Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Binalarda giderler tıkanabilir ve son derece normal olan bu durum, her an herkesin başına da gelebilir. İnsanların genellikle merak ettiği konu “lavabo gideri nasıl açılır” konusudur.

Tıkanan lavabo gideri elle de açılabilir, makine yardımıyla açılabilir ya da herhangi bir kimyasal çözücü kullanılır. Sonuç itibari ile tıkanan lavabo giderinin nasıl açılacağı merak konusudur.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Lavabo Giderinin Tıkanmasının Zararları

Evimizde mutfaktaki lavabo ve banyodaki lavabo en çok kullanılan yerlerden ikisidir. Bu yüzden de günlük olarak bakımları yeterli ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Lavabo giderinin tıkanması sürekli gerçekleşmez fakat meydana geldiğinde de önlemi hemen alınmalıdır. Lavabolar tıkandığında bir süre sonra çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olabilir. Bu kötü kokular  lavabo borularını tıkayan maddeler nedeniyle oluşur ve sağlığa zararlıdır. Yemek ve yağ artıkları borularda kalıp oluşturup tıkadığında, bir süre sonra su ve diğer atıkların geçişini engeller. Bu da lavabonun tıkanmasının zararları ile karşılaşılmasına neden olur. Yayılan pis kokular ise insan sağlığını olumsuz etkileyecek özellikte olabilir. Lavabo tıkanmasının zararlarından bir diğeri de evde işlerin yavaşlamasıdır. Özellikle mutfaktaki lavabonun tıkanması sorunu annelerimizin işlerini büyük ölçüde aksatacaktır.

Tıkanan Lavabo Giderini Açma

Lavabo tıkanıklığına kimyasal çözücü uygulamalarında başarı sağlanabilir. İki çeşit kimyasal vardır, bunların biri sıvı olan, diğeri de toz halinde olan çözücülerdir. Her iki kimyasalın kullanımında da çok dikkatli olunması gerekir çünkü cilde temas ettiğinde çok zarar verebilecek kimyasallardır. Kimyasal çözücü uygulanırken mutlaka maske ve eldiven kullanılmalıdır. Uygulama yaparken ortaya çıkan zehirli gazlar olabilir. Bu gazların solunum yoluyla bize etki etmesini engellemek için maske kullanmak şarttır. Cildimizle teması durumunda da çok zararlı olabilecek bu kimyasallardan korunmak için eldivende kesinlikle giyilmelidir. Hazır olduktan sonra kullanacağımız kimyasalın talimatını okuyup yazılanlara harfiyen uymamız gerekir. Yanlış bir şey yapmamak için kesinlikle kullanma talimatı okunmalıdır.

Makineyle Lavabo Borusu Açma

Bu yol lavabo gideri nasıl açılır sorusuna bir cevaptır. Ama bu işin olması gerekeni kanal açma makinesi ile gider açmaktır. Makine ile açılan giderin tam anlamıyla açılmış olup olmadığını kontrol etme imkânımız da bulunur. Kamera sistemi ile tıkanıklık açma işleminden önce ve sonra incelemeler yaparak, tıkanıklığın neden oluştuğunu ve tamamen açılıp açılmadığını görebiliriz. Robotla lavabo tıkanıklığı açmak zahmetsiz, kolay, ortalığı kirletmeyen bir seçenektir. Kimyasal çözücülerle tıkanıklık açmaya uğraşıp, gider borularına zarar verip, üstüne bir de para vermektense, robot makine ile tıkanıklık açmadaha mantıklıdır.

Lavabo gideri tıkanıklığı açma sırasında karşılaşabileceğimiz bazı ters durumlar söz konusudur. Örnek olarak lavabo giderinin gırtlak hortumla döşenmesini gösterebiliriz. Bu şekilde hortumla döşenen bir lavabo gideriniz varsa, korkmalısınız. Çünkü çok çabuk tıkanırlar ve açmak için içine makine girmeyebilir. Aslında çapları makinenin girebileceği çaptadır, ancak hortum döşenirken biraz katlanmış ise, o kısım daraldığından makinenin ucu geçmez. Size açılamayan bir tıkanıklık var dersek, sebeplerinden biri de bu bahsettiğimiz tıkalı olan bölgeye ulaşamamaktadırHortumların dezavantajlarından biri de zamanla kendiliğinden çatlaması dır. Bir bakmışsınız ki birden bire lavabo gideriniz sızdırıyor ve alt komşunuzun tepesine akıyor. Nereden olduğunu da anlayamazsınız. Ancak firmamız, bulunması çok zor olan bu kaçakları da kamera sayesinde görebilmektedir. Lavabo giderindeki sorunlar için bize başvurun, sıkıntıyı çözelim.

Lavabo Gideri Açan Tesisatçı

Kırıkkale Tesisat her türlü lavabo gideri tıkanması durumlarında tecrübeli tesisatçı ustalardan oluşan ekibi ve teknolojik lavabo açma aletleriyle Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Tıkanan lavaboyu nasıl açarım diye düşünmeyin. Lavabo açma yöntemleri işe yaramıyorsa boş yere zaman ve para kaybetmenize gerek yok. Bizi arayıp servis kaydı açtırın, lavabo açma servisi hizmetimizden yararlanın. Unutmayın, lavabo açma ustası dediğimiz, aletle lavabo açan firmalarda çalışan tesisatçılardır. Her lavabo açarım diyen kişiye güvenmek çok daha büyük tesisat sorunlarına ya da tekrarlayan lavabo tıkanmalarına neden olacaktır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir