Yazar: yonetici

Robotla Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde su kaçağı sebebi ile duvarlardan, fayans veya mermer benzeri kaplamaların aralarından su gelebilmekte. Su kaçağı kimi bu biçimde dışarı akabilmekte ve evimizde veya iş yerimizde problem oluşturabilmektedir. bazen de bu su kaçakları direkt evin temeline veya yapısal donanımına gidebilmekte ve binaya ziyan verebilmekte. kimi ciddi hasar ve göçükler ortaya çıkarabilmektedir. Her şekilde de oldukça yüksek meblağlarda ve masraflı su faturaları ile karşımıza çıkmaktadır.

Bu tür su kaçak ve sızıntılarını tespit etmek ve kırmadan su kaçağı bulma, eskiden olsa yoğun şekilde zahmetli ve meşakkatli bir durumdu.Su kaçağının nereden bulunduğu ve hangi bölgesinden kaynaklandığı tetkik edilemediği ve bilinemediği için borunun ve kaçağın olabileceği tahmin edilen her nokta kırılmakta, fayanslar, duvarlar ve kaplamalar zarar görülmekte ve parçalanmakta, buda evimizde çok aşırı ciddi masraf ve sorunlar doğurmaktaydı.

Teknolojinin gelişmesi ve ilerleme göstermesiyle beraber robotla kırmadan su kaçağı bulma bundan böyle çok aşırı kolaylaştı ve çok fazla daha az masraflı bir durum aldı. gerekli ekipman ve son teknoloji cihazlarla artık su kaçağının olduğu ve bulunduğu nokta hemen hemen noktasal olarak tespit edilebilir ve her yeri kırmadan su kaçağı bulma ve tespit edebilme mümkün olabilmekte.

Cihazla tetkik edilen ve bulunan su kaçağının olduğu nokta tetkik edildikten ve bulunduktan sonra, bu noktadaki fayanslar yada duvar kırılmakta, sorunun bulunduğu yerdeki boru oradan çıkartılarak yenisi ile değiştirilmekte ve yalnızca arızanın olduğu noktadaki fayans yahut duvarlar kırılmakta ve bu sayede kırmadan su kaçağı edinebilmek mümkün olabilmektedir. Kaçağın bulunduğu noktanın tetkik edilebilmesi ve gerekli onarımın yapılabilmesi için gerekli alet ve cihazlar epey bir hususi ekipmanlardır. Bu cihazlar çok pahalı ürünlerdir ve önemli ve alanında deneyimli firmalarda bulunabilecek türde aletlerdir. bununla beraber bu tür aletleri ve cihazları kullanan personeller de bu aletlerin kullanımı meselesinde lüzumlu eğitimi almış ve alanında uzmanlaşmış olması gerekebilir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Ücreti

Evinizde oluşabilecek arıza ve su kaçaklarının tespit edilebilmesi ve kırmadan su kaçağı bulma için sıradan tesisatçılarla çalışmayınız. Evinizde boruların geçtiği her noktayı deneme yanılma yöntemi ile kırdırıp parçalattırmayınız. Bu işlem evinizde boruların geçtiği her yeri nerdeyse kırdırmanıza neden olacak ve sorunun tespit edilebilmesi de epey bir uzun bir süreç alacaktır. Sonrasında kırılan fayansların tamiri ve yenileri ile değiştirilmesi süreci de uzun sürecek ve evinizde rahatça çözülebilecek bir tadilat için uzunca bir süre karmaşa hâkim olacaktır. ayrıca hem kaçağın bulunup tetkik edilebilmesi için yapılan kırma ve tamirat işlemleri, hem de bu işlemler sonrasında kırılan duvar, beton yahut fayansların yine onarılması, onarım edilmesi ve yenileri ile değiştirilmesi işlemleri epey bir maliyetli olacaktır ve bütçenizi önemli biçimde sarsacaktır.

Bütün bu sıkıntılı işlemleri yaşamamak ve evinizi oturulamayacak şekilde karmaşık hale getirmemek için, yaşadığınız sızıntı sorununu cihazla kırmadan su kaçağı bulma ile aşabilirsiniz. Bunun için, işi sadece bu tür sorunları çözmek olan, profesyonel ekip ve kadroya sahip bulunan, son teknoloji aygıt ve robotlarla çalışan şirketlerle çalışmalısınız.

Bu tür kurumlar aşırı basit bir biçimde sorunun kaynağını bulabilecek, sızıntının nereden oluştuğunu noktasal şekilde tespit edebilecek ve sırf bu bölgeyi kırıp açarak borunuzu onarım ederek yine kapatarak küçük bir bölgede oldukça basit bir tadilat ile tüm işlemleri tamamlayacaklardır. Bu tür şirketler yaptıkları tüm bu işleri taahhütlü ve garantili şekilde yapmaktadır. Bu nedenden içinizde herhangi bir şüphe kalmadan sorunsuzca bir şekilde bu tür bir firmaya güvenebilirsiniz.