli tıkanma nedenleri

Tuvalet gider boruları kullanımla alakalı tıkanabildiği gibi bazen de yapılan işçilik iyi olmadığı için sık sık tıkanma ile karşılaşılabilmektedir. Sürekli tıkanan tuvaletlerde ne gibi sorunlar olabilir bunları detaylı olarak inceleyecek olursak.

   • Tuvalete atılan ıslak mendiller,peçeteler zamanla es dediğimiz boruda birikerek tıkanmaya sebep olabilmektedir.
   • Tuvalet gider boruları dar ağızlı borulardan döşenmiş ise atılan yabancı cisimlerde tıkanmaya sebebiyet vermektedir.
   • Tesisat borusu döşenirken ters eğim verilmesi durumunda da su belli bir seyiden geçmeyi başaramadığı için sürekli olarak geri tepme yapabilmektedir.
   • Gider boruları zamanla kireçli sulardan ötürü daralmış boru içerisinde kalıplaşmış olabilir ve suyun geçişini engelleyerek suyu geri vermeye başlayabilir.

Sorunun kesin olarak hangi sebepten kaynaklandığını öğrenebilmek için görüntülü sistemle boru içerisindeki problemleri saptamak mümkündür. Kamera ile alınan görüntüde tıkanıklığın atılan yabancı maddelerden mi kaynaklandığı veya tesisat hatasından ötürü mü tıkanma olduğu çok net tespit edilebilmektedir. Bazen her 2’side olmayabilir boru içerisi çok kireçlendiği için daralma yapıp sık sık tıkanma sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu problemde ise basınçlı jet yıkama moturu devreye girmektedir. Jet yıkama dediğimiz sistem ile tesisata tazyikli su verilerek boru içerisine yapışmış kalıplaşmış olan pislikler tamamen temizlenmektedir. Üstelik bu yıkama işlemi ile gider borularınız yeni döşenmiş tesisat borusu gibi tertemiz olmaktadır. Gider borusu nasıl yıkanır ? boru içerisini yıkamak mümkün mü? diye merak ediyorsanız alttaki linkten ayrıntılı olarak tesisat borusu yıkama işlemini inceleyebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir