Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Kırıkkale

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Kırıkkale

Banyo gider tıkanıklığı açma. Bu gibi işlemlerin meydana gelmesinde ki en büyük etkin kanalda oluşan problemlerdir. özellikle birinci katlarda oturanlar için çok aşırı büyük bir oranda geçerli olan bu durum tuvalet ve banyonun bir kullanıldığı alanlar da ilk tıkanmanın banyodan başlamasına sonra da yer süzgeçlerinden taşarak tuvaletin de kullanılmaz duruma gelmesine sebep olur.

Bu tıkanmada tuvaletten atılan bulaşık telleri veya düşürülen bezlerin payı olduğu kadar kanalın tıkanması ile ortaya çıkabilecek bir tıkanma da olur. Aslında banyoların günlük hayatımız da aşırı çok önemli bir yeri bulunmaktadır.

Bu nedenle oldukça çok çeşitle ve özenle yenilettiğimiz devamlı değişimler yaptığımız banyoların meydana gelen tıkanma durumların da en çok küvet ve fayansları etkilemektedir. Borulara ulaşmak ve sorunun kaynağını belirlemek için küvetin gidere bağlı olan noktasından başlayarak fayansları sökerek yapılan kırılma işlemlerini izlemek eminim sizler için de fena olabilmekte. fakat bunu hiç yaşamadan sırf banyo yer süzgeçlerinden y ada kanaldan kaynaklı bir tıkanma içeri göndermiş olduğumuz teller ile banyo tıkanıklığı açma işlemini yapıldığını söylesek fazla abarttığımızı mı düşünürsünüz?

Bence düşünmezsiniz sebebi ise yeni sistem cihazlar ile hayalinizi gerçeğe çevirdik. Yaşamış olduğumuz sürekli bir hal var ki o da sıfır binaya taşınan yahut satın saha müşterilerimizin benim evim daha yeni yapıldı neden tıkanıklık oluşsun ki benzeri sorular da yaklaşması gün içerisinde birçok kez bizi arayan müşterilerimizin çoğunluğun da vardır. Burada çoğunlukla tıkanmanın nedeni döşenen hattın dikkatli edilmeden özentisiz döşenmesidir. Bu nedenle borudan geçişi zor olan maddelerin üzerine sürekli eklenmesi ile göze çarpan bir noktada birikerek tıkanmaya neden olur.

Havanın yoğun derece sıcak bulunduğu dönemler de bu sorunu yaşamak bir kat daha ağırdır. Ağırlaşan ve havanın sık nemi ile tahammül edilmesi imkânsız bir duruma gelen fena kokular ile bundan böyle yaşamak istemiyorsanız banyo tıkanıklığı açma işlemlerin de iletişim merkezlerimizi arayarak lüzumlu desteği alabilirsiniz. Doğru bir metod ile tıkanmanın önüne geçilmemesi borunun kalitesiz işlemler ile çatlamasına ve buradan sızan suların sadece size değil aynı zaman da alt katınızda ki komşunuzu rahatsız edecek dereceye kadar gelmesi artık yaşanmak mecburiyetinde olduğunuz bir hal değildir.

Avrupadan özel olarak ithal ettiğimiz cihazlar sayesinde sizleri tüm bu olumsuzluklardan kurtararak her zaman daha kaliteli hizmet sunmak için devamlı bir gelişme ve yenileşme içinde olmaktayız. Meydana gelen tıkanma durumu nedeniyle kullanımının engellenmesi aslında gözümüz de hemen çözümlenmesi gereken ilk noktalardan biri olmakta. Banyonuzu kırmadan yapmış olduğumuz onarım işlemleri ile banyom kırılır mı yahut aşırı fazla masraf menfaat mı benzeri olumsuzlukları düşünmemenize sebep olur. dış yüzeyde hiç bir şekilde uygulanmayan işlemlerin nedeni artık sorunun yerinde çözülmesini sağlamamızdır.

kullandığımız robotlar ile tıkanmanın merkez noktasını yakalayarak borunun içerisinde sadece o nokta üzerinde tıkanıklık açma işlemi uygulanır ve böylece kısa zaman da etkili bir netice alınır. kullandığımız uygar cihazların yanın da kısa zaman da bu kadar kalıcı sonuçlar verebilmemiz gerçekte hem bünyemizde bulunan tamir ekiplerimiz de hem de tercih ettiğimiz onarım şekillerimiz ile işimizi en çok şekilde yaptığımızın kanıtı olmaktadır. Siz de banyo gideri tıkanıklığı açma işlemin de banyomun kırılmasını istemiyorum diyenlerdenseniz o süre bize katılmanızın vakti gelmiş manasına gelmektedir.

Robot Cihazlarla Kanal Tuvalet Lavabo Açma Servisi Kırıkkale

Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Kırmak Yok Robot Cihazlarla Garantili Olarak Açıyoruz

Kırıkkale Su Tesisat

İRTİBAT NUMARAMIZ:

0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Tıkalı banyo gideri dendiğinde, aklımıza birçok seçenek gelmelidir. Çünkü banyolarda yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin tümü bunun kapsamı içindedir. Bu durum suyu çekmeyen gider olarak banyolarda karşımıza çıkar. Bunun için elbette birbirinden farklı birçok sebep ve buna bağlı gelişen gider tıkanmaları vardır.

Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır?

Bu bir alt başlık gibi görünse de suyun gitmediği banyo gideri tek bir ana başlık olarak bile ele alınabilir aslında. Çünkü birçok sebebi olduğu gibi, sonuçları da bazen sizin için kabus olabilir. Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demektir. Banyoların da olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan, mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı etkisi var.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Hele de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Tıkanan banyo gideri durumunun diğer bir sebebi de tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur çünkü geri dönüşü ve tadilatı zordur. Üstelik de mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkanan banyo giderini açmak için yapılacakları bir kaç madde ile adım adım anlattık:

  • Tıkanmanın ilk belirtisi suyun akışının yavaşlamasıdır. Bu yüzden bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Az evvel de bahsettiğimiz gibi sabun, yani gliserin katı bir madde olduğundan sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilir.
  • Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz. Bunu temizlemek için ihtiyacınız olan bir karga burun ve tel askıdır. Tel askıyı açarak ucunu kanca şekline getirerek burgu yapın. Bu kancayı giderin içine sıkarak oradaki saçları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayarak tüm giderin temizlenmiş olduğundan emin olun.
  • Tel işleminin ardından gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirlerden arındırabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda yukarıda saydığımız ilk üç adım fayda etmez. Eğer tıkanıklığınız açılmadıysa kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Lavabo giderini kostikle açma işlemi yapabilirsiniz ancak çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  • Kimyasal kullanarak lavaboyu açma işlemi de başarılı olmadıysa başka işlem yapmanıza gerek yoktur. Son seçenek olarak tıkanıklık açma servisi çağırmanız gerekmektedir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Tıkanıklık açma servisi olarak Kırıkkale Tesisatı çağırdığınız takdirde, tespit aşamasında kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler, pimaştır. Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru, tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde bulanıklaşacaktır. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından tıkanıklık açıcı teller kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi mümkün olmaktadır. Tesisat boruları zarar görmeden gerçekleştirilen işlemde, lavabo tıkanıklığı sorunu giderilene kadar aynı işlem tekrarlanır.

Banyo gideri neden tıkanır ve çözüm yolları nelerdir ?

 • Banyo duş giderleri tıkanıklığın yoğun yaşanabileceği bir yerdir. Buradaki borular tuvalet gider borusu gibi geniş çaplı olmadığından dolayı tıkanma olasılığı da yüksektir. Her ne kadar dikkatli kullanım olsa da boru içerisine kaçan kıl vb cisimler tıkanıklığı oluşturur.
 • Tıkanıklığın sebebi bazen de ana borulardan gelen suyla da oluşmuş olabilir. Tüm binada ki tesisatlar tek bir noktaya ana boru dediğimiz daha büyük çaptaki 100’lük 125’lik pimaşlara bağlanmıştır. Bu pimaş borularında tıkanıklık oluşursa en alt kattaki dairenin tuvaletinden, yer süzgeçinden ve duş giderinden geri taşma yapmaktadır. Ana borular neden tıkanır sorusunun yanıtı ise hemen alttaki linkten kanalizasyon açma ustası yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.Fi
 • Tesisatlarda birden fazla problem olabileceğini düşünerek ve asitli kimyasalların borulara zarar verebileceğini de göz önüne alacak olursak en akıllıca yöntem görüntülü sistemle banyo giderlerini açan firmalardan yardım almaktan geçer. İşinde uzman bir tesisatçı problemin kaynağını 10-30 dakika arasında çözebilmektedir. Tıkalı olan gider açıldıktan sonra boru içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorun tespit edilir.

Tıkalı Banyo Giderini Açan Firmalar

Tıkanan banyo giderini açmak için yukarıda saydığımız adımları uygulamanıza rağmen banyo giderinde tıkanma sorununuz çözülmediyse kamerayla banyo gideri açan firmalardan destek almanızın zamanı gelmiştir. Küvet giderinde tıkanıklık açma olsun, banyo giderinde tıkanıklık açma olsun, duş giderinde tıkanıklık açma işlemi olsun tüm problemlerinizi çözebilecek aletle gider açan usta arayışınıza son verebiliriz. Kırıkkale Tesisat firması, cihazlı tesisatçı ustaları ve kullandıkları cihazla lavabo tıkanıklık açma aletleriyle Kırıkkale’nin tüm mahalle ve ilçelerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden yakınıyorsanız bizi arayarak üstün hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkabilecek sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir