Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı

Gider açmayı çoğumuz, tıkanmaları açma olarak bilmekteyiz. Evimizde veya iş yerlerimizde, atık su pis su gider boruları zamanla kullanımdan kaynaklanan problemlerden dolayı tıkanabilir.

Günümüzde gider açmayı gözümüzde büyütmek doğru olmaz. Teknoloji ilerledikçe, insanoğlunun yaşamını daha kolay hale getiriyor.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Gider Borusu Neden ve Nasıl Tıkanır?

Öncelikle gider borularımız neden tıkanır, sorusunu cevaplamamız gerekmekte. Gider boruları kullanıldıkça, içinde kireçlenme oluşmaktadır. Bu kireçlenmeler de zaman büyüyüp su geçişini engellemektedir. Kullandığınız tuvalet kağıtları, ıslak mendil veya koku giderici parçaları, bu kireçlenmeye takılıp gider borularınızı tıkar. Bir diğer sebep ise; aslında bir alt yapı sorunu olan eğimsizliktir. Gider borularınıza normal şartlarda % 1 eğim verilmelidir. Bu koşulu sağlamıyorsa tıkanma kaçınılmazdır. Bu problem de zamanla ortaya çıkmaktadır. Çünkü ilk kullanımda içinde kireç veya yabancı madde olmadığı için, sorun görülemez. Suyun gittiği düşünülebilir ama içerisine atılan kağıt, ıslak mendil tuvalet kokusu gibi maddeler, ana kanala ulaşmadığı için tıkanmaya sebep olmaktadır.

Genelde toprak altında giden gider borularında da toprak üstüne ağırlık yaptığı için çökmeler oluşabilmektedir. Bu durum söz konusu ise, gider borularının kırılıp veya kazılıp, yeni bir hat çekilmesi gerekmektedir. Zamanla mutfak gider borularına sıvı olarak döktüğümüz yemek yağları, gider borusunun içerisinde donarak katı hale gelip, tıkanmaya sebep olabilmektedir. Her ne kadar yemek yağını gidere dökmedim deseniz de bu tıkanmanın tek sebebi yağlanma sorunudur. Çünkü yemek tabaklarımızda kalan yağları temizlemek için evyede yıkadığımızda yağ kalıntıları gider borusunu tıkamaktadır.

Tıkanan Gider Borularının Sağlığa Zararları

Gider borularının tıkanması günümüzde ilerleyen evrelerinde bazı olumsuz durumlara yol açabilir. Giderlerin tıkanması belirli sebeplerle olur ve bu sebepler genelde insanlardan kaynaklanır. Gider borularını kullanmak ve gider borularının temizlenmesi konusunu önemsememek bir süre sonra onların kireçlenmesine neden olur ve bu da boruların güçsüzleşmesi ile sonuçlanır. Ayrıca lavabolara ya da küvete atılan katı cisimler, erimeyen kağıtlar ve peçeteler de tıkanmaların ilerlemesinin asıl nedenidir.

Tıkanan giderlerin sağlığa zararları da ilerleyen evrelerde görülebilir. Kişinin soluduğu havanın temiz olması insan sağlığı için en önemli etkenlerdendir. Giderler tıkandığında da bir süre sonra içeride soluduğunuz havaya bu lavabodan gelen bakteriler eşlik eder. Bu da soluduğunuz havanın aslında kirli olmasına neden olur.

Kamerayla Gider Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Şimdi gelelim bu gider tıkanıklarının çözümüne. En başta da söylediğimiz gibi bu tıkanıklıkları gözümüzde fazlasıyla büyütebiliyoruz. Hemen bir karamsarlığa düşerek, aklımızdan şu soruları geçirmeye başlarız; Acaba ne kadar bir kırım olacak? Kırılan fayansların tamirini ve aynı rengini nasıl bulabilirim? Yeni yaptırdığım mutfak dolabına zarar verilecek mi? Bu problemden kaç günde kurtulabilirim? Ve bunun gibi daha birçok soruyu kendimize sorarız. Dediğimiz gibi teknolojik çağda yaşadığımız için, her geçen gün bilim adamları insanı hayatını nasıl kolaylaştırmak konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Gider açma problemlerini firmamız günümüz teknolojiyi takip ederek, son sistem robotlar ve kameralı cihazlar kullanarak, borularınızı açmaktayız. Kırıkkale Tesisat bu işlemi tamamen, hiçbir yeri kırmadan, etrafa zarar vermeden, temiz ve sağlıklı, sıhhi temizliğe uygun biçimde yapmaktayız. Probleminize en kısa zamanda intikal ettikten sonra, çok kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturmaktayız. Öncelikle tıkalı olan gider borusunu makineyle açma işlemini yapmaktayız. Gider borusunu açtıktan sonra, kamera ile tıkalı olan hatta giriş yaparak, tıkanıklığa sebep olan problemi araştırıp, size garantili çözüm sunmaktayız. Bu tıkanmalarda kamera kullanmamızın tek sebebi garantidir. Yaptığımız işlemin garantisi kamera ile görüntü almak da diyebiliriz. Tıkalı olan boruya makine ile müdahale edip açtıktan sonra kamera kullanmazsak, neden tıkandığı ve bir daha aynı problemi yaşayabilir misiniz, sorularına cevap verilemez. Bu nedenle açtıktan sonra kamera ile görüntü alınıp, yaptığımız işlemin ne kadar uzun ömürlü ve kalıcı olduğunu rapor halinde sizlere vermekteyiz.

Alanında uzman, disiplinli ve iş ahlakına tamamen uygun eğitimli ekibimizle, Kırıkkale’un her yerine hizmet vermekteyiz. Siz sadece iletişim bilgilerimizden herhangi bir numarayı arayarak, gider açma servisi talebinde bulunabilirsiniz. Talep sistemimize ulaştığında, aynı gün içinde ve en kısa zamanda olay yerine intikal edip, giderlerinizi açmaktayız.

Kamerayla Atık Su Giderini Açan Firmalar

Kameralı robot teknolojiler kullanarak, atık su gider borularını açan firmalarkameralı gider açan firma da denmektedir. Aslında yapılan iş tesisatçılığı en uygun ve temiz çözümlerle, kırmadan uygulamaktan öteye geçmemektedir. Ancak günümüzde yaygınca kullanılan cihazlar ve aletler tesisat sektöründe de kullanıldığı için bu firmalar sıradan tesisatçılardan ayrılmıştır. Kanal borularında görüntüleme sağlayan gider açma kameraları kullanan tesisatçıların asli amacı tıkanan gidere kırmadan müdahale etmektir. Şimdi biraz da kameralı atık su borusu açma işleminin nasıl yapıldığından bahsedelim.

  • Tıkanıklık açma makinesi gidere gönderilerek tıkanıklığın açılması için çalışma başlatılır.
  • Eğer tıkanıklık açıldıysa gider borusuna kamera gönderilerek giderdeki tıkanıklığın sebebi ve yeniden tıkanma olasılıkları incelenir.
  • Tıkanıklık robotla açılmadığı takdirde yine kamera gönderilir ve tıkanıklığın tam yeri kamerayla bulunur. Bulunan yer baz alınarak bölgenin tamiratı yapılır.

Makine ile tüm giderler açılabilir mi?

Cihazla gider açma çalışması yapan firma ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Robotla gider neden açılmaz? Nadir durumlarda da olsa yaşanacak bir problem olabilir giderinin açılmaması durumu.  Peki hangi durumlarda gider açılmaz madde olarak sıralayacak olursak ;

  • Nedenlerden biri atık su tesisatının ileri seviyede kirlenmiş olabilme ihtimalidir. Yıllarca kullandığımız tesisat borularının bir plastik olduğunu unutmamalı içerisinde kendini temizleyecek özelliği bulunmadığını da göz önüne bulundurmalıyız. Bu pislikler zamanla boru içerisini sararak boruyu tamamen etkisiz hale getirmektedir.
  • Tesisat boruları döşenirken ustaların bilinçsiz ve özensiz yaptığı her iş ileride başımızı ağrıtacak büyük sorunlara gebe olabileceği de düşünülmelidir. Yapılan yanlış tesisat işleri tıkanıklık yaşamanıza sebep olacak en büyük etkenlerden birisidir.
  • Binaya ait genel olan rögara bağlantı yapan ana pimaş borularında olan çökmeler ve kırıklarda tıkanıklığa sebep olmuş olabilir. Bu tip bir sorunu makine ile tıkanıklık açma ustalarımız tecrübeleriyle anlyacaklardır ve size çökme yer tespiti yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceklerdir.   Dedektörle Kanal Tespiti    adlı makalede ayrıntıları inceleyebilir ve bu konuda hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz.
  • Tabi birde ana boru tıkanıklıkların da durum belkide binanın kendi tesisatıyla değilde rögarın tıkanmasıyla oluşabilir. Bu durumda oturduğunuz ildeki belediye ekiplerinde yardım isteyerek rögar açma işlemini yaptırabilirsiniz.

Anlattığımız tüm problemleri yaşayabilme durumunuz söz konusudur. Hasar tespiti yapılmadan önce kesinlikle kırıp dökme yaptırmayınız. Problemin görüntülü cihazlar sayesinde tespitinin yapılıp ona göre bir tedavi şekli uygulanması gerekmektedir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir