Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Banyo Süzgeç Gideri Açma

Banyolar en çok kullandığımız alanlardan birisidir, bu yüzden de bakımına bir kat daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Banyoda yerdeki pis suların gittiği kısım banyo süzgeç gideri kısmı olarak adlandırılabilir.

Banyo Yer Süzgecinden Gelen Kokuyu Önlemek İçin Neler Yapılır?

Banyolar en çok kullandığımız alanlardan birisidir, bu yüzden de bakımına bir kat daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Banyoda yerdeki pis suların gittiği kısım banyo süzgeç gideri kısmı olarak adlandırılabilir. Banyo süzgeci, yabancı maddelerden ya da diğer olumsuzluklardan dolayı bir süre sonra tıkanabilir. Banyo süzgeç giderinin tıkanma nedenleri konusunu şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Banyoyu kullanırken yaygın görülen yanlış kullanımların uygulanması.
  • Banyo süzgecine eriyen ya da erimeyen her maddenin atılması. Örneğin saç telleri bir süre sonra erimeyeceği ya da yok olmayacağı için ilerleyen vadede tıkanmaların meydana gelmesine neden olmaktadır.
  • Bazı durumlarda temizlik sırasında kullanılan temizlik malzemeleri de boruların tıkanmasına neden olabilir. Kirli su içerisindeki kum ve diğer pislikler pimaş borularında birikerek tıkayabiliyor.
  • Banyo sırasında kullanılan kişisel temizlik ürünleri de su ile birlikte kanalizasyon sistemine gönderilse de pimaş borularını tıkayan maddeler arasındadır. Bu durum sonrasında daralmaya yol açabilir ve banyo süzgeç giderinin tıkanması ile sonuçlanır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Süzgeç Bulunmayan Banyolarda Sorun Olur mu?

   • Banyo süzgeci olmadığında, evdeki herhangi bir su baskını ya da musluğun açık unutulma durumunda, yerdeki süzgeç olmadığı için su tahliye edilemez ve bu yüzden evinizi su basar.
   • Banyonuzda herhangi bir temizleme yapılacağı zaman, yerleri yıkamanız mümkün olmaz.
   • Evde kullandığınız herhangi bir banyoda gider tıkanması yaşanabilir. Eğer bu tıkanma klozette ise ya da küvette ise gideri açmak için süzgeçten girmek gerekebilir. Ancak gider olmaması halinde evinizde tadilat gerektirebilecek işlemler yapılmak zorunda kalınabilir.

Yani kısacası her an lazım olabilecek bir giderdir yer süzgeç gideri. Peki, banyo süzgeç gideri açma nasıl bir işlemdir? Bu işlem banyonuzda yer süzgeci tıkandığında makine ile yapılan ve kırmadan boruyu açabilen bir yöntemdir. Fakat önce yer süzgeci mi tıkanmış, yoksa ana boru mu tıkanmış, onu anlamak gerekir. Bunu anlamanın yolu da o banyodaki herhangi başka bir giderden su dökmektir. Eğer başka bir giderden su dökünce, yer süzgecinden geri çıkıyorsa yer süzgeci değil, bağlı olduğu gider tıkanmıştır. Çünkü bütün giderler banyo içinde dışarı çıkmadan birleşirler ve siz herhangi bir giderden su dökünce ilerde tıkanmadan dolayı en aşağı seviyede olan yer süzgecinden çıkıyorsa bu ana borunun tıkanmış olduğu anlamına gelmektedir.

Yer süzgeci tıkandığında ise diğer giderler çalışır ve hiçbir şekilde giderden su geri gelmez. Sadece banyo giderini kullanıyorsanız, su gitmez olduğu yerde birikir. Tıkanıklık açma makineleri ile kırmadan banyo gideri açma işlemi yapılır. Banyo süzgeç gideri açma kesinlikle bilinçli yapılması gereken, önemli bir iştir. Yanlış olan herhangi bir uygulama sonucu, tesisat zarar görebilir ve bu zararın size ağır bir faturası olur. Bu tarz sürprizlerle karşılaşmamak için, profesyonel ve bu işi sürekli yapan banyo süzgeç gideri açan ustabulmak en iyisi olacaktır. Kırıkkale Tesisatın tecrübe, güven ve kalitesinden yararlanabilir, her türlü banyo gideri açma işinizde bizlere güvenebilirsiniz. Siz yorulmadan, hiç strese girmeden, kahvenizi yudumlarken biz gelip 30 dakika içinde işlemi bitirir ve tertemiz bir şekilde banyonuzu size tekrar teslim ederiz.

Kameralı Banyo Süzgeç Gideri Açan Firma

Kırıkkale Tesisat, kamerayla banyo süzgeci açan tesisatçı firması olarak Kırıkkale’da hem Avrupa hem de Anadolu yakasında tüm semtlere servis sağlamaktadır. Firmamız aletle tıkanan banyo süzgecini açmaişlemini Avrupa’da kullanılan son sistem teknolojik cihazlarla yapmaktadır. Ustalarımız yılların verdiği tecrübelerini cihazların gücüyle birleştirdiğinde ortaya kısa sürede sonuç veren garantili çözümlerimiz çıkmaktadır.

 Banyo süzgeç gideri neden tıkanır? Süzgeç giderini açma yöntemleri?

Banyodaki süzgeç giderleri çeşitli olaylardan etkilenerek tıkanabilir. Kamera ile bakılmadan kesin nedeni bilmek neredeyse imkansızdır sadece tahmin üzerine konuşmak yapılacak yanlış uygulamaları beraberinde getirebilir.

 • Banyodaki yer süzgeçleri ana boru tıkanıklığından dolayı tıkanabildiği gibi içerisine giden yabancı maddelerin birikmesiylede tıkanabilir.
 • Yerdeki duş giderleri de haliyle saç kılı sabun artıklarının birleşerek borunun eğim denen yerinde toplanıp suyun geçişini engelleyebilir.
 • Bazı durumlarda ise yapılan yanlış boru montajlarında dolayıda sürekli tıkanma sorunuyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle kırmadan süzgeç borusunu açan firmalardan yardım almaktan geçer. Kırıkkale Tesisat probleminizi kesin çözüme kavuşturacak bir tesisat şirketidir. Ayrıca servis yöntemiyle hizmet verdiği için normal bir tesisatçıdan çok daha uygun fiyatlara hizmet vermektedir. Bünyesinde barındırdığı tüm cihazlar önce kendi şirketimiz içerisinde denenip ardından müşterilere hizmet vermek için kullanılmaktadır. Müşterilerini hiç bir zaman mağdur etmeden piyasadaki tüm yeni nesil cihazları ayağınıza kadar getirmektedir.  Şirket bünyesinde 14 servis aracıyla Kırıkkale’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir