Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Lavabo Gideri Tıkandı – Lavaboyu Nasıl Açarım

Lavabo gideri tıkandı aniden sular giderden geri tepmeye başladı, ne yapılmalı ve çözümü nedir? Bu sayfada olmanızın sebebi tam olarak da bu sorudur. Tıkanan lavabo gideri ile karşılaştığınız an yapabileceklerinizi anlatmaya çalışacağız.

Diyelim ki banyoda lavabo gideri tıkandı ve elinizden hiçbir şey gelmiyor. “Lavaboyu nasıl açarım?”, diyorsanız;

  1. Borudan geri tepen suyun durdurulması en önce yapacağımız şey olmalıdır. Borunun ağzına bir kovayı, suyu içine boşalacak şekilde yerleştirin.
  2. Daha sonra oraya uygun, içine kaçmayacak şekilde bir bez bulup tornavida aracılığıyla güzelce sıkıştırarak, suyun geri tepmesini engellemeliyiz. Bu işlemi yaparken sağlam yapmalıyız ki su basıncı artınca, bezi atıp ortalığı batırmasın.
  3. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise aynı gidere bağlı başka bir ağız olup olmadığını kontrol etmektir. Çünkü tıkadığımız giderin başka bir yere bağlantısı varsa, bu sefer su oradan çıkmaya başlar ve hiç haberimiz olmadan her yeri su basar. Tüm ağızların kapalı olduğundan emin olmamız gerekir.
  4. Daha sonra binanın su vanasını kapatarak, yukarıdan gidere dökülecek suyu engellemeliyiz. Komşularınıza da haber vererek, gidere dökülecek suyu engellemelisiniz.
  5. Tüm kullanımın durduğundan emin olduğunuzda gider borusu içindeki suyu bir kovaya boşaltacak şekilde ayarladıktan sonra tıkadığımız bezleri çıkarabiliriz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Borudaki su boşalınca gideri açmak için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Lavabo gideri tıkandığında neden tıkandığını bilirseniz ya da tahmin edebilirseniz çok işimize yarar. Giderin neden tıkandığını bilmiyorsanız, giderdeki dirseklerden dönebilecek esnek ama çok yumuşak olmayan bir hortumla tıkalı bölgeyi açmayı deneyebiliriz. Aynı şeyi el sustası dediğimiz çelik esnek olan kılavuzlarla da deneyebiliriz. Denemelerimiz kısa sürmelidir. Çünkü açılabilecek bir giderse eğer, 10 ile 15 dakika içinde bir sonuca ulaşabilirsiniz. Çabalarınıza rağmen bir sonuca ulaşamadıysanız, fazla zorlayıp boruya da zarar verilmemelidir.

Peki, lavabo gideri açılmıyorsa ne yapılmalı? Kesinlikle başkalarının sözüne kanarak gider borusunun olduğu kısım kırdırılmamalıdır. Kırarak tıkanıklık açılmaya kalkışılırsa, makineyle lavabo giderini açma işleminin birkaç katı maliyeti çıkar. Robotla tıkanıklık açma işlemi uygun fiyata ve temiz bir şekilde yapılır. Eviniz kirlenmez, vaktinizi almaz, kolayca hallolur.

Lavabodan Geri Gelen Atık Suyun Zararları

Evimizde mutfak ev banyo lavabolarını sık sık kullanırız. Bu yüzden de bakımını zamanında ve doğru bir şekilde yapmalıyız. Tıkalı lavabolar bir süre sonra suları geri verebilirler. Bu gelen sular da temiz su olmadığı için lavabodan geri gelen atık suyun zararları konusuna değineceğiz. Kirli su ile temas ve bu gibi olaylar birçok hastalığa davetiye çıkarabilir. Bu lavabodan geri gelen sular insanların yaşam kalitesini düşürebilir ve tehdit unsuru oluşturur. Hijyen, ilk olarak uymanız gereken kurallardandır. Bu yüzden tıkalı lavaboların temizlenmesi sırasında eldiven ya da bu tarz ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Lavabolardan geri gelen suyun yapısı artık temiz su gibi değildir, bakteriler ve zararlı mikroorganizmalar suda da yaşayabileceği için, o su artık kirli sudur ve hiçbir şekilde temas edilmemelidir. Eğer temas olursa iyice temiz su ile dezenfekte edilmesinde fayda vardır.

Robotla tıkalı lavabo açma – Kameralı sistemle lavabo giderini açan firmalar

Tıkanan lavabo giderlerini cihazla açma yöntemi nedirPimaş borusunu kamera ile açma işlemi nasıl yapılır?

Cihaz ile gider açma işlemi kesin sonuç veren bir sistem olmakla birlikte gider borularına hiç bir şekilde zarar vermemektedir. Cihaz ile açılan lavabo boruları açılma işleminin akabinde kamera ile görüntülenerek boru içerisindeki hastalıklarında tespiti yapılır. Bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kameralı cihaz kullanarak lavabo açan ustalarımız ileride tekrar sorun olup olmayacağının bilgisini size iletirler.

Boru içlerinde birden çok tıkanmaya sebep olabilecek faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler nelerdir;

  • Gider borularında döşeme esnasında yapılan yanlış montajlar tıkanmaya sebep olmaktadır.
  • Tesisatın gidiş yönünde ters eğim verilmiş olması en ufak bir aksiliği bile kaldıramaz ve hemen tıkanabilir.
  • Özensiz kullanılan lavaboların her şeyi çekip götüremeyeceğini bilmemiz gerekir. Yanlış uygulama sonucunda sürekli olarak tıkanma ile karşılaşmanız mümkündür.

Lavabolar tıkandığı zaman açmak için kullanacağımız malzeme ve aparatların da boruların delinmesine ve deformasyona uğramasına sebep olacağını unutmamamız gereklidir. Makine ile lavaboyu açan tesisatçılar etrafa zarar vermeden ve boruyu zedelemeden gideri açacağı için en çok tercih edilen yöntemdir. Bu sistem sayesinde boruların içerisine gönderilen kameranın monitöründen sizlere de görüntüleri izleyebilme olanağı sağlamaktadır. Yapılacak tüm yanlış uygulamaların sonucunda hasarı olabileceğinden çok daha fazla maliyetlere çıkarmadan makine ile gider açan şirketlerden yardım almanız yapılacak en doğru tercihtir.
İstanbul Tesisat firması gider açma hizmetlerini itina ile yapar. Makineyle pimaş borusunun açılmasının yanı sıra hizmet sonrası garanti vermemiz de bir ayrıcalıktır. Başınıza ne gelirse gelsin, arayıp bizden yardım alabilirsiniz. Kurumsal hizmet sunan firmamız, tıkalı gideri açma işlerinizi kusursuz bir şekilde yapar.
Tıkanan lavaboyu açmak için makine kullanan firmamız, İstanbul’un bütün semtlerine hizmet vermektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan lavabo aç robotu ve lavabo açan usta kadrosu kırmadan hizmet vermektedir. Eğer lavabo açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat firmasını, yaptığı işleri ve kalifiye ustalarımıza yapılan yorumları web sitemizden inceleyebilir, referanslarımıza göz atabilirsiniz. Firmamız son teknoloji lavabo açma aletleriyle, açılmayan lavabo bırakmıyor.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir