Kanal Açma – Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Açan Firma

Kanal Açma – Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Açan Firma

Kanal açma teknolojisi ile tıkalı tuvalet açma ve lavabo tıkanıklığı açma işlerinizde kameralı sistemler ile çözümler sunuyoruz. Sürekli tıkanan kanalizasyon borularında kameralı sistemle boruların içini kontrol edip, kanalizasyon arızasının yerini belirliyoruz. Profesyonel kanalizasyon ustası ile çalıştığımız için tıkanan borularda uzman çözümler üretiyoruz.

Kanal açma atık su tesisatlarında boru içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan tıkanmaları çözümüdür. Bazen kanalizasyon borularının tıkanması, bazen de daire içerisindeki mevcut tuvalet, lavabo giderlerinin tıkanması durumunda kanal açma yöntemlerine başvurulur. Özellikle yağmur yağdığında kanal borularında tıkanma daha fazla görülür. Çatılardaki toz, kuş tüyü vb. atıkların, yağmur esnasında suyla birlikte kanala karışması sonucu oluşan tıkanmalar, kanal açma robotu ile açılmaktadır. Bu işlemin ardından kanal görüntüleme sistemleri çalıştırılarak tıkanıklığın borulara verdiği tahribat araştırılır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kanalizasyon borularında yaşanan en büyük problem göçük yaşanmasıdır. Yapısı itibariyle plastik malzemeden oluşan kanalizasyon sistemleri, kırılgan bir yapıya sahiptir. Zemini dolgu topraktan oluşturulmuş alanlarda, baskıya dayanamayan borularda kırılma görülür. Toprağın zamanla yerine oturması kanal borularının birbirinden ayrılmasına ya da çökme dediğimiz hadisenin oluşmasına sebebiyet verir. Bu olayın ortaya çıkması durumunda kanalizasyon suyunun bina içinden taşması kaçınılmazdır.

Kanal Borularında Yıkama Çalışması

Çalışan bir işletmenin kanalizasyon sisteminde değişiklik yapmak iş gücü kaybına yol açmaktadır. Bu bilinçle yaptığımız tüm çalışmalarda kazısız teknolojiyi kullanarak, tadilat yapmadan, boruların içini yıkama yapmaktayız. Kanalizasyon sorunlarında doğru teşhis, yüksek maliyete gerek kalmadan kalıcı çözümler sunar. Bina ve endüstriyel işletmelerin kanalizasyon hatlarında temizlik çalışmaları profesyonel ekipmanlar ile yapılmaktadır. Yemek yağlarının sebep olduğu pis su tıkanmalarına geçici çözümler yerine Rorthenberger HD13/100 basınçlı kanal yıkama makineleriyle ilk gün ki gibi temizlik imkânı sağlamaktayız. Girilmesi zor fosseptik çukurlarının içerisinden gönderilen 250 bar basınçlı kanal yıkama hortumu, boru çevresine yuva yapmış yağları sökerek temizler. Bu sayede yüksek maliyetleri önleyip, kazı çalışması yaptırma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktayız. Tecrübelerimize dayanarak imalathanelerde genel olarak karşılaştığımız bir durum da atık ürünlerin atık su tahliye borusundan gönderilerek, borularında çapında daralma meydana gelmesidir. Bu durumda işletmelere kanalizasyon sistemleri çalışır haldeyken baştan ayağa temizlenmesini öneriyoruz.

Kullandığımız mevcut ekipmanlarımızdan bazıları:

  • Rothenberger R750 Spiralli Kanal Açma Makinesi
  • Rothenberger R600 Kanal Temizleme Makinesi
  • Rothenber HD13/100 Kanalizasyon Yıkama Temizleme ve Yüksek Basınçlı Su Jeti
  • Rigdid KJ1590 Yüksek Basınçlı Su Jeti Motoru Kanal Temizlemek İçin
  • Ridgid SR-20 Boru Yerini Tespit Dedektörü
  • Ridgid 20 metre Micro Drain Kanal Kamerası
  • Ridgid 61 metre Endüstriyel Kanal Kamerası
  • Ridgid 512 hz Sonda
  • Rothenber HD17/190 Trifaze Motorlu Endüstriyel Kanal Yıkama

1.1 Hazırlıklar
1.2 Bulaşık Sabun ve Sıcak Su Yöntemi
1.3 Piston Yöntemi
1.4 Tel Portmanto Yöntemi
1.5 Kılavuz Yöntemi
1.6 Vakum Yöntemi
1.7 Enzimler Yöntemi
1.8 Kabartma Tozu ve Sirke Yöntemi
1.9 Kimyasal Yöntem

Su gönderimi

Eğer problem sürekli tıkanan bir kanal ve tuvaletiniz çanak tipi ise ilk adım olarak bir kez su gönderilir. Tıkanan yeri açmak için pompalamaya yetecek kadar suyun olması gerekir; bu şekilde suyun ağırlığı ve pompa kuvvetiyle kanal açma gerçekleşmiş olacaktır. İlk kez tıkanan tuvaletler için ikinci su gönderimi de kanal açma yöntemine uygundur.

Plastik eldiven kullanımı

Bu adımında plastik bir çift eldiven giymeniz, sizi tuvaletin yaydığı mikroplardan koruyacaktır ve yüksek tabanlı terliklerinizi de her ihtimale karşı giymeyi unutmayın.

Zemini koruma

Eğer tuvalette tıkanıklık açma sırasında taşma ihtimali varsa havlularla, eğer sıçrama ihtimali varsa kâğıt havlularla zemini koruyun ki; bu gibi durumlar meydana geldiğinde sonrasında yapacağınız temizlik işlemini çok kısaltacaktır.

Suları kapatın

Tuvaletin arka kısmında bulunan topuz başlı muslukları bu işlem esnasında kapatın. Bu şekilde olası su baskını durumlarını önlemiş olacaksınız.

Havalandırmaları açın

Banyo ve/veya tuvaletinizde kanal açma sırasında hava sirkülasyonunun gerçekleştiğinden emin olun. Bu sayede kötü koku birikimini engellemiş olacaksınız.

1.2 Kimyasal ve sıcak su yöntemi

Biraz bulaşık deterjanı sıkın

Kimyasal ve sıcak su yardımı ile bu işlemi yaparken ilk adım olarak çanak tuvaletinize biraz bulaşık deterjanı sıkın.

Sıcak su kullanımı

Bir miktar sıcak suyu bel hizanızdan tuvalete dökün. Suyun yukarıdan akışı sayesinde tazyik kuvvetini almış olursunuz.

Eğer sıçrama ihtimali varsa ayaklarınıza yüksek tabanlı terlik giyin.
1.3 Piston Yöntemi

Daldırma yapmayın

Eğer tıkanmaya yol açanın bir nesne (örneğin, bir çocuğun oyuncağı) olduğunu biliyorsanız, el ile daldırma yapmak yerine piston yöntemini kullanabilirsiniz.

Doğru pistonu kullanın.

Tuvaletinizin kanal kısmının şekline göre piston şekli değişebilir bunun için kanal açma esnasında bunu gözeterek piston(pompa) edinin ve kauçuk piston kullanmaya özen gösterin.

Doğru pistonu doğru şekilde kullanın

Piston kullanırken uygun pistonu doğru kullanmaya özen gösterin. Hareketler yumuşak darbelerden sert darbelere doğru ilerlemelidir.

Eğer çanak tuvaletinizde kanal açma sırasında su kaybı yaşarsanız kesinlikle pistonu çekmeyin. Bunun yerine tuvaletinize su ekleyin ve pistonun su kaybı yaşamaması için ağza tam yerleştiğine emin olun.

1.4 Tel Portmanto(askı) Yöntemi

Tel askı kullanın

Eğer pompa(piston) yöntemi işe yaramaz ise; tel askı yönetimini tuvaletinizdeki nesneyi(ör: çocuk oyuncakları) çıkartmak için kullanabilirsiniz.

Askıyı çözün

Askıyı düğüm yerinden çözün bu sayede kullanılması gereken şekle getirebilirsiniz.

Dairesel şekilde döndürün

Askıyı uygun şekle getirdikten sonra tuvaletinizin içine sokun ve dairesel şekillerde ileri ve geri hareket ettirerek yol aldırın.

1.5 Kılavuz yöntemi

Kılavuz edinin

Kılavuz, su tesisatçılarından bulunan burgulu hareketler ve dönüşler için tasarlanmış bir alettir. Bu alet ile kanal açmayı sağlayabilirsiniz.

Kılavuz kullanımı

Kılavuzu bir engel hissedene kadar dairesel hareket ettirerek itin.

Su tahliyeyi bekleyin

Kılavuz kullanımında küçük nesnelerin genel olduğu kanal tıkanıklıkların tamamı açılabilir sadece periyodik olarak hareketleri tekrar ederek itin ve suyun tahliye olmasını bekleyin işlem tamamlanacaktır.

Kılavuzda suyun tahliye olmaması durumunda

Kılavuz kullanmanıza rağmen su tahliye olmuyorsa buna içeride bulunan nesnenin büyüklüğü ve/veya tutunduğu kanat sebep olabilir. Bu gibi durumlarda hareketi tersine çevirip tekrar ileri itiniz. Hâlâ sonuç alamıyorsunuz bir bize başvurunuz.
1.6 Vakum Yöntemi

Eğer diğer metotlar işe yaramadı ise vakum kullanın

Eğer diğer metotlardan sonuç alamadıysanız ıslak / kuru özelliğine sahip bir vakum kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sıradan bir elektrikli süpürge kullanmak size beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Vakum kullanarak kase dışına suyu boşaltın.

Esnek hortum kullanın

Esnek hortum kullanın ve suyu çekilmiş tuvalette esnek hortumu itin ve vakumlayın.

Vakumu ileri doğru itin

Vakumun nesneyi emmesini bekleyin. Bu işlemden sonra hâlâ sonuç alamıyorsunuz bize başvurunuz.

1.7 Enzimler Yöntemi

Enzim kullanın

Enzim kullanımı zaman alan bir işlemdir. Kimyasal kullanarak tıkalı kanal açma sadece organik yapıdaki (ör: saç) tıkanıklıkları açabilmektedir. Bu yöntem için bir gece gibi bir süreye ihtiyacınız olacaktır.

Ürünü satın alın

Tıkanıklığı açma sırasında kullanacağınız ürünü alırken organik yapıdaki maddelere etki özelliğine dikkat edin ve etki alanları adındaki bölümü okuyun. Enzimler konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Kullanım şeklini uygulayın

Her enzim içerikli maddenin kullanımı birbiri ile aynı olmayabilir. Bu sebeple kullanım talimatlarına harfiyen uyun.

Eğer hâlâ olumlu sonuç alamadıysanız bize başvurunuz.
1.8 Pişirme Soda ve Sirke Yöntemi

Kabartma tozu kullanımı

Tuvalet kâsesine bir paket kabartma tozunu dökün. Buzdolabı içindeki kokuları çekmek için kullandığınız boyut bu iş için yeterli olacaktır.
Sonra yavaş yavaş tuvalet kâsesinin içine bir şişe sirke (orta boy) dökmeye başlayın.

Mutlaka yavaş olun

Bu kimyasal ve zaman alan bir işlemdir ama mutlaka etkilidir. Eğer hızlı bir şekilde sirkeyi dökerseniz kabarma ve taşma olabilir bu sebeple dikkat ediniz.

Sirke dökme işleminden sonra etkileşim için birkaç dakika bekleyiniz.

Su ekleyin

Tuvaletinizin içerisine yardımcı olması için 3-4 litre su ekleyiniz.

Bir gece bekleyiniz

1.9 Kimyasal Yöntem

Kimyasal edinin

Eğer denediğiniz hiçbir işlem size kanal açma konusunda yardımcı olamadı ise son yöntem olarak kimyasalları deneyebilirsiniz. Büyük marketlerde kolayca edineceğiniz kimyasalların kullanılmasında;

Eğer organik yapıda bir tıkanıklık değil ise;

Tuvaletinizi tıkanmasının bir nesneden kaynaklandığını düşünüyorsanız kimyasal kullanımı uygun değildir. Kılavuz işe yaramadı ise işlem için Kırıkkale Tesisat’a başvurmanızı tavsiye ederiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir