Kırıkkale Su Tesisat; Kırıkkale'de sıhhi tesisat, su kaçağı tespiti, petek temizliği, tıkanıklık açma, koku tespiti, Kırıkkale tesisat hizmeti vermektedir.

Atık Su Gideri Açan Firması

Binalarda gider borusu sistemi, yapı tarihinde apartman yapımının başlamasından sonra ortaya çıkmıştır. Atık su gideri açma firması o zamanlar yoktu çünkü tıkanacak bir gider borusu yoktu.

Genellikle yeni keşfedilen sistemler ihtiyaca göre düşünülerek bulunurlar. Apartman sisteminde tuvalet ya da lavabo bulunmadığı için, insanların zaruri olan ihtiyaçlarını karşılamalarında kolaylık sağlayan su boruları ve atık su boruları bulunmuştur. Suyun evlere boru ile bağlanıp, atık suyunda tekrar dışarı atılabilmesi yapılarda yüksek kat tercihinde etkili rol oynamıştır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

İlk zamanlar döşenen borular plastik değildi ve her yerde bulunmayan bu tesisatların özel bir ustası da yoktu. Evi yapan kimse, boru sistemini de o yapardı. Bunlar çok özel işler olduğundan birkaç kişinin, bu işi bulan, icat edenin yaptığı işlemlerdi. Daha sonra gelişen ve değişen boru sistemleri, plastiğe dönüştü ve herkesin yapabileceği işler haline gelen tesisat işleri önemsiz bir iş konumuna geldi. Neden bu konuma geldi sorusunun cevabında ise, aslında önemli olan işi, herkes yapabildiği için önemini yitirmektedir. Halbuki tesisat işleri herkesin yapabileceği işler değildir. Bunu fark edemeyen insanlar, işlerini daha ucuza mal etmek için bu işin sorumluluğunun farkında olmayan kişilere tesisat yaptırır ve sonucuna da katlanırlar.

Atık su gider borusu yapımı esnasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Boru çapı, borunun kalitesi, boru döşeme eğimi hattın çalışabilecek uzunlukta olması, bu ve buna benzer daha bir sürü detay vardır. Eğer gider borusu yapan kişi gerçek ustaysa, tüm bunlara dikkat eder. Böylece siz de daha sonra atık su borusunda tıkanıklık problemi yaşamazsınız. Tesisatın doğru yapılmasından sonra tıkanıklık yaşanmışsa; bu da giderin doğru kullanılmaması ile ilgilidir. Evde çocuğu olan her insan klozete atılan oyuncak yüzünden tıkanıklık yaşayabilir. Ya da fazla tuvalet kağıdı atılması, tuvalete kaçırılan yer bezleri de tıkanmalara sebep olurlar. Sonuç olarak tıkanma farklı sebeplerden kaynaklanabilir ancak yapılması gereken, bu tıkanıklığın en az hasarla açılmasıdır. Bunun için geliştirilen tıkanıklık açma makineleri ile sorundan kurtulmak mümkündür. Tuvaletler, lavabolar ve süzgeçler için ayrı aparatları olan makine, borudaki tıkanıklığı kırmadan açar.

Kırmadan tıkanıklık açan makine ardından, borunun tekrar tıkanmaması için kamera ile görüntülenir. Kamera sistemi makineden bağımsız bir sistemdir. Tuvalet tıkanıklığını ya da lavabo tıkanıklığını açarken, makineyi kullanmayı bilmek gerekir. Yanlış kullanım sonucunda makinenin teli gider borusuna sıkıştırılırsa, borunun tamamını kırmak zorunda kalabilirsiniz. Atık su gideri açma firması bulmak kolay hale gelse de ancak işi ehline yatırmanın size çok yararı olacaktır.

Atık Su Gideri Açan Tesisatçı Usta

Tıkanan atık su gider borusu hafife alınmayacak bir durumdur. Çünkü önemsenmeyen her tıkanıklık taşmalara ve atık su sızıntılarına yol açacaktır. Bu yüzden ivedilikle kanal borusu açan firma aranmalıdır. Ancak bu arayışta dikkat edilmesi gereken nokta kanal borusunu açmak için makine kullanan tesisatçı bulmak olmalıdır. Atık su tıkanmalarını açan firmada bulunması gereken cihazlar;

  • Kanal görüntüleme kameraları
  • Kanal açma robotu
  • Detektör

Kanal Görüntüleme Kameraları İle Atık Su Gideri Açan Firma

Kanal borusu tıkanıklıklarıevde yaşanılan lavabo tıkanıklıkları gibi kısa sürelerde görülmese de bir süre sonra görülme olasılığı vardır. Bu yüzden atık su gideri açma yöntemleri hakkında bilgi edinilmeli ve bu işlemde kullanılan aletlerin iç yapısı öğrenilmelidir. Kanal görüntüleme kameraları, atık su gideri açma işlemleri sırasında kullanılan ekipmanlardan bir tanesidir. Bu kameralar sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca tıkanıklığa asıl neden olan sorun da bu yolla belirlenebilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu malzemeler de gelişmiştir. Kanal görüntüleme kameralarının kullanımı sırasında kamerada bulunan led ışıklar karanlık alanı aydınlatmaya yarar. Atık su gideri sorunu tespiti yapıldıktan sonra bulunan sebebe göre farklı başlıklar kullanılabilir. Tıkanıklık gerektiği gibi açıldıktan sonra kanalın içi tekrardan bu makine ile kontrol edilebilir.

Robot sistemle tıkalı gider borusunu açan şirketler- Makine ile tıkanmış pimaş borusunu açan tesisatçı

Robot cihazla tıkanıklık açma hemen hemen hepimizin bildiği bir gider açma şekli olmuştur. Bu kadar yaygın bir şekilde duyulmasının nedeni bu sistemin %100 başarılı olmasından kaynaklanmaktadır. Geçmiş zamanlardaki gibi kırıp dökme olayını tarihe gömen bu uygulama yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizlerde çağımıza ayak uydurarak yurt dışındaki teknolojiyi yakından takip ederek sizler için her zaman bir üst uygulama metodunu uygulamaktayız. Özel üretim olan bu cihazlar boru içerisinde borunun yönüne doğru ilerleyerek önünde ki engelleri ortadan kaldırarak ilerlemektedir.

  • Robotla açılan atık su boruları zarar görür müMakine ile tıkalı gider açma işlemi nasıl yapılır ? Tıkanıklık açma yöntemleri arasında tek zararsız olan uygulama şekli hiç kuşkusuz ki makine ile tıkanıklık açmadır. Boru içerisinde süzülerek ilerleyen bu başlıklar sadece boşluk arasında olan kısıma baskı yaparak yığılma olan yeri parçalayarak rögara göndermektedir.
  • Kimyasal açıcı kullanarak atık su borusu açma zararlımıdır? Malesef bu uygulama metodu pimaşların erimesine, delinmesine sebep olacağı kesindir. Kimyasal açıcı ile gider borusu açmaya çalışmak ciddi oranda pimaşların deformasyona uğramasına sebep olabileceğini bilmemiz gereklidir. Ayrıca tehlikeli olan bu yöntemin %100 sonuç vermesi beklenemez.

Robotla pimaş boruları kesin açılırmı? Evet atık su tesisatında kesin sonuç veren bir sistem olan cihazla tıkanıklık açma işlemi sorunsuz bir şekilde gideri açmaktadır. Gider boruları hangi durumlarda açılmaz? Binaya ait rögarın dolu olması durumunda tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilemez. Bu tip sorunda hemen bulunduğunuz ildeki belediye ile görüşme sağlayarak rögarın açılması için talepte bulunabilirsiniz. Açılmayan atık su borusunda hattın çökme veya kırılma gibi bir sorunda da tüm çabalara rağmen gider açılmayacaktır. Bu durumda da dedektör ile yer tespiti yapılıp çöken yerin noktasını tespit etmek mümkündür. Detaylı bilgi için linke tıklamanız yeterlidir.

Siz de atık su borusu açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kırıkkale Tesisat, atık su gideri açmada kullanılan tüm ekipmanlara sahiptir. Firmamız bünyesinde çalışan tecrübeli ustalar, atık su borusundaki tıkanmayı garantili bir işlemle açarak sizi sorununuzdan kurtaracaktır.

İRTİBAT NUMARAMIZ:
0537 392 93 61 NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Kırıkkale Tesisat, Kırıkkale Su Tesisatçısı, Kırıkkale Su Tesisat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir