Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Lavabo borusu açma işlemi, profesyonel tesisat firmalarının yapabileceği ve dikkat gerektiren ciddi bir iştir. Tıkanan boruları açmak kadar, açıldıktan sonraki süreç de en az açma süreci kadar önemlidir.

Çünkü sizin için önemli olan iki nokta; Tıkanıklık açmadan önceki süreç ve tıkanıklık açıldıktan sonraki süreçtir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Tıkanıklık açmadan önce, lavabodaki tıkanıklığın açılıp açılmayacağını düşünürsünüz. O an aklınıza başka hiçbir şey gelmez. Yeter ki şu tıkanıklık açılsın, başka bir şey istemeyeceğim, diye düşünürsünüz. Kendi kendinize bir sürü söz verirsiniz. Tabi tüm bunlar tıkanıklık açılıncaya kadar geçerlidir. Lavabo açılır açılmaz, o verilen sözler ve duyulan kaygılar tamamen kaybolur. Artık lavabo tıkalı değildir ve beyin otomatik olarak diğer bir soruyu sorar size. Lavabo tekrar tıkanır mı?

İşte bu bölüm de tıkanıklık açıldıktan sonra ki süreçtir. Yani sizin acaba tekrar tıkanır mı, sorusunu sorduğunuz süreç. Bu gibi durumlar, tıkanan lavabonun açılması sırasında kameranın gerekliliğini zorunlu kılar. Gider açıldıktan sonra tekrar tıkanmaması için kamera ile kontrol şarttır. Zaten kamera ile kontrol esnasında, siz de kendi gözünüzle; sorun var mı, yok mu, görürsünüz. Herhangi bir tesisat yapım hatası varsa, kamera bunu da görmenizi sağlar. İşte tam da bu sebepten kameralı lavabo borusu açma çok etkili ve kalıcı çözüm üreten bir sistemdir.

Lavabo Açan Kameralı Cihazların Özellikleri

Tıkanan lavabo borularının açılması aslında önceden gözümüze çok zor görünen bir durumdu fakat artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte makinelerin de yardımıyla bu işlemler çok kısa sürede halledilebiliyor. Lavabo borularının tıkanması sorunu ile ilgili olarak birçok neden sayılabilir. Bunun çoğu ise kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır. Örneğin lavaboya suda erimeyen katı cisimlerin atılması bir süre sonra giderlerin tıkanmasına sebep olacaktır. Ayrıca yemek atıkların ve kullanılmış yağların da lavaboya dökülmesi tıkanmaya neden olabilir. Fakat artık lavabo tıkanıklığından korkmanıza gerek yok. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lavabo açan kameralı cihazlar sayesinde bu işlemler kısa sürede, ağrısız olarak hallediliyor. Lavabo açan kameralar bu işlemler için özel olarak üretilmiştir. Kameralar sayesinde tıkanıklığın nerede ve ne derecede olduğu öğrenilebilir. Hiçbir yer kırılmadan ya da zarar görmeden kameralar gider kısmına gönderilir ve gereken işlemler yapıldıktan sonra tıkanıklık açılmış olur.

Tıkalı lavabo giderini aletle açan usta-Cihazla lavabo borusunu açan firmalar

Gider boruları aletle açılınca tesisata zarar verilir mi?  Tıkanmış lavabo borusunu robot makine ile açma işleminden sonra tekrar tıkanır mıAtık su giderini robot denilen sistemle açtırmanın tesisata kesinlikle hiç bir zararı yoktur. Aletle lavabo borusu nasıl açılır? Bu sistem boru içerisinde helezon yayıyla ilerleyerek borunun gidiş yönüne doğru şekil alarak sadece tıkalı olan bölgedeki pisliğe baskı yapmaktadır. Önüne çıkan engelleri parçalayarak  Rögara göndermektedir. Robotla açılan lavabo borusu elbetteki dikkatsiz kullanım devam ettiği müddetçe tekrar tıkanmaya meyilli olacaktır. Özellikle mutfak lavabolarında yağlanma karşılaştığımız en sık problemlerden biridir. Peki bu durumda ne yapmalıyız , yağlanmış gider borularını jet yıkama diye adlandırılan bu makine tazyikli su ile %90 oranında temizlenmesi sağlanmaktadır. Daha detaylı bilgi için linke tıklamanız yeterlidir.

Atık su tesisatındaki tıkanmalar sadece pislikten dolayı oluşmamakla birlikte hatalı döşenmiş tesisat boruları da tıkanmaya davetiye çıkarmaktadır. Gider borusunda ne gibi bir hata olabilir? Ters eğim verilmesi yanlış yapılan montaj boruların çapının aşırı derecede dar olması da tıkanmalara sebebiyet vermektedir.  Problemin ne olduğunu nasıl anlarım? Aletle lavabo tıkanıklığını açmada nasıl bir yol izlenir. Bunları sıralayacak olursak;

  • Adresinize gelen tesisatçı ekibimiz önce lavabo borusuna uygun başlığı takarak gider borusunun içerine gönderir
  • Borulara hiç bir zarar vermeden sadece pislikleri temizleyerek rögara gönderir
  • Açılan gider borusuna ucunda endoskopik kamera olan alet tesisatın içerisine gönderilir
  • Lavabo borusunun içerisi ekrandan izlenerek neden tıkandığı hakkında net bilgi edinilir
  • Ardından yapılan tüm gözlemler ve hasar tespiti sizlere aktarılır
  • En son olarak yapılan işlemler servis formu kağıdında açıkça belirtilerek imzalandıktan sonra 1 nüshası size teslim edilir

Kameralı Lavabo Açan Tesisatçı

Kırıkkale Tesisat, kameralı lavabo gideri açan firma olarak Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet veren tesisat servisidir. Firmamızda bulunan lavabo açan kameralı cihazlar, Avrupa’da kullanılan teknoloji ile birebir aynıdır. Firmamızda kamerayla lavabo borusu açan tesisatçı bir firmada bulunması gereken tüm cihazlar bulunduğu gibi konusunda uzmanlaşmış tesisatçı ekibimiz tıkanan lavabo giderini kamerayla açan ustalar olduğundan kısa süre içinde sorununuzu çözüme ulaştırmaktadır. Siz de lavabo borusu tıkandılavaboyu kamerayla kim açar diyorsanız, bizi arayıp servis kaydı açtırabilirsiniz. Tıkanan lavabo borularında garantili ve kameralı tıkanıklık açan tesisatçı firmamızla tanışıp, tüm soru ve kaygılarınıza son verin.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir