Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Gider Açma Nasıl Yapılır

Bu soru sıkça sorulan internet üzerinde de çok aranan bir konudur. Bazıları gider açma makinesini merak ettiğinden bu sorunun cevabını arar. Bazıları ise, acaba bu işi usta çağırmadan kendim nasıl hallederim, konusunu öğrenmek için bu soruyu sorar.

Gider açma nasıl yapılır?

Bu soru sıkça sorulan internet üzerinde de çok aranan bir konudur. Bazıları gider açma makinesini merak ettiğinden bu sorunun cevabını arar. Bazıları ise, acaba bu işi usta çağırmadan kendim nasıl hallederim, konusunu öğrenmek için bu soruyu sorar.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Gider açmanın farklı yöntemleri vardır. Sadece kendiniz denemek istiyorsanız; susta veya kılavuz yardımıyla ya da lavabo açıcı kimyasallar ile yapabilirsiniz. Giderin içinde bulunan cisme göre, ne malzeme kullanılacağı belirlenir. Genellikle susta ile denemeler yapılır ve başarı oranı yarı yarıyadır. Ancak bunların yerine düzgün bir firma bulup, işi kaliteli ve profesyonel bir şekilde yaptırmak daha mantıklıdır. Çünkü alınan susta, kılavuz ve lavabo açıcı kimyasallar tıkanıklık açma hizmeti için ödenecek olan ücretin yarısı kadardır. Üstüne bir de sizin kaybettiğiniz zaman, evinizdeki kirlenme ve emekleriniz de eklenince aynı paraya denk gelir.

Uzman bir firma çağırırsanız, hiç olmazsa sıkıntınız stresiniz olmaz. O kadar parayı malzemeye verdikten sonra, neden sıkıntı çekesiniz? Ayrıca kendi başınıza açabileceğiniz tıkanıklık, tam anlamıyla açılmadığı için gider kısa sürede tekrar tıkanacaktır. Onca emeğiniz ve paranızın çarçur olmasındansa; kafanız rahat, keyfinize bakarken gideriniz açılır. Hem de tüm bu zahmetlere katlanmadan, ortalık kirlenme derdi olmadan. Makinenin nasıl çalıştığını merak edenler için internet üzerinde videolar bulunur. Tıkanıklık açma arattığınız anda karşınıza bir sürü video çıkacaktır. Herhangi birini seçerek izleyebilirsiniz. Kendi gözünüzle tüm merak ettiklerinizi ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Başınıza gider tıkanması problemi gelirse, internet üzerinden numaralarımıza da anında ulaşabilirsiniz. Kırıkkale Tesisat yazdığınızda, üst sıralarda çıkan 3 adet sitemizden de bize ulaşmanız mümkün. Hizmet kalitesini, profesyonellik farkını size yaşatacağımızdan emin olabilirsiniz. Kırıkkale Tesisat ve Kırıkkale Su Tesisatçısı olarak size yardımcı olmaya çalışacağız.

Gider Açan Firmalar

Gider açma nasıl yapılır? sorusuna yeterli bir cevap alabildiğinizi ümit ederiz. Bu sorunun en iyi cevabı videolarımız üzerinden inceleme yapmanızdır. Kırıkkale Tesisat sitelerinden, videolar ve galeri kısmından bu bilgilere de çok rahat bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Yaptığımız tüm işler hakkında detaylı ve geniş bilgi sunabilmek için hazırlanmış olan web sitelerimizde, her türlü görsel ve yazılı bilgi alabilirsiniz. İnternet sitemizde su tesisatı alanında su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, petek temizleme, detektörle rögar yeri tespiti ve buna benzer tüm tesisat işleri ile ilgili bilgi, video, resim bulunur. Hepsi de siz değerli müşterilerimizin bilgilenmesini sağlamak ve yapılacak işte içinizdeki kuşkuyu silmek içindir. Bizi tercih edin, içiniz rahat olsun.

Tıkanan Gider Nasıl Açılır?

 • Tıkanan gider nasıl açılır?
 • Tıkanan tuvalet gideri nasıl açılır?
 • Tıkalı mutfak gideri nasıl açılır?
 • Tıkalı lavabo gideri nasıl açılır?
 • Su giderden akmıyor.
 • Su giderden geri geliyor.

Gider Açmada Kullanılan Ürünler ve Özellikleri

Gider açmada kullanılan ürünler ve her ürünün vereceği etki farklıdır. Etkisi farklı olduğu için gider açmada kullanılan ürünlerin özellikleri de değişkenlik gösterebilir. Tıkalı gider açmada kullanılan bazı ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz: Molix HJ 511 Gider Açıcı, Molix HJ 511B Gider Açıcı, Kostik, G Sıvı Gider Açıcı…

Gider açmada kullanılan maddeler yukarıdaki gibidir. Bu açıcılardan ilki, yani Molix HJ 511 gider açıcı, kanalizasyon borularındaki ve logarlardaki yağları ve birikintileri yok eder, ayrıca bakteri oluşumunu da önler. Böylece bakterilerden dolayı meydana gelen kötü koku da engellenmiş olur. Molix HJ 511B de bu gider açıcı ile aynı şekilde etki etmektedir. Kostik ise beyaz renkli ve nemi çeken bir açıcıdır. İnsan vücuduna kaşıntı hissi verdiği için kullanımı sırasında dikkat edilmeli ve gerekli olan önlemler alınmalıdır.

Burada önemli olan, hangi açıcı ürün kullanılırsa kullanılsın, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar şöyle sıralanabilir:

 1. Yanlış uygulamalar yapılması sonucunda sorun giderilemez.
 2. Gider açıcı ürün maddeleri tehlikeli maddeler aynı zamanda yakıcı etkiler taşıyabildikleri için, bilmeyen bir kişi tarafından asla kullanılmamalıdır.
 3. Gider açıcı ürünlerin gereğinden fazla kullanılması giderde aşınmalara neden olurken az kullanılması ise giderin açılamamasına neden verecektir.

Kırıkkale Tesisat tüm bu soru ve sorunlarınıza tek kalemde çözüm bulabilecek bir firmadır. Firmamızın bünyesinde bulundurduğu cihazlar gider açan firmalarda bulunması gerekenden çok daha fazla ve teknolojiktir. Gider açan tesisatçı arayışınıza son verecek olan ekibimizde profesyonelce tıkalı gider açan ustalarımız çalışmaktadır. Eğer siz de tıkanan gideri açma yollarını arıyorsanız en garantili çözümü sunan firmamızı arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Size en yakın gider açma servisimizi yönlendirip, tıkanan gider sorununu ortada kaldırıyoruz.

Gider açıcı kimyasallarının zararı varmıdır

Tesisat borusunu açmada kullanılan kimyasalların elbetteki giderlere zarar verme ihtimali vardır. Çünkü bu kimyasallar asitli olduğu için yağları, pislikleri erittiği gibi borulara da zarar vererek delinmesine ve deformasyona uğramasına sebep olabilmektedir. Üstelik borunun neden tıkandığını bilmediğimiz bir durumda körü körüne bu uygulamayı gerçekleştirmek doğru değildir. Gider borularının tıkanmaları her zaman pislikten dolayı oluşmamaktadır.  Tesisat borularında eğim problemi veya yanlış montajda tıkanmalara sebep olmaktadır. Sorunun tesisatta olması durumunda bu gider açıcı kimyasallar kesinlikle hiç bir işe yaramayacaktır.

Gider açıcı kimyasalları giderin yağlanmadan dolayı tıkandığını bildiğimiz durumlarda kullanabiliriz. Ama yine de dikkatli olmamız gerekmemektedir. Bu asitli maddelerin tesisat borularına zarar verebileceğini de unutmamız gereklidir.

Kamera ile gider açma nedir? Kamera sistemiyle açılan tıkanıklar da borunun içerisinde görüntüleme yapılabildiği için yanlış bir uygulama yapmanın önüne geçilmiş olur. Makine ile gider açma nasıl çalışır? özetleyecek olursak bu sistem yaylı bir şekilde çalışır ve borunun gidiş yönüne doğru hareket edebildiği için borulara kesinlikle zarar vermemektedir.

Makine ile tıkanıklık açmanın yaralarını inceleyerek olursak;

 • Robot makine ile açılan tıkanıklar da gider borularına kesinlikle zarar verilmez.
 • Tıkanıklığın oluştuğu yer borunun uzak noktasında dahi olsa bu yaylı sistem 20 metreye kadar ulaşıp tıkanıklığı açabilir.
 • Tıkanıklık açma işleminin ardından gidere kamera gönderilerek tıkanmanın ana kaynağına ulaşılır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir