Banyo Gideri Açma

Banyo Gideri Açma

Başınıza dert olan bir banyo gideriniz var ise bu yazı sorunlarınızın çözümü olacaktır. Banyoların yapım aşamasında zemine fayans döşenirken eğim verilmesi gereklidir.

Bu eğim banyo zeminindeki suların giderden kendiliğinden akmasını sağlayacaktır. Banyo gibi kişisel bakımın yapıldığı yerler, gider tıkanıklıklarının en çok görüldüğü alanlardır. Ancak evde uygulanan yöntemler bazen gideri açmak için yeterli olmayabilir.

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Banyo Gideri Neden Tıkanır?

 • Bina pis su gideri tesisatının ya da rögarın tıkanması
 • Gider hattının çökmesi ya da hasar alması
 • Saç, sakal ya da sabun artıklarının kalıplaşarak gideri tıkaması
 • Banyo giderindeki süzgecin çıkarılması

 Tıkalı Banyo Gideri Açma Yöntemleri

Tıkalı banyo ya da duş giderini açmak için evde uygulayacağınız yöntemler elbette mevcut. Ancak bu yöntemler basit tıkanıklara çözüm sağlayacaktır.

 • Kostik kullanarak gider açma
 • Toz lavabo açıcı kullanarak gider açma
 • Jel lavabo açıcı kullanarak gider açma

Herkes tarafından bilinen ve uygulanan bu yöntemler geçici çözümler sağlasa da kimyasal ürün içerdikleri için pimaş borularınıza zarar verecektir. Kimyasal içerikli bu ürünler asit yoluyla tıkanıklığa neden olan atıkları eritmektedir. Bu asit elbette ki plastik su giderlerine zarar vermekte ve sızıntılara neden olmaktadır. Alt katta sızıntılara neden olabilecek bu yöntemlerle gideri açmaya çalışmak yerine profesyonel yardım alarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

 Duş Gideri Tıkanıklığı Açma

Duş aldığımız mekan içerisinde, atık suyu tahliye etmek için gider bulunmaktadır. Bütün duş giderlerinin üzerinde bulunan koruyucu kapak düzeneği kıl, saç ve sabun kalıntılarını borunun içine kaçmasını engeller. Banyo yaparken çoğu kullanıcı suyu daha iyi çeksin diye bu kapağı üzerinden çıkartır. Duşun giderinden gönderdiğiniz bu maddeler borulardan geçemediği zaman belli noktalarda birikme yapar. Uzun saç kılları duş giderinin kıvrım noktalarına takılacağından tıkanma daha çabuk oluşur. Bu olayla karşılaştığınızda firmamızdan tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Banyodan Kötü Kokular Geliyor Sebepleri ve Çözümleri

Banyolarda birden fazla atık su gideri vardır. Bu giderler usulüne uygun bir şekilde bağlanmadığı takdirde banyonuzun içerisine kötü kokular gelecektir. Bu kokuların genel sebepleri aşağıda maddeler halinde yazılmıştır. Daha detaylı bilgi alabilmek için koku tespiti sayfamızı okuyabilirsiniz.

 • Montaj esnasında açık bırakılan gider bağlantı noktalarından çıkan kötü kokular banyonun lağım kokmasına sebep olur.
 • Çatı arasında ana boruya havalık bağlantısının yapılmaması, bu sorunu büyük oranda tetikler.
 • Bu kokuların bir başka sebebi de binaların içerisinde gider suyunun dinlenmesi için yapılan çukurdur. Bu çukurların üzeri betonla kapatıldığı için temizliği yapılamaz. Çukurun içinde biriken atıklar, daire içerisine pis bir kokunun yayılmasına neden olur.
 • Banyoların ortasında bulunan yer süzgecinin içerisinde su kalmadığından dolayı koku problemi yaşanabilir. Bekleme haznesinde kalan suyun amacı pis havanın geri tepmesini engellemektir.

 Robotla Gider Açma

Atık su borularının eğimsiz döşenmesi, banyo giderinin tıkanmasına neden olur. Ya da giderin içine kaçırdığınız yabancı cisimler, suyun önünü kapatarak sorun oluşturur. Banyolarda su biriken noktaya konulan yer gideri, dikkatli kullanılmadığında zamanla tıkanır.

Banyo Gideri Tıkandı Yerden Sular Geri Çıkıyor!

Kırılmadan banyo yer gideri nasıl açılır?” diye düşünüyorsanız, gider açma robotları ile gelelim, tıkanıklığa sebep olan maddeleri borunuzun içerisinden parçalayarak çıkaralım. Profesyonel ekibimiz seramikleri kırmadan bu işi kolayca halleder. Tıkanıklığı açılan banyo giderleri için garanti veriyoruz. Kamera görüntüsü alındıktan sonra problemi değerlendiren Kırıkkale Tesisat ustaları banyo giderinin tıkanma nedenini açıklar. Tıkanıklığa sebep olan maddelerin borunuzdan tamamen bertaraf edildiğini görmek istiyorsanız kamera şarttır.

Banyo gideri açma; kullanılan pis suyun atılması ve tahliyesi için oldukça ihtiyaç duyulan konular arasında yer almaktadır. Banyolarda lavabo küvet gibi yerlerin gider yolları, alttan geçen borular sayesinde kanalizasyona kadar giden borulardan oluşur. Banyo gideri tıkandı hemen paniğe kapılmayın bu durumdan kurtulmak çok kolay nasıl mı? Banyo borularında tıkanmalara sebep olan geçici tıkanıklıkları etrafa zarar vermeden robotla kameralı cihazlar ile açıp sizlere rahat bir nefes aldırıyoruz. Bununla beraber banyo gideri açma konusunda çoğu kişi sıkıntı yaşayıp çözüm yolları aramaya başlar, banyonuz kullanılmaz hal alır ve hoş olmayan görüntüler meydana gelir. Lavabo ve küvetinizde biriken tortu, saç kılları gibi cisimler giderinizin tıkanmasına neden olur. Bu olay sizi sıkıntıya sokacağından uzman ekiplerle çözüm aramak en doğru seçimdir.

Banyo gideri açma işlemi günümüzde gelişen, tıkanıklık açma konusunda hizmet veren ve konusunda uzman kadrosuyla pratik çözüm uygulayan firmamız tarafından en iyi sonuçlar almanız mümkündür. Özel kameralı makinalar sayesinde kırma işlemi uygulanmadan görüntülü bir şekilde tıkanıklık olan bölgeyi tespit edip, bu bölge üzerinde çalışma yaparak sizlerin üzerinizden bu yükü zahmet vermeden kaldırmış durumdayız.

 1. Banyo gideri açma konusunda doğru müdahale şarttır. Doğru tespit ve müdahale gerektiren bu olayda, tıkanık lavabo-küvet gibi kullanım araçlarınızı kırmadan sizlere maddi zararlar vermeden özel robotlarımız ve uzman ekibimiz yardımıyla tıkalı bölgeyi en kısa zamanda açıp sizlere kesin çözüm veriyoruz. Sıklıkla rastladığımız olaylardan biride, tıkanmış bölgenin tekrar tıkanarak sizleri zor durumda bırakması. Bunun nedenlerinden biride kendi yöntemlerinizle açma işlemi uygulamanız. Bu yöntem her zaman geçici çözüm verecektir. Kırıkkale Su Tesisat olarak size geçici değil kalıcı çözüm sağlıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir