Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Gider Açma Kılavuzu

Kılavuzlar giderleri açmak için kullanılsa da pek başarılı oldukları söylenemez. Çünkü kılavuz denilen aletler, ufak tefek tıkanıklıkları açabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Gider açma kılavuzu kullanım alanları;

 • Banyo gideri,
 • Mutfak gideri
 • Tuvalet giderleridir.

Kılavuzlar giderleri açmak için kullanılsa da pek başarılı oldukları söylenemez. Çünkü kılavuz denilen aletler, ufak tefek tıkanıklıkları açabilecek şekilde geliştirilmiştir. Eğer tıkanan bölge biraz zor açılan bir bölge ise; kılavuz teli işe yaramaz. Kılavuz telinin açabileceği tıkanıklıklar ufak poşetler ya da gidere kaçan kıl tüy gibi pisliklerdir. Çünkü kılavuz teli; giderdeki pisliğe sarılması için ayarlanan gider açıcı bir alettir. Yapısı gereği bu tele sarılabilecek şekilde bir tıkanıklık oluştuğunda işe yarayan bir yöntem olur.

Kılavuz Kullanarak Gider Açma

Örneğin mutfak giderlerinde yağlanmadan kaynaklanan tıkanıklıklarda, kılavuz telinin hiçbir faydası olmaz çünkü salınan tel, yağın içinden geçip gider ve yağ telin etrafını kapattığı için telin bir anlamı olmaz. Çevirerek gidere salınan gider açma kılavuzları, sarılamayacağı bir cismi dışarı çekip çıkaramaz. Ancak gider açma kılavuz fiyatları oldukça ucuz olduğu için, herkesin alıp gider açmayı deneyebileceği bir malzemedir. Genellikle önce kılavuzla denenir, daha sonra da bir usta çağrılır. Bazen kılavuzla deneme başarısız olduğu gibi, gelen usta da başarısız olabilir.

Tıkanan gideri açma yöntemleri arasında en kesin çözüm olarak, tıkanıklık açma makineleri kullanılmalıdır. Makine ile işlem yapmadan önce denenen yollar başarısız olduğunda, başvurulan bu makine yönteminin garantili bir işlem olduğu bilinmelidir. İşlem sonlandığında gider tıkanıklığı açan firmalar size bir rapor hazırlarlar ve dairede yanlış yapılmış olan bir tesisat işçiliği varsa bunu da size raporla bildirirler. Duruma göre daire tesisatına yıkama da yapılabilir. Mesela mutfak giderleri tıkanıklık açma makinesi ya da kılavuzla açılsa dahi, boruda kalan yağlar ileride size sıkıntı yaşatabilir. Bu yağların tamamen temizlenmesi ve borunun içinin ilk günkü haline getirilmesi, borunuzun tekrar kirlenmesini geciktirir. Yağı bir kere tutan boru, yıkanmadığı zaman daha çabuk yağlanma yapar. Çünkü boruya sarılan yağ geçerken diğer yağları da tutarak çabucak tıkanmaya sebep olur.

Gider borusu açma işi gider açma kılavuzu ile kolayca yapılamayacak bir iştir. Eğer şansınız varsa ve ufak bir sebepten dolayı tıkanma yaşanmışsa kılavuz kullanarak tıkanan boruyu açma başarılı olabilir. Bunun dışında, kılavuzun gücü hiçbir tıkanıklığı açmaya yetmez. Yeri geldiğinde toprağı delebilen bir makineyle, elle çevrilerek itilmeye çalışılan bir aletin gücü aynı olabilir mi? Eğer öyle olsaydı gider açma makineleri bu kadar pahalı olur muydu? Sonuç olarak gider açma kılavuzu, küçük işlerinizi görmek için nalburlardan temin edebileceğiniz ve denemeye değer bir yol olarak aklınızda kalmalıdır. Tıkanıklık açma makinesi de sorun büyüdüğünde başvurabileceğiniz kesin çözüm olarak aklınızın köşesinde kalabilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Tıkalı gider borularının kontrol edilmesi işlemi yapılmadığında ya da gider borularının temizliği yapılmadığında başınıza dert olabilir. Bu yüzden tıkalı gider açma yöntemleri hakkında az da olsa bilgiye sahip olunması önemlidir. Tıkalı gider açma yöntemleri daha çok gider kısmının nereden tıkandığı ile ilgilidir. Açma yöntemini değiştiren bazı etkenler ise şu şekildedir:

 • Giderin çapı
 • Kullanılmış olduğu alan
 • Dairenin ya da tıkalı olan yerin olduğu kat.

Bu maddelere ek olarak binanın önünde bulunan rögar kapağının kapalı ya da açık olup olmaması da önemli olabilir. Tıkalı lavabo açma işlemi sırasında uzman kişilerden yardım isteyebileceğiniz gibi hafif olan tıkanmalar da siz de müdahale edebilirsiniz. Tıkalı lavabolarda kullanılan yöntemlerden birisi pompa ile gider açmadır. Fakat bunun için giderin tamamen tıkalı olması gerekmektedir. Kimyasal lavabo açıcılar da tıkalı gideri açma yöntemleri arasındadır. Gereken karışımlar yapılarak ya da sade olarak bu kimyasallar lavaboya döküldüğünde etkileşime girerek lavabonun açılmasını sağlar.

Tıkalı gider kılavuzla açılmıyor diyorsanız bizi arayabilirsiniz. Mutfak lavabosunu kılavuzla açmaçalışması yağlanmadan dolayı sonuç vermeyebilir. Bu sebeple tıkanan gideri açan firma arıyor olabilirsiniz. Bu tip tıkanmalar için en uygun yöntem robot makineyle gider açılıp, yıkama işlemlerinin yapılmasıdır. Kullanacağınız hiçbir pimaş açma kılavuzu bu tip tıkanmalarda işe yaramayacaktır. Kırıkkale Tesisat boruyu kılavuzla açma işlemi gerçekleşemediğinde arayacağınız ve garantili hizmet veren bir firmadır.

Klavuzla açılmayan gideri açma yöntemleri? Robot makine ile tıkanıklık açan firmalar?

Tüm çabalarınıza rağmen gider borusunu açmadığınız durumlarda profesyonel yardım almak elbetteki size çözüm sunan tek yoldur. Tıkanıklık açma makineleri için özel başlıklar üretilmiş olup her gidere ayrı başlıklarla müdahale edilmektedir. Buda gider açma işinde sonuç odaklı olup beklentiyi tam anlamda karşılayabilmektedir.

 • Robotla sistemle tıkanıklık açma nedir ? Bu makine pimaş boruları için tasarlanmış olup önüne gelen engelleri aşarak gider borusunu kullanıma açmaktadır.
 • Makine ile gider borusu açtırmanın zararı varmıdır? Tıkanıklık açmada kullanılacak en güvenli yöntem hiç kuşkusuz ki cihazla tıkanıklık açma işlemidir. Gider açıcı makine hiç bir şekilde boruya zarar verip deformasyona uğramasına sebep olmaz.
 • Robotla açılan pimaş borusu tekrar tıkanırmı ? Dikkatsiz kullanımda giderin tekrar tıkanabileceğini unutmamamız gereklidir. Ayrıca boruların hatalı montajdan dolayı da tıkanma olasılığı vardır.
 • Kamera ile tıkanıklık açma nedir? Tıkanıklık açma işleminde kamera işin kilit noktasıdır. Robotla açılan gidere kamera gönderilerek tıkanmanın neden kaynaklandığı tespit edilir.
 • Kamera kullanarak pimaş borusunu açan firmalar ? Kırıkkale Tesisat bu konuda size teknik destek sağlayabilecek profesyonel bir tesisat şirketidir. Yapılan tüm çalışmalar bilgisayarlarda kayıt altına alınıp olası durumlarda firmayı tekrar aramanız halinde yapılan tüm işlemlerin bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Cihazla tıkanıklık açma fiyatları hakkında bilgi almak için haftanın 7 günü arayabilir servis talep edebilirsiniz. Ayrıca makine ile tıkanıklık açma konusunda daha detaylı bilgi için alttaki linke tıklamanız yeterlidir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir