Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Gider Açma Ürünleri

Gider açma ürünlerini inceleyeceğimiz bu yazıda, sizlere yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Giderlerin çapları ve kullanım alanları farklı olduğundan, tıkanmalara sebep olan ögeler de farklıdır.

  • Mesela mutfak giderlerinin tıkanma sebebi yağlanma.
  • Tuvalet borularında tıkanma sebepleri genellikle tuvalet kağıtları, kolonyalı mendil gibi atılan cisimlerdir.
  • Banyo süzgeçlerinde ve lavabolarında kıl, tüy, yıkanan çamaşırların iplerinden dolayı tıkanmalar yaşanır.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

Evdeki gider borularının bakımı yapılmadığı ve yanlış kullanıldığı zaman çeşitli olumsuzluklara yol açabilir. Bunlardan birisi de gider borusunun tıkanması sorunu gelir. Tıkanmalar sadece lavabolarda değil, klozetlerde, banyo giderlerinde ve tuvaletlerde de meydana gelebilmektedir. Bütün tıkanmaların ayrı sebepleri olabileceği gibi ortak sebepleri de vardır. Tıkanmaların meydana gelmesinin en önemli sebebikatı cisimlerin gider borularına atılmasıdır. Katı cisimler suda erimediği için bir süre borularda kalacak ve darlaşmaya neden olacaktır. Böylece pis su gitmediği için bu durum da tıkanma ile sonuçlanmaktadır. Tıkanmaların bir diğer nedeni de gıda ve yemek atıklarının direk lavaboya dökülmesidir. Bu yemek artıkları özellikle pimaş kısmını tıkayabilir ve gereken alanın küçülmesine neden olur. Giderler de tıkandığı için gider borusundaki atıkların geri tepmesi olabilir ve başınıza büyük sorunlar açabilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Mutfak Gideri Neyle Açılmalıdır?

Her bölgedeki gider borusu tıkanma sebebi başkadır. Buna göre de tıkanmaya sebep olan neyse o sorunu çözecek açıcı kullanılmalıdır. Sorunun ne olduğunu bilmeden ya da tahmin etmeden, doğru çözümü bulamayız. Mutfak giderlerinde, boruların eğimsiz döşenmesi nedeniyle ya da hattın uzun olması, çok dirsek kullanılması yüzünden yağlar borunun dibine çökerek birikebilir. Bu sebeplerle oluşan yağ birikintileri boruları tıkar. Normalde bu gideri açmanın profesyonel yolu, gider açma makinesidir. Ancak gider açma ürünleri ile denemek için, mutfak giderindeki yağlara yağ çözücü kullanılmalıdır. Boruda oluşan yağı herhangi bir darbe ile delip açabilirsiniz ancak teli geri çektiğiniz anda delinen yer, tekrar yağ dolar ve gider tıkanır. Bu mutfak giderini açmak için yağ çözücü kullanılırsa, eriyen yağlar borudan akıp gidecektir. Tabii ki yağ çözücü ile yağı akıtmak için de önce makine ile ya da susta ile bir yol açılmalıdır. Aksi takdirde yağlardan tıkanan gider borusu, yağ çözücü sıvıyı geri atar. Mutfak giderlerinde kendi çabamızla yapabileceklerimiz bunlardır.

Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılmalıdır?

Tuvalet tıkanıklıklarında ise yağ çözücü kullanılmaz çünkü tuvalet giderinde yağ olmaz. Zamanla kireçlenmelerin görülebildiği tuvalet giderlerinde, genellikle gidere kaçırılan cisimlerden dolayı tıkanmalar yaşanır. Tıkanıklık açma makinesi bu gibi durumlarda yine en iyi çözümdür. Fakat yapabileceklerimizi anlattığımız için size tıkanıklık açma makinesi yöntemi ile gidere kaçan bezi yakalamayı anlatacağım. Gider açmada kullanılan ürünler arasında tuvalet tıkanıklığı açmak için işinizi görecek şey kancalı sustadır. Makinenin çalışma prensibi, dönerek ve ileri doğru giderek, gidere kaçırılan cisme dolanmaktır. Cisme dolandıktan sonra aynı şekilde dönerek geri çeker. Siz de nalburlardan bulabileceğiniz kancalı susta ile elle çevirmek suretiyle gidere kaçan cisme dolayabilir iseniz, geri çeker ve böylece gideri açmış olursunuz. Ancak bu o kadar kolay değildir. Makinenin çevirme gücü ve ilerleme gücü, elin yapabildiğinden 20 kat daha üstündür. Yine de tuvalet tıkanıklığını açmak için bu gider açma ürününü kullanmalısınız.

Fakat unutulmamalıdır ki gider açıcı maddeler, yapıları itibariyle pek çok kimyasal bileşeninden meydana gelmiştir. Bu açıcılar lavabo açmak için kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilebilir. Yinede içeriğinde asit bulunuyor olması, yanlış kullanılması sonucunda hem kimyasalların doğaya aktarılmasına ve bitkilerin asitler sonucu zarar görmesine neden olabilirken; diğer yandan asitli maddeler sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Bu yüzden gider açan asitli kimyasalların doğaya verdiği zararlar konusunda dikkatli olunması gerekir.

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılır?

Sırada lavabo ve süzgeçlerde kullanılması gereken ürünlere geldi. Lavaboların tıkanma sebepleri, genellikle saç kılları ve yün, tüy gibi şeylerdir. Bu nedenle tıkanan banyo giderlerini açmak için kullanabileceğimiz gider açma ürünleri de aynı tuvalet açma ürünü gibidir. Sistem aynı şekilde kullanılmalıdır çünkü giderdeki saç kılı, yün vb. cisimlerde çevrilen yaya dolanarak çıkarılır. Gider açma ürünleri ve yerine göre kullanımı bu şekildedir.

Garantili Gider Açma Servisi

İstanbul Tesisat firması, tıkanan gideri ürünle açma işlemi başarılı olmadığı takdirde arayıp gider açma servisi isteyebileceğiniz bir firmadır.

Makine kullanarak gider borusunu açma hizmetleri veren firmamız, çoğu tesisat firmasında bulunmayan cihazlar kullanmaktadır. Kamerayla gider açan firmalar zaten bir elin parmaklarını geçmez. Ancak gider açmada kamera kullanılmadığı zaman sürekli tekrarlayan gider tıkanması yaşanabilir.

Bunu önlemek için aletle gider açan usta ekibimiz, gideri robot cihazlarla açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme alarak tıkanıklığın giderildiğini ve olası sorunları size göstermektedir. İstanbul Tesisat olarak verdiğimiz robotla gider tıkanıklığı açma hizmetimiz için haftanın 7 günü servis talep edebilirsiniz.

Gider borularına zarar vermeden açma yöntemleri

Tesisatlarda karşılaşabileceğimiz en sancılı durumlarda biride hiç şüphesiz ki gider borularında ki tıkanmadır. Kendimiz bu gideri bir şekilde açmaya çalışırız. Ama borulara verebileceğimiz zararın makine ile tıkanıklık açma ücretini 3’e katlayabileceğini düşünemeyiz. Tesisat borusunun içerisine açıp bakmak gibi bir imkanımız malesef olmadığı için yanlış bir uygulama yapmamız da kaçınılmazdır. Problemin ne olduğunu bilmeden müdahale etmek çok ucuza yaptıracağımız tıkanıklık açma işlemini yüklü bir masrafa dönüştürmemiz kaçınılmaz olacaktır.

 Lavabo açıcı kimyasallar boruya zarar verirmi? Evde gider borusunu açmanın zararı varmıdır?

  • Kimyasal ilaçla tıkanıklık açma işleminde gider borularında erimeler, delinmeler oldukça sık yaşanan bir durumdur.
  • Kancalı susta gibi aletlerle gider borusunu açmaya çalışmak tesisata zarar verirmi ? Sert cisimler ile gidere baskı yaparak tıkanıklığı açmaya çalışmak boruların kırılmasına ve ek yerlerinin yerinden oynamasına sebep olabilir ve bu gibi bir durumda tadilat yapmak kaçınılmaz olacaktır.

Makine ile gider borusu nasıl açılır ? Tıkanıklık açma cihazı borulara zarar verirmi?

Makine ile gider borusunun içerisine gönderilen tel 25 metreye kadar ulaşabilir ve başlığı sayesinde önünde pislikleri temizleyerek gider borusunu açmaktadır.

Cihazla gider açma işleminde yaylı sistem sayesinde boruların içerisinde dönerek ilerleyen tel  gider borularına hiç bir şekilde zarar vermemektedir.

Ayrıca İstanbul Tesisat firması tüm gider borularını açtıktan sonra ücretsiz olarak kamera ile görüntülemesini de yapmaktadır.

Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı  adlı makalemizde detaylı olarak inceleyebilir veya bizi arayarak müşteri hizmetleri personelimizden bilgi edinebilirsiniz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir