Gider borularındaki tıkanma problemleri, artık çevremizde görebileceğimiz durumlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Bizde bu yazımızda her evde ve iş yerinde oluşan tıkanmalar için ne yapılabilir konusuna değineceğiz. Ayrıca pimaş yıkama işleminin detaylarını da öğrenebilirsiniz.

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Gider borularındaki tıkanma problemleri, artık çevremizde görebileceğimiz durumlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Bizde bu yazımızda her evde ve iş yerinde oluşan tıkanmalar için ne yapılabilir konusuna değineceğiz. Ayrıca pimaş yıkama işleminin detaylarını da öğrenebilirsiniz.

Gider borusu yıkama işlemi, basınçlı su üreten bir makine kullanılarak boru içerisinden yağların veya kirecin sökülmesini sağlamaktır. Bu iş, tıkanan giderlerin sık sık tıkanmaması için yapılır. Çünkü bir giderin içinde yağ veya kireç varsa, tıkanıklık açılıp tel geri çekildiğinde birikmiş yağ gideri tekrar tıkayabilir. Özellikle mutfaklarda, hele ki restoran mutfaklarında bu durum adeta krize neden olur. Gider tıkalı iken hiç bir restoran çalışamaz ve böyle bir durumda en acil şekilde müdahale gerekir. Bir işletmede yaşanan gider borusunda tıkanma, maddi olarak çok büyük zararlara uğramasına neden olabilmektedir. Bu sebeple, tıkanıklık açıldıktan sonra gider borusunda yıkama yaptırmaları şarttır. Yemek hizmeti veren işletmelerin, en geç yılda bir pimaş yıkama servisinden hizmet alması gerekir. Gider borusu tıkandıktan sonra açmakla uğraşmak ya da yıkamaktansa bu sorun yaşanmadan evvel atık borusu yıkama işlemi yapılmalıdır. Maddi kayıp yaşamadan önce, gider borusu temizliği için harcanacak olan para çok daha az olacaktır. Hem sorunun yaşanmasını neden bekleyin ki? Sadece maddi açıdan değil, manevi açıdan da olayın stres boyutunu düşününce makineyle gider borusunun yıkanması işinin çok yararlı olduğunu anlayacağız.

 Gider borularının kirlendiği nasıl anlaşılır ve yıkamanın faydası nelerdir?

Tesisat borularını neden yıkatmalıyım ? Pimaş borusu yıkanırmıGider borularını yıkamanın faydaları nelerdir ? Bunları yazımızın devamında detaylı olarak inceleyeceğiz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Eski zamanlarda boruların içerisi kirlendiği zaman tesisat değişimi yapmak şarttı. Şimdi ise gelişen yeni teknolojik cihazlardan sonra kirlenen pimaş borularının değişmesine gerek kalmamıştır. Gider borularını yıkamanın faydası yapılacak olan bir dizi tamiratın önüne geçmektedir. Tadilatta sadece pimaş boruları değiştirilmiyor ek olarak fayanslar ve kullanılan malzeme işçilik hepsi birden oldukça yüksek bir bütçeye çıkmaktadır. Tüm bunların önüne geçebilecek sistem boru içerisini makine ile yıkamaktan geçmektedir.

    • Gider borularının kirlendiğini nasıl anlarız?  Tesisat boruları aslında bize küçük ipuçları vererek ileride yaşayabileceğimiz büyük sorunların habercisidir. İlk başlarda suyu yavaş çekmeye başlayarak kendini belli etse de zamanla ara ara tıkanmalara sebep olacak ve en sonun da pimaş borusunun tamamen tıkanmasıyla kullanılmayacak duruma gelecektir. Acil önlem alınmazsa daha büyük sorunlara gebe olabilecek gider tıkanmaları için uzman bir firmadan yardım almak yapılabilecek en bilinçli davranış şeklidir.
    • Cihazla çalışan şirketler tesisata herhangi bir kırma dökme yapmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır.  Yıkama işleminin önemi ise burada ortaya çıkmaktadır. Yıkanmayan tesisat borusu zamanla içerideki atıklardan çürüme yapabileceği gibi geri dönüşü olmayan hasara neden olmaktadır. Kanal görüntüleme makinelerimizle boru içerisindeki sorunları tespit edip yıkama yapılacak olan alanı belirleyebiliriz. Boru içerisini gösteren kameranın ne işe yaradığını anlamak için yandaki linke tıklayabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Jet Motorla Gider Borusu Nasıl Yıkanır?

Jet motorları basınç prensibine göre çalışan bir alettir. Jet motoru mekanizması borudaki tıkanıklığın giderilmesinin ardından tekrar bir tıkanmanın yaşanmasını engellemekle sorumludur. Evinizdeki tesisat sistemine göre su basıncı değişiklik gösterir. Suyun tazyikinin şiddetli olmadığı zamanlarda ise daha etkili bir yıkama işlemi gerçekleştirilir. Jet motorlar her koşula uyum sağlayarak, oldukça az firmanın sahip olduğu bir motor çeşididir.

Müşterilerimizin karşılaştığı sık durumlar arasında yer alan gider borusunun tıkanması, aynı zamanda insan sağlığını da tehdit eder. Doğru yöntemler uygulanmayarak yapılan gider açma işlemlerinin ardından, gider borusunun kullanılmaya devam edilmesi kesinlikte risk oluşturur. Fakat jet motor ile gider borusundaki tıkanıklığın giderilmesi işlemi sonrasında, sorunun kesin olarak giderildiğinden emin olunarak boru içerisindeki bütün pisliklerin sağlığı tehdit etmesi durumu ortadan kaldırılır.

Makineyle Gider Borusu Temizliği

Bazı borularda tıkanıklık açma makinesi bile sonuç vermez. Çünkü borular o kadar çamurumsu bir tabakayla kaplıdır ki makine yayını boruya salınca, su gider. Ancak yayı geri çekince, çamurumsu tabaka suyun geçişine izin vermez. Böyle bir tıkanmayla karşılaşıldığında tek çözüm jet motorla gider yıkamaişlemi yapılmasıdır. Hemen hemen her boruya uygulanabilen makineli gider yıkama işlemi, özellikle otopark ve bahçe giderlerinde sürekli kullanılan bir sistemdir. Otopark giderleri temiz olsa da otoparklarda araç yıkanan kısımlardan giderlere yoğun toz ve çamur akar. Bu sebeple giderler çok çabuk çamur dolabilir. Eğer giderde 1 yıl kadar tıkanma görmek istemiyorsanız, makinelerle yıkama yapılmalıdır. Bahçe giderleri yıkamaya daha çok ihtiyaç duyan giderlerdir. Sebebi ise dışarıda toz, toprak, çöp vb. atıkların bol olmasıdır. Bir de yağmur yağdığında yağmurun sürüklediği çamur ve çöpler boruya dolarak, çok ciddi tıkanıklığa yol açarlar.

Su jeti ile gider yıkama bu sorundan bizi kurtaracak tek yoldur. Mazgal tıkanıklığında da aynı şekilde yıkama makinesi kullanılabilir. Su işleri ilgilenen belediye ekiplerinde de rögar tıkanıklığını açmada kullandıkları büyük kukalar bulunur. Kırıkkale Tesisat ustaları tarafından kullanılan makine, onun taşınabilir tekerlekli daire içinde kullanılabilir versiyonudur.

Su Jetiyle Gider Yıkayan Firmalar

Tıkanan gider borusu yıkanmadığı takdirde tekrar tıkanmaya meyilli olur. Bu yüzden gider tıkanıklığı açıldıktan sonra mutlaka yıkama işlemi yapılmalıdır. Kırıkkale Tesisat, gider borularını makineyle yıkama hizmeti veren bir firmadır. Gider borularını jet motorla yıkayan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kırıkkale’un tüm semtlerine hizmet veren firmamız, otel ve restoran gibi iş yerlerine de su jetiyle pimaş yıkama hizmeti vermektedir. Ayrıca firmamızla bakım anlaşması yaparak, firmalara makineyle gider yıkama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir