Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? Su Geri Tepiyor

Mutfağınızda yemek yaparken aniden ıslanan halı nedeniyle, bir yerlerden su geldiğini fark edersiniz. Hemen suyun nereden döküldüğünü aramaya başlarsınız.

Suyun giderden geri teptiğini ve geri gelen suyun da halıyı ıslattığını anlamayabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşadığınızda ilk bakmanız gereken yer, mutfak gideridir. Mutfak giderinden su geri tepme yapabilir. Teptiğinde bulaşık makinesinin içine de su dolar. Geri tepen su, çıkacak bir nokta bulamazsa lavabonun içinden yukarı doğru yükselmeye başlar. Eğer lavabo sifonunun duvardaki gidere bağlanan kısmı gevşek ise, su oradan sızmaya başlar.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

  1. Lavabodan su geri geldiğinde ilk yapmanız gereken açık olan çeşmeleri kapatmaktır.
  2. İkinci olarak lavabonun sifonunu duvardaki gidere tam olarak oturduğundan emin olun.
  3. Son olarak hemen bizi arayarak servis kaydı açtırın.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo çoğu zaman başınıza dert olabilir. Fakat bunun için sıkıntıya girmeye gerek yoktur. Artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte tıkalı lavabolar kısa sürede sorunsuz bir şekilde açılmakta ve eski haline geri döndürülmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açılabildiği gibi doğal yöntemlerle de açılabilir. Tıkalı lavabo açma yöntemleri konusunu şu şekilde maddelere ayırabiliriz:

  • Karbonat ve Sirke Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve karbonat kullanımı tıkalı lavaboların açılmasında kullanılan doğal yöntemlerden birisidir. Bunun için bir su bardağı karbonatı lavaboya dökün, ardından da bir bardak sirkeyi dökün. Böylece karbonat ve sirke reaksiyona girerek, tıkanmış lavabonuzun açılmasını sağlayacaktır.
  • Sirke ve Tuz Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve tuz bileşimi de tıkalı lavaboları açmada kullanılmaktadır. Fakat basit tıkanıklıklar olduğunda kullanılmalıdır. İlk olarak 1,5 bardak karbonatı ve sonrasında da yarım bardak tuzu lavaboya dökün. Birkaç saat bekledikten sonra da sıcak suyu lavaboya boşaltın.
  • Pompa Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Pompa da tıkalı lavabo açmada kullanılan doğal yöntemlerdendir. En klasik olanlardandır. Tıkalı olan lavabonun ağzına pompayı düzgünce yerleştirin. Sonra da bastırarak pompalayın, bu işlemi yaklaşık 15 defa tekrarlamalısınız.

Mutfak lavabosu neden tıkanır? Tıkalı lavabo açma yöntemi

Mutfak lavabonuz mu tıkandı?Giderden su geri taşma mı yapıyor?  Mutfak lavaboları yanlış kullanım yüzünden mi tıkanır? Tüm bu sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Gider borularının tıkanmasının birden çok sebebi vardır. Öncelikle bu sorunun tesisattan kaynaklı olup olmadığını araştırmak gereklidir. Hatalı yapılan montaj işlemleri boruların ömrünün bitmesini beklemeden arızalar çıkarmaya başlayacaktır. Sürekli olarak yavaş çekmeye başlayan lavabo bir zaman sonra hiç çalışmayacak duruma gelecektir. Bu problemin tesisatla alakalı olan kısmıdır. Bir diğer olabilecek sorun da dikkatsiz kullanımla alakalı olan tarafıdır. Lavabo içerisinde yıkanan sebzelerin atıkları, bulaşık yıkarken tabaklardaki yağ artığı gibi maddeler giderin tıkanmasına sebep olmaktadır. Zaman içerisinde biriken bu atıklar boru içerisine yapışarak suyun geçişini yavaşlatır ve bir süre sonra tamamen borunun önüne kapatarak tıkanıklığa sebep olur.Sorunun tespiti için kırım yapmadan önce görüntülü sistemlerle boru içerisine bakmaktan geçmektedir. Kamera ile sorunun kaynağına ulaşılıp sonrasında yapılacak müdahaleler belirlenir.

Kameralı sistemle lavabo açan firmalar nasıl bir yol izler?

  • Gider borularında aşırı yağlanmadan dolayı tıkanmalar oluşuyorsa tadilata gerek kalmadan boru içerisini jet yıkama moturu ile yıkanabilir. Tesisat yıkaması sonrasında dikkatli kullanım ile desteklenirse uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yıkama işleminin detayları için yandaki linki tıklayabilirsiniz.  Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti
  • Görüntülü sistemle mutfak lavabosunu açan ustalarımız sorunun tesisatta olduğunu tespit ederse onarım yapılması için ayrıca bir ekip gönderip tek elden problemi çözüme kavuştururuz.

Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? sorusunun cevabını ,Kırıkkale Tesisat firmasını arayarak öğrenebilirsiniz. Profesyonel kadromuzdan alacağınız destek, sorununuzu çözer ve size garantili bir hizmet sunar. Kırıkkale Tesisat olarak en hızlı şekilde sorununuza çözüm üretiriz. Lavabodan su geri geldiği zaman yapabileceğiniz en hızlı tedbir bizi aramaktır.

Lavabodan su geri tepiyor ise giderde oluşan bir tıkanıklık söz konusudur. Su giderden akarak ilerleyemediği anlarda geri teperek mutfak lavabosundan geri tepen su sorununu oluşturabilir. Böyle bir durumda hemen çeşmeleri kapatarak bizi arayabilirsiniz. Lavabodan geri gelen su sorunu çözmek için en yakın cihazlı tesisatçı ekibimizi size yönlendiririz. Ekibimiz mutfak giderinden geri tepen suya neden olan tıkanıklığı kısa sürede açarak evinizin daha fazla batmasının önüne geçmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açan firmamız garantili çözümleriyle yanınızda.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir