Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

Pimaş , teknik adı ile PVC atık su tesisatı borularına verilen isimdir. Diğer bir ismi ise gider borusudur. Yapımında dikkatli olunmaması halinde, küçük çatlaklar ileride büyük arızalar yaşamanıza sebep olabilirler. Bir de sürekli gözümüze çarpan pimaş açıcı yazısı var ki belki de çoğunuz hala ne demek olduğunu bilmiyor.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaşların tıkanmasının sebepleri oldukça fazladır. Fakat dilerseniz ilk olarak pimaşlara değinelim. Yukarıda da belirttiğimiz gibi pimaş; giderlerinin kanalizasyona bağlanmış olduğu boru hattı olarak tanımlanır. Pimaşın etken maddesi ise PVC’dir. Dayanıklı olduğundan dolayı, tesisatlarda kullanılan birincil maddelerdendir. Pimaşlar, genel kullanım hatalarından dolayı tıkanabilir. Lavaboların ve evyelerin uzun süreli olarak yağ atıklarına maruz kalmış olması ve ayrıca içerisine atılmış olan yabancı maddeler pimaşların tıkanma nedenleri arasında yer alır. Ayrıca tuvaletlere ve banyolara atılan erimeyen maddeler ve katı cisimler de bir süre sonra erimeyeceğinden dolayı pimaş tıkanıklığına neden olabilir. Ayrıca inşaat çalışması sırasında meydana gelen bazı olaylar sebebi ile de pimaşlarda tıkanıklık sorunu ile karşılaşılabilir. İhtiyaca istenen cevabı vermeyen boruların kullanımı ve boruların birleştirilme aşamasındaki özensizlik de tıkanmanın sebeplerindendir.

Makineyle Pimaş Açan Tesisatçı

Gözümüze genelde minibüslerde çarpan pimaş aç yazısı, tıkalı olan pimaşların kırmadan açılması işine verilen genel isimdir. Halk arasında söylenen bir isim olduğundan, reklam yapılırken bu isim kullanılmıştır. Pimaş açma işi önceden farklı yollarla yapılırken, günümüzde makinelerle zahmetsizce yapılıyor. Üstelik zorlanmadan ve kırıp dökmeden gider açılıyor. Klozetlerde ve alaturka tuvaletlerde robotla kırmadan tıkanıklık açma çalışmalarını, profesyonel kadromuz ile garantili olarak yapıyoruz.

Normal bir tesisatçı çağırdığınızda olayın ciddiyetini anlayacaksınız. Size tıkalı giderin kırılarak değiştirileceğini ve hattın komple yenilenmesi gerektiğini söyleyecektir. Ancak bu maddi ve manevi yükü çekmek zorunda değilsiniz. Robotla pimaş açma sayesinde, hem işi ucuza getirecek hem de evinizde kırılan hiç bir yer olmayacak. Böyle bir imkanı başka hiç bir işte bulamazsınız. Pimaşa atılan bez, kıl, kolonyalı mendil, ped, ne varsa makine ile kolayca giderden çıkarılır. Tıkalı pimaş açmada farklı yollar da denenmektedir.
Pimaşa kostik dökerek açmak da denenen yöntemler arasındadır. Fakat bu tür bir yöntem, pimaşlardaki contaların erimesine neden olarak, daha büyük bir arızayı doğurabilir. Sadece bodrum katlarda, conta yansa da bir alt katında daire olmadığından kaçırma durumunun önemli olmadığı yerlerde kullanılabilir. “Kostik tıkalı pimaşı açar mı?” sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabi ki kostik her tıkanıklığı açmaz. Sadece kireç, yağ tabakası vb. eriyip çözülecek olan atıkların yol açtığı pimaş tıkanmalarını açar. Bezden dolayı tıkanmış bir pimaşı, asla kostikle açamazsınız. Tıkanmış olan pimaş kamera sistemimiz ile görüntülenir ve içeride herhangi bir atık kalmışsa veya çamur gibi tam sökülmeyen atık varsa, yıkama yoluyla pimaş sıfır hale getirilebilir. Lavabo borusu yıkama işlerinde kullanılan bu makine, 150 bara kadar basınç üretir ve boru çeperine çarpan bu su, hiç bir pisliği bırakmadan söker atar. Tüm teknolojik ekipmanları bünyesinde barındıran firmamız size mutlaka çözüm üretir.

Kamerayla Pimaş Açan Tesisatçı Usta

Kırıkkale Tesisat firması kameralı aletle pimaş açma servisini Kırıkkale’un tüm semtlerine vermektedir. Tıkanan pimaşı aletle açma işleminin ardından pimaşın içine kamera gönderilerek tıkanıklığın açılıp açılmadığını görüntüleyen pimaş açma ustalarımız kanalın içinde ne var ne yok görüntülemektedir.  Tıkalı pimaşı açma işleminin ardından servis formu doldurarak işlemi garanti altına almaktadır. Kırıkkale Tesisat garantili pimaş açma hizmeti veren firma olarak kendisini kanıtlamıştır. Bizi ve tesisatçı ustalarımız hakkında müşterilerimizin düşüncelerini referanslardan ve sitemize yapılan yorumlardan kontrol edebilirsiniz. Firmamız tıkanan pimaşları açmak için aşağıdaki teknolojik cihazları kullanmaktadır.

  • Pimaş açma robotu
  • Pimaş görüntüleme kamerası
  • Pimaş yıkama jeti

Yukarıda saymış olduğumuz maddelerde kullanılan teknolojik cihazlar, her firmada bulunmamaktadır. Pimaş tıkanıklığı sorununa karşılık robotla pimaş açan su tesisatçı servis çağırmalısınız. Böyle bir durumda internet üzerinde yapacağınız pimaş tıkanıklığı açan yerler araması ile birlikte aradığınız firmayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat Kırıkkale Tesisat, her anlamda köklü bir firma olması ve sektöründe öncü gelmesi nedeniyle her zaman tercih edilmesi gereken bir firmadır. Özellikle kameralı makine ile tıkanan pimaşları açan firmalar sayısı oldukça azdır. 7/24 hizmet ve her konuda sizlere destek olan usta tesisatçı ekibimiz, sizlere bir telefon kadar uzağınızdadır.

Makine ile gider açıldıktan sonra tekrar tıkanma olurmu?

Robotlu sistemle açılan tuvalet,mutfak,süzgeç giderleri gibi tüm giderler makine ile açıldıktan sonra özensiz kullanımda tekrar tıkanabilir.  Örneğin ;

Mutfak gideri cihaz ile açıldıktan sonra eski sistemde kullanılmaya devam ederse tekrar tıkanması kaçınılmazdır. Evye içerisine dökülen yağlar,yemek artıkları tekrar bir yerde birikebilir ve  aynı sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabi birde mutfak lavabosunun içerisinde aşırı derecede bir yağlanma var ise bu yağlar kalıplaşmış bir şekilde borunun çapını daralttığı için tekrar tıkanma söz konusudur..

    • Tıkanan mutfak lavabosunu makine ile açan firmalar tıkanıklığı giderdikten sonra boru içerisini kamera ile görüntüleyeceklerdir. Görüntüleme işleminde boru içerisinde aşırı derece yağlanma olup olmadığı ekrandan net gözükecektir. Peki yağlanan mutfak gideri için çözüm nedir? Jet yıkama denilen basınçlı su ile boru içerisi yıkanabilir ve tesisatın ömrü ciddi derecede uzayabilir. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti adlı yazımızda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
    • Tuvalet tıkanmalarında da mantık aynıdır aslında makine ile gider açıldıktan sonra dikkatsiz kullanılmaya devam ederse tıkanmalar yaşanmaya devam edecektir.

Gider borularının tıkanması sadece kullanımla alakalımıdır ? Tabi ki hayır bazen borular çok dar döşenmiş olabilir. Ters eğim verilmiş olabilir bunlar tesisatta yapılan hatalardır. Tesisat hatalarının düzelmesi için onarım şarttır. Aksi taktirde sık sık bu sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Net tespit için görüntülü sistemlerden yararlanılmalı ve yanlış uygulamaların önüne geçilmelidir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir