Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Lavabo tıkanmasına hızlı çözüm

Evinde lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşılan insanlar, giderde meydana gelen taşmadan dolayı haklı olarak bir panik havası içine girerler.

Lavabo tıkanmasına hızlı çözüm bulmaya çalışırlar. Tabi ilk başvurulan yer İnternet olur. İnternet üzerinde arama yapmak elbette hızlı bir çözümdür. Fakat hangi firmayı ararsanız arayın, hiç kimse 1 saatten önce dairenize ulaşamaz. Tabi şans eseri dairenize yakın bir noktada ve boşta beklenmiyorsa. Genelde bu gibi tıkanıklık açma işini yapan büyük ve profesyonel firmalar, dairenize daha çabuk ulaşır. Yinede dairenize ulaşılana kadar giderden geri gelen suyu izleyerek acı çekmek zorunda kalırsınız. Profesyonel bir ekip gelmeden önce sizin de yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunları ise ikiye ayırıyoruz; WC kalın boru ve mutfak lavabo süzgeç ince borular ile yapabileceklerinizi biliyor musunuz?

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Aletle lavabo tıkanıklığını açan firmalar?

Tuvaletten su geri geliyorsa; öncelikle eski kullanmadığınız bir battaniye ya da büyük bir bez parçasını tuvaletin deliğine sıkıştırın. Üzerine geri tepmemesi için bir ağırlık koymalısınız. Ağırlığa örnek vermek gerekirse; bir su damacanası, su dolu bidon ya da kova gibi bir ağırlık kullanabilirsiniz. Bu size tıkanıklık açma ekibi gelene kadar, evinizi pislik basmaması için zaman kazandıracaktır.

Eğer mutfaktan su geri geliyorsa aynı şekilde mutfak giderlerine bez, poşet vb. tıkayıp, suyun taşmasına engel olacak tedbirler alabilirsiniz.

Bunların dışında kendi yöntemlerimizle tıkanıklık açmaya çalışırsak eğer, daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca lavabo açma yöntemleri  lavabo tıkanmasına hızlı çözüm olmazlar. Lavabo tıkanıklığına hızlı çözüm uygulamanın en iyi ve doğru yolu, makineyle lavabo gideri açan firma çağırmak olacaktır. İstanbul Tesisat, makine kullanarak lavabo açma servisi sağlayan bir firmadır. İstanbul’un tüm semtlerine hızlı servis güvencesiyle hizmet veren firmamız, aletle lavabo açan tesisatçı ekibiyle sorununuza hızlı çözüm sağlamaktadır. Eski usul çalışan tesisatçı usta çağırmak sorununuza geçici olarak çözüm sağlayabilse de tekrarlayan lavabo tıkanması yaşamanız kaçınılmaz olabilir. Bunun yerine, cihazla lavabo açan tesisatçı ustalara iş vermek, problemlerinize kalıcı çözümler getirir.

Tıkanan lavaboya hızlı çözüm getiren firmamız aşağıdaki adımları uygulamaktadır.

  • Servis hizmeti sağlanacak adrese varıldığında tıkalı gidere robot cihazlar kullanarak müdahale edilir.
  • Robot makine tıkanıklığa ulaştığında parçalayarak onu yok eder.
  • Ardından kamera kullanarak giderin içi görüntülenir.
  • Tıkanmanın açıldığı onaylandıktan sonra gerekli görülürse jet yıkama motoru ile gider yıkanarak ilk günkü haline getirilir.
  • Tüm bu işlemlerin ardından rapor tutularak yapılan uygulama garanti altına alınır.

Lavabo Tıkanmasını Gideren Yöntemler

Lavabo giderinin tıkanması sorunu her evde yaşanabilir ve tıkanmanın yaşanmasının belli başlı nedenleri vardır. Lavabolara suda çözülemeyecek kağıt peçeteler ve katı cisimlerin atılması tıkanmaların başlıca sebeplerindendir. Ayrıca inşaat sırasındaki bazı olumsuz tutumlar da tıkanmaların sebebi olabilir. Lavabo tıkanmaları ile karşılaşıldığında panik yapmaya gerek yoktur. Çünkü hem makinelerle hem de doğal yollardan lavabo tıkanmaları giderilebilir. Lavabo tıkanmasını gideren yöntemlerin başında lavabo açıcılarının kullanımı gelmektedir. Lavabo gideri açıcı maddeler akla gelen ilk çözümdür. Bu yüzden çok fazla tıkalı olan lavabolarda kullanılması uygun görülmemektedir. Fakat güçlü kimyasal özelliğe sahip olan açıcılar, boruları eritebilir. Bundan dolayı işi ustalara bırakmak daha doğrudur. Lavabo tıkanmalarında kullanılan bir diğer yöntem de karbonat ve sirkedir. Bunun için bir su bardağı karbonatı tamamen lavaboya dökün. Ardından bir bardak sirkeyi üzerine boşaltın. Karbonat ve sirke boru boyunca reaksiyona girerek, tıkalı giderin açılmasını sağlayacaktır.

 

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir