Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Gider Açıcı Tesisatçı Ustalar

Gider açıcı usta bir evde, iş yerinde tuvaletlerde ya da lavabolarda oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık olayını kırmadan açabilecek ustaya denir. Gider açma firmalarında çalışan elemanların, zamanla gider açma işi ile ilgili gördüğü ve tecrübe edindiği bilgilerle sorununuza çözüm üretebilir.

Ustaların iyi usta olup olmadığını eskiden yaşına göre anlaşılırdı. Bir ustanın yaşına bakılarak, ne kadar tecrübe sahibi olduğuna karar verilip, ona göre iş verilirdi. Ustanın yaşı küçük olduğunda, çok fazla iş tecrübesi olmadığından güvenilmez ve iş verilmezdi. İnsanlar haklı olarak en iyi tesisatçı ustayı bulmaya çalışırlar ve farklı yöntemlerle iyi ustayı bulurlar. Ancak gider açıcı usta olarak, tecrübe ya da daha önce yapılan bir iş olmadığı için yaşın bir önemi yoktur. Tesisat işlerinde, pis su tesisatı, temiz su tesisatında çalıştıkça usta olunacak bir meslektir. Doğal olarak çalışma süresi ile karşılaşabileceği arıza türlerinin tesisat çeşitlerinin çokluğundan dolayı tecrübe kazanılır. Bu şekilde usta kalitesini her geçen yıl arttırmış olur. Tıkanıklık açma işlerinde ise 1 yıl içinde her türlü arıza ile karşılaşıp ustalaşmak mümkündür. Görülecek farklı gider tıkanmaları sayesinde, zamanla ustalaşmak mümkün olur. Bu bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olduktan sonra açılamayacak gider kalmaz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Açılmayan tesisat boruları

Yalnız bazı özel durumlarda gider açıcı usta ne kadar iyi olursa olsun, sonuç alınamayan tıkanıklık işleri de olabilir. Mesela binaların zemin katında bulunan binanın ana gider borusunda çökme ya da eğimsizlik olduğunda ustanın buna yapabileceği pek fazla bir şey olmaz. Çünkü açılan gider borusunda hata olduğu için, zamanla tekrar tıkanır. Bu gibi durumlarda çözüm ise borudaki hatanın olduğu noktayı tespit ederek, kırıp hatlı noktayı tamir etmektir. Hatalı noktanın tam yerini tespit etmede işimizi görecek olan cihaza detektör denir. Boru içerisini görmemizi sağlayan kameraların ucundaki vericiyi algılayan detektör, betonun ya da toprağın altındaki arızalı noktayı gördükten sonra yerini tespit eder. Böylece binanın altına tamamen kazmak yerine, sadece arıza olan yani kamera ile gördüğümüz noktayı kırarız. Böylece daha az inşaat işi çıkar ve maliyeti çok düşürür.

Özellikle tuvalet tıkanıklığı olaylarında, binaların ana boruları çok tıkanır. Yeni yapılan binalarında pimaşları temelde, demirlerin arasına döşenir üstüne beton dökülerek sabitlenir. Yeni yapılan bir binanın temelindeki boruyu değiştirmek, o binanın temelini yeniden yapmak kadar zordur. Aynı zamanda boruyu tamamen değiştirmek için, temeli boydan boya kesmek zorunda kalınır. Bir anlamda binanın temelini yarı yarıya zayıflatmış oluruz. Gider açıcı ustanın farkı, burada da öne çıkar. Detektörle yapacağı noktasal tespit ile sizleri çok büyük sıkıntılardan kurtaracaktır. Paranız, zamanınız ve sağlığınız sizde kalsın gerisini biz hallederiz.

Gider Açan Tesisatçı Firmalar

Eğer gider açıcı tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kırıkkale Tesisat firması, makineyle gider açan usta kadrosu ve teknolojik ekipmanlarıyla hizmet vermektedir. Gider açan bir tesisatçı firmada bulunması gereken tüm teknolojik ekipmanlara sahip ekiplerimiz, Kırıkkale’un Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet vermektedir. Gider açan servis ekiplerimizde;

  1. Gider açma makinesi
  2. Gider görüntüleme kamerası
  3. Detektör
  4. Gider yıkama robotu gibi ekipmanların tümü mevcuttur.

Gider açma ustası ekiplerimiz, bir telefonunuzla size hizmet verebilir. Bunun için size en yakın şubemizi aramanız yeterli. Makineyle gider açıcı ustalarımız, gerekli aletlerle gideri açma işlemini gerçekleştirerek, kamerayla gider borusunu görüntüleyip olası problemler hususunda sizi bilgilendirecektir. Robot makineyle gider açma işlerini garantili olarak yapıyoruz.

Gider Açan Tesisat Firmalarının Kullandığı Ekipmanlar

Evinizin lavabosunda ya da banyosunda gider tıkanıklığı sorunu meydana geldiğinde bunun bir an önce çözülmesini istersiniz, işte bu durumda da işi bilen kişileri çağırmalısınız. Gider açıcı tesisatçı ustalar, bu işleri profesyonel bir biçimde yaparlar ve gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar ile de yöntemlerini desteklerler.Gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar denildiğinde akla gelen ilk şey detektördür. Detektör sayesinde gider açma sırasında borunun hangi kısmında tıkanıklık olduğu ve hangi kısma işlem uygulanacağı çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Bu çalışamaya da detektör ile yer tespitiadı verilmektedir. Gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar arasında yer alan diğer cihaz gider görüntüleme kamerası olacaktır.Gider görüntüleme kamerası ile birlikte gider hatlarındaki kısımlar görüntülenir ve tıkanıklığın ne derecede olduğu anlaşılır. Bu alet ile boruları kırmadan ya da parçalamadan açma işleminin bir kısmı halledilebilir. Bu cihazlar yaklaşık 20 metreye kadar görüntüleme sağlayabilmektedir.

 Makine ile tıkanmış olan gideri açmanın zararları nelerdir

Cihazla gider açılırken borulara zarar verilir mi ? Tıkanıklık açma cihazı bir yılan gibi boru içerisinde dönerek çok rahat ilerleyebilir ve önüne çıkan engelleri temizleyerek yoluna devam eder. Tesisat borularına hiç bir zarar vermeden bu sancılı durumdan sizi bir an önce kurtulmuş olur.

Günümüzde gelişen sadece akıllı telefonlar değildir elbetteki yeni teknolojiler tesisat sektörü için de ilerleme kaydetmiştir. Bilgisayarlı sistem olarak da adlandırılan bu cihazlar borunun içerisinde görüntü alma olanağı da sağlamıştır.

Binalardaki atık sular bağlandıkları borular içerisinden ilerleyerek rögara ulaşmaktadır. Tesisat borularından günde kovalarca atık su geçiş sağlamaktadır. Haliyle de borularda zamanla yapışıp kalan pislikler ek yerlerinde birikip tıkanıklığı oluşturur.  Bu durum kaçınılmazdır tesisatın içerisinin tertemiz kalması olanaksızdır. Kamera yöntemi burada işe yaramaktadır. Gidere kamera gönderildikten sonra bağlı olduğu ekranda da ön izlenim yaparak hasar tespiti yapmak mümkündür.

Gider açma yöntemi için   Kameralı Kanal Açma   sayfamızı ziyaret edebilir ve ya hemen bizi arayabilirsiniz.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir